Septembar 19, 2024, 07:17:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Vreme za promenu ili ne?  (Pročitano 3489 puta)

Van mreže albicilla

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Vreme za promenu ili ne?
« poslato: Januar 09, 2015, 08:04:24 posle podne »
Pozdrav svima,

vec dugo sam na forumu doduse kao pasivan clan (samo sam citao i nisam bio registrovan).
Prvo da cestitam svima Novu Godinu, puno zdravlja, srece i naravno uspeha u izgradnji misicne mase kao i dizanja sto vecih kilaza :)
Kako je dosla nova godina meni je palo na um da bih mozda trebao da promenim nacin treniranja? Znam da je svaka promena kod ljudi teska, pre svega na psihickom smislu, ali ponekad je neminovna. U teretanu idem vec oko 3 godine, i za sada ide sve kako treba, i napredak je ocigledan, vec dugo vremena ishrana mi je poprilicno korigovana, a od suplemenata koristim jedino whey protein. Visok sam 183 i imam 100kg, redovno trcim i u kondiciji sam, mada imam jos malo problema sa salom na stomaku, ali nije strasno.

Sto se tice mog treninga oko dve godine radim po sistemu: grudi i biceps, ledja - triceps, ramena i sipke (noge sam ubacivao jednom nedeljno obicno kada radim rame) pa dan odmora pa sve opet isto, s tim sto sam po tri tipa treninga za svaki dan i to sam rotirao u nedogled.
U razgovoru sa iskusnijim ljudima dobio sam predlog da predjem na jednu grupu misica dnevno, jer su mi se misici vec navikli na ovaj tip treninga koji praktikujem i da je napredak slabiji, te da cu uz promenu treninga imati vise vremena za odmor kao i bolje napredovenje misica.
U principu ja ne osecam neki umor ni sada iako se dosta forsiram, radim sa vecim kilazama i obicno sam na kraju treningu mokar do gole koze, sve vezbe radim od 10 do 12 ponavljanja, za vece grupe misica radim po 4 vezbe (3-4 serije za svaku) dok za ove manje radim po tri vezbe i trening mi obicno izmedju sat i deset do sat i trideset minuta.

Citao sam dosta na forumu kao i na internetu o treningu jedne grupe misica dnevno, ali sada tu ima dosta varijacija, pa sam hteo da vas iskusnije pitam koji je najbolji redosled? da li odmarati tipa subotu i nedelju, ili tipa sreda i nedelja? i koliko je najbolje vrsta vezbi raditi, s obzirom na onaj moj stari trening?

Hvala svima unapred na pomoci, i nadam se da cu od ponedelja uci u teretanu sa novim poboljsanim tipom treninga :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2015, 01:25:51 posle podne »
Pozdrav
koji god TRENING da izbares sada,a posle 2 god jednog te istog-telo ce ti regovati fantawsticno
netreba da sledis tipa..MORAS da odmaras subotom,vec odmaraj kada osetis da je za to potrebno
AKo je to SREDA-ona neka bude sreda,a cetvortak nastavi plan i program od onoga sto su treba da rads u tu sredu,a osecao si se umorno
Trening od jedne misicne partije po danu,sigurno ce biti veliko osvezenje u tvom programu

Van mreže albicilla

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2015, 05:50:38 posle podne »
Pedja hvala ti puno na odgovoru  :) Definitivno krecem od ponedeljka sa ovim novim programom. Jos par sitnijih pitanja, koliko vezbi da radim po treningu? U ovom starom sam radio po 4 za velike grupe misica? Da povecam ja to sada na 6? a u danu kada radim ruke da radim 3+3?

i da li je ok ovaj raspored?

grudi
ledja
ramena
noge
ruke

ili

noge
grudi
ledja
ramena
ruke

:)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2015, 01:50:49 posle podne »
Napravi split tako da ga mozes ispratiti. Nije bitno sta ces kad da radis, vec kakav ce taj trening da bude.

Van mreže Spawn

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2015, 05:13:31 posle podne »
Samo gledaj da ti danasnji trening ne smeta za sutra. npr da ne radis danas ruke a sutra ti padne grudi da radis. jer ce se triceps odma dokrajciti i grudi neces uraditi kako treba. to ti je jedina sitnica.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2015, 05:41:56 posle podne »
ok su ti oba rasporeda, ne postoji idealan, pa da ti neko kaze e taj radi...sve je individualno -meni odgovara jedno, tebi drugo,peri trece... a za godinu dana ce mozda i tebi da odgovara nesto sto nije na pocetku :P to ces najbolje sam uvideti vremenom..

vazno je da osetis da ne opterecujes upaljene misice,ne pogode svi isto meso.. nije ni bitan taj plan sta koji dan radis na papiru, bitno je da valjano odradis trening i nemoj da preterujes sa brojem serija,to je najcesca gresta...nego kratko-ali jebitacno :)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2015, 06:02:52 posle podne »
pauze turi ponovo- kada tebi odgovara...nema konkretnih odgovora :)
opet zavisi od pojedinca, kada smatras da ti najvise treba odmor..opet i kako ti odgovara za privatne obaveze
recimo ovaj drugi program sto si napisao,mnogima se ne bi svidelo zato sto si stavio noge grudi ledja jedno do drugog,3 najzahtevnije partije,tu bi im trebao odmor

serije opet po meni zavise i od vezbi koje radis i kako ih radis... ja kada radim mrtvo dizanje,radim manje serija za ledja,lupam..zavisi koliko me iscedi neka vezba...ramena uglavnom na kraju odradim neku superseriju sa malim kilazama do otkaza,pa tu ode broj serija dosta...
neki moj okviri broj,KAZEM MOJ ,ako radis solo ove grupe
noge,ledja 18+ serija
grudi,ramena 16+
triceps 15-16
biceps 13-14

kazem opet nije isto 5serija mrtvog i 5 serija hiperekstenzije

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2015, 06:06:10 posle podne »
Ne mozete tako genralno davati savete koliko kome treba serija. Jednostavno nemaju svi isti stepen razvojenosti misica, staz itd. Sta ce nekom 15 seri tricepsa, ako moze da napreduje i sa manje. Bolje neke druge parametre da promeni.

Tipa koliko ljudi ima kojima se triceps najbolje razvio sa svega 5-6 serija diretknog rada na njima


Black nije tebi upuceno, nego vidim da jos par clanova daje jelovnike i trening programe kao da je to tek tako jednsotavna star.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2015, 06:12:32 posle podne »
zato i kazem... :P
Citat
neki moj okviri broj,KAZEM MOJ ,ako radis solo ove grupe

reko da ima covek predstavu odoka za broj serija...jer jako cesto vidjam da dodju pocetnici i rede po 20+serija za ruke,a niti jednu valjdanu... mada kaze odvaj decko 3 godine trenira,ne verujem da je u tom gasu

Van mreže albicilla

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2015, 07:02:40 posle podne »
Ljudi hvala vam puno na savetima, krenucu onda sa onim prvim tipom sto sam napisao, ono sto me jos zanima da li je ok da iz treninga u trening (za istu grupu) menjam vezbe, da ne radim non stop iste svake nedelje, cini mi se da je to bolje.

Do sada sam radio po 14 serija za vece misicne grupe i 9 serija za ruke, povecacu sada pa cu pratiti kako ce se odvijati u nastavku. Ruke mi bas stagniraju neko duze vreme, ne vidim neki napredak, zakucane su na 45-45.5cm u obimu. Mozda ce im ova promena pomoci malo u napretku? Da li da krenem da radim neke superserije kada njih budem radio, ili nesto drugo da ih dodatno stresiram? Imate li neki savet?

Hvala jos jednom svima :)


Van mreže Spawn

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #10 poslato: Januar 11, 2015, 09:24:55 posle podne »
Ljudi hvala vam puno na savetima, krenucu onda sa onim prvim tipom sto sam napisao, ono sto me jos zanima da li je ok da iz treninga u trening (za istu grupu) menjam vezbe, da ne radim non stop iste svake nedelje, cini mi se da je to bolje.

Do sada sam radio po 14 serija za vece misicne grupe i 9 serija za ruke, povecacu sada pa cu pratiti kako ce se odvijati u nastavku. Ruke mi bas stagniraju neko duze vreme, ne vidim neki napredak, zakucane su na 45-45.5cm u obimu. Mozda ce im ova promena pomoci malo u napretku? Da li da krenem da radim neke superserije kada njih budem radio, ili nesto drugo da ih dodatno stresiram? Imate li neki savet?

Hvala jos jednom svima :)



Evo druze probaj ovaj 3 meseca 

Superset:
Biceps sa ravnom sipkom 4 serije 15-10-6-4
Potisak sa cela lezeci 4 serije 15-10-6-4
Superset:
Bicice sedeci 4 serije po 8 (jednu po jednu ruku)
triceps na lat-masini 4 serije po 8
Superset:
Concentration curls 4 serije po 12
Konopac na latu za triceps (jednorucno) 4 serije po 15

Podlakticu:
Hummer curls 4 serije po 10 (bucicu ka stomaku, udara na brachialis takodje za puniju ruku spolja.)
Wrist curls 4 serije po 10
Riverse wrist curls 4 serije po 10

Radis 2 puta nedeljno ovaj trening. i pauze na minut izmedju superserija, nemoj da se oladis i juri pumpu.
Ima da puca :D

Sve ti je u intenzitetu. Sad njega mozes da povecas na dosta nacina
Shocking metod (to sto si ti napisao da menjas program, mada mozes samo i redosled vezbi) posto se telo mnogo brzo prilagodjava, a sto vise treniras i misica dodajes sve je teze dodati jos pa moras intenzitet da dizes.
Povecanjem tezine
Smanjenjem pauze
Supersetovima
Dropsetovima
Forced-reps (Ortak kad ti pomaze da isteras jos 2-3 posle otkaza)
Negativi.


Van mreže albicilla

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Vreme za promenu ili ne?
« Odgovor #11 poslato: Januar 16, 2015, 06:27:47 posle podne »
Hvala jos jednom svima na savetima :) poceo sam da radim ove nedelje pa cemo videti kako ce se dalje odvijati :)