Septembar 20, 2024, 12:38:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka  (Pročitano 3312 puta)

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« poslato: Januar 10, 2015, 12:06:29 pre podne »
Pozdrav ljudi!
Imam nekoliko pitanja za vas.Ovako imam 17 godina i 63 kg i isao sam nekih mjesec dana u teretanu a prije toga radio vratilo sklekovi bodyweight vjezbe.Od toga je proslo godinu dana i samo sam jeo nezdravo znaci svaki dan koka kola i burek pica ili tako nesto za dorucak.I odlucih opet od februara da pocnem ali ovaj put necu prekidati jer mi se bas trenira i imam jaku volju i zelju za treningom i da bih na ljeto naravno licio na nesto :D.
Sad ovako da li da radim kao sto sam prije godinu dana kad sam isao u teretanu znaci 1 dan 1 misicna partija to je ovako izgledalo od prilike:
pon grudi
ut ledja
sr noge
cet ramena
pet ruke tj biceps triceps podlaktica
i subota i nedjelja odmor
Trening ovakav
znaci za svaku miscnu partiju sam radio 3 vjezbe u 4 serije npr. prve nedjelje opseg ponavljanja 5-8 druge 8-12 i trece povecam tezine i sve tako u krug.
npr. grudi za gornji dio kosi benc zatim klasicni bench i razvlacenje bucicama sve 4 serije u opseg ponavljanja koji sam gore pomenuo.Sad da vas pitam hoce li mi ovo bit malo posto mislim da se drzim ovakvog nacina treninga do maja juna.
Sve sugestije i ispravke u vezi ovoga mi pisite slobodno.
Sad pod br. 2 ishrana mi je veci problem prije svega zbog novca jer citam dosta ovdje na forumu planove ishrane gdje jedu ljudi po 500 gr piletine na dan ili ribe sve u svemu to je za mene veoma skupo i nemam para za to trenutno.U temi nutrition sam napravio temu i uglavnom sto su mi predlozili mozda bih mogao da probam da se drzim ovakvvog nacina ishrane i mogao bih jedino da kupim kreatin za njega bih imao para ali ne znam da li mi je to potrebno sta vi mislite?
ovako bih probao da se hranim i svaki dan bih probao kolko mogu da ispostujem ovakav plan ishrane

obrok1:100g ovsenih 3 cijela jaja  onda trening kad dodjem iz skole :D
obrok 2:100g tunjevine 150gr princa
obrok 3:to mi dodje kao rucak tu bih jeo sto mi se da ne mogu da biram :D uglavnom je to supa neka i meso(najcesce bijelo) i 100-150gr krompita i neka salata
obrok 4:tu ne znam sto bih mogao mozda opet sir da ubacim predlozite :)
obrok 5:2 jaja ili samo 100gr ella sira ako nadjem nedje da kupim
Uglavnom to je to cilj mi je misicna masa:)
Pisite sve sugestije i sto bi vi ispravili i u ishrani i u vezi treninga
Unaprijed hvala na odgovorima i izdvojenom vremenu na citanju ovog posta. Pozdrav!

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2015, 12:18:45 posle podne »
Pozdrav ljudi!
Imam nekoliko pitanja za vas.Ovako imam 17 godina i 63 kg i isao sam nekih mjesec dana u teretanu a prije toga radio vratilo sklekovi bodyweight vjezbe.Od toga je proslo godinu dana i samo sam jeo nezdravo znaci svaki dan koka kola i burek pica ili tako nesto za dorucak.I odlucih opet od februara da pocnem ali ovaj put necu prekidati jer mi se bas trenira i imam jaku volju i zelju za treningom i da bih na ljeto naravno licio na nesto :D.
Sad ovako da li da radim kao sto sam prije godinu dana kad sam isao u teretanu znaci 1 dan 1 misicna partija to je ovako izgledalo od prilike:
pon grudi
ut ledja
sr noge
cet ramena
pet ruke tj biceps triceps podlaktica
i subota i nedjelja odmor
Trening ovakav
znaci za svaku miscnu partiju sam radio 3 vjezbe u 4 serije npr. prve nedjelje opseg ponavljanja 5-8 druge 8-12 i trece povecam tezine i sve tako u krug.
npr. grudi za gornji dio kosi benc zatim klasicni bench i razvlacenje bucicama sve 4 serije u opseg ponavljanja koji sam gore pomenuo.Sad da vas pitam hoce li mi ovo bit malo posto mislim da se drzim ovakvog nacina treninga do maja juna.
Sve sugestije i ispravke u vezi ovoga mi pisite slobodno.
Sad pod br. 2 ishrana mi je veci problem prije svega zbog novca jer citam dosta ovdje na forumu planove ishrane gdje jedu ljudi po 500 gr piletine na dan ili ribe sve u svemu to je za mene veoma skupo i nemam para za to trenutno.U temi nutrition sam napravio temu i uglavnom sto su mi predlozili mozda bih mogao da probam da se drzim ovakvvog nacina ishrane i mogao bih jedino da kupim kreatin za njega bih imao para ali ne znam da li mi je to potrebno sta vi mislite?
ovako bih probao da se hranim i svaki dan bih probao kolko mogu da ispostujem ovakav plan ishrane

obrok1:100g ovsenih 3 cijela jaja  onda trening kad dodjem iz skole :D
obrok 2:100g tunjevine 150gr princa
obrok 3:to mi dodje kao rucak tu bih jeo sto mi se da ne mogu da biram :D uglavnom je to supa neka i meso(najcesce bijelo) i 100-150gr krompita i neka salata
obrok 4:tu ne znam sto bih mogao mozda opet sir da ubacim predlozite :)
obrok 5:2 jaja ili samo 100gr ella sira ako nadjem nedje da kupim
Uglavnom to je to cilj mi je misicna masa:)
Pisite sve sugestije i sto bi vi ispravili i u ishrani i u vezi treninga
Unaprijed hvala na odgovorima i izdvojenom vremenu na citanju ovog posta. Pozdrav!

Nemoj po 1 nego po dvije misicne partije,npr grudi biceps,ledja triceps,noge ramena.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2015, 01:23:33 posle podne »
Pozdrav ljudi!
Imam nekoliko pitanja za vas.Ovako imam 17 godina i 63 kg i isao sam nekih mjesec dana u teretanu a prije toga radio vratilo sklekovi bodyweight vjezbe.Od toga je proslo godinu dana i samo sam jeo nezdravo znaci svaki dan koka kola i burek pica ili tako nesto za dorucak.I odlucih opet od februara da pocnem ali ovaj put necu prekidati jer mi se bas trenira i imam jaku volju i zelju za treningom i da bih na ljeto naravno licio na nesto :D.
Sad ovako da li da radim kao sto sam prije godinu dana kad sam isao u teretanu znaci 1 dan 1 misicna partija to je ovako izgledalo od prilike:
pon grudi
ut ledja
sr noge
cet ramena
pet ruke tj biceps triceps podlaktica
i subota i nedjelja odmor
Trening ovakav
znaci za svaku miscnu partiju sam radio 3 vjezbe u 4 serije npr. prve nedjelje opseg ponavljanja 5-8 druge 8-12 i trece povecam tezine i sve tako u krug.
npr. grudi za gornji dio kosi benc zatim klasicni bench i razvlacenje bucicama sve 4 serije u opseg ponavljanja koji sam gore pomenuo.Sad da vas pitam hoce li mi ovo bit malo posto mislim da se drzim ovakvog nacina treninga do maja juna.
Sve sugestije i ispravke u vezi ovoga mi pisite slobodno.
Sad pod br. 2 ishrana mi je veci problem prije svega zbog novca jer citam dosta ovdje na forumu planove ishrane gdje jedu ljudi po 500 gr piletine na dan ili ribe sve u svemu to je za mene veoma skupo i nemam para za to trenutno.U temi nutrition sam napravio temu i uglavnom sto su mi predlozili mozda bih mogao da probam da se drzim ovakvvog nacina ishrane i mogao bih jedino da kupim kreatin za njega bih imao para ali ne znam da li mi je to potrebno sta vi mislite?
ovako bih probao da se hranim i svaki dan bih probao kolko mogu da ispostujem ovakav plan ishrane

obrok1:100g ovsenih 3 cijela jaja  onda trening kad dodjem iz skole :D
obrok 2:100g tunjevine 150gr princa
obrok 3:to mi dodje kao rucak tu bih jeo sto mi se da ne mogu da biram :D uglavnom je to supa neka i meso(najcesce bijelo) i 100-150gr krompita i neka salata
obrok 4:tu ne znam sto bih mogao mozda opet sir da ubacim predlozite :)
obrok 5:2 jaja ili samo 100gr ella sira ako nadjem nedje da kupim
Uglavnom to je to cilj mi je misicna masa:)
Pisite sve sugestije i sto bi vi ispravili i u ishrani i u vezi treninga
Unaprijed hvala na odgovorima i izdvojenom vremenu na citanju ovog posta. Pozdrav!

jako malo GRADIVNE MATERIJE (ishrana) i tebi je trening NAJMANJI PROBLEM
upamti i sto pre upamtis,lakse ce ti biti
NE RASTE SE U TERETANI vec kod kuce i kada odmaras

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2015, 02:33:30 posle podne »
Znam ja to sve ali jednostavno sebi ne mogu da prijustim vise od ovoga za sad mozda bih mogao whey da kupim i da ga ubacim posle treninga i u 4 obrok uz sir ili tako nesto.Zato sam i otvorio temu da mi pomognete i promjenite sto ne valja.A u vezi treninga kako bi najbolje bilo ovako kao sto sam ja pisao ili neki drugi tip treninga jer ocu jednog da se konstantno drzim do juna.
Znaci dobro bi bilo 3 put nedeljno oce li to biti dosta
grudi biceps ledja triceps ramena noge?
« Poslednja izmena: Januar 10, 2015, 02:44:46 posle podne Agent 007 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2015, 03:12:49 posle podne »
Znam ja to sve ali jednostavno sebi ne mogu da prijustim vise od ovoga za sad mozda bih mogao whey da kupim i da ga ubacim posle treninga i u 4 obrok uz sir ili tako nesto.Zato sam i otvorio temu da mi pomognete i promjenite sto ne valja.A u vezi treninga kako bi najbolje bilo ovako kao sto sam ja pisao ili neki drugi tip treninga jer ocu jednog da se konstantno drzim do juna.
Znaci dobro bi bilo 3 put nedeljno oce li to biti dosta
grudi biceps ledja triceps ramena noge?

sto se tice treninga-da..biti ce ok
ali
ti kao da ne zelis da cujes
nece whey resiti tvoj rpblem
kompletna ishrana ti nije bogata ni sa cim i umesto tipa 2 gr B po kg ti unosis 1.1.-1.2 ili umesto 4 gr uh ti unosis 2
zaista kazem jos jednom
sto pre shvatis da ti TRENING nije rpoblem vec ishrana-lakse ce ti biti objasniti samom sebi tamo negde u junu,zasto nisi napredovao
e sad
ako ti kazes da znas sve..ja ne vidim razloga onda za brigu kod tebe...ako se ne varam?

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2015, 03:52:51 posle podne »
Znaci sto se tice treninga vazi cijepam 3 puta nedjeljno
A sto se tice ishrane povecacu to kao sto si rekao i jer nikad se nisam hranio ovako do sad trudicu se max da ispostujem ovo.Povecacu ella sir na 200gr i ubaciti curetinu ili piletinu 150-100gr u 4 obrok i povecacu na jos 100gr krompira.
znaci 100gr ovsenih 3 jaja
         100gr tunj. 150gr pirinca
          supa za rucak i 100gr nekog mesa 150gr krompira
          150gr piletine 100gr krompira
           200gr ella sira i neka salata
Za mene koji imam 63 kila da li je dosta ili jos nesto da ubacim ovdje?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2015, 04:44:52 posle podne »
to ce biti ok

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2015, 05:25:20 posle podne »
Hvala na odgovorima i savjetima Pedja.Pozdrav!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti u vezi treninga 17-godisnjaka
« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2015, 05:36:03 posle podne »
Hvala na odgovorima i savjetima Pedja.Pozdrav!

nista
taman posla