Septembar 20, 2024, 09:22:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Sojin izolat  (Pročitano 6510 puta)

Van mreže bridzis

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Sojin izolat
« poslato: Januar 02, 2015, 01:05:24 posle podne »
Sto mislite o sojinog izolatu,zašto se on gura po strani kada je vrlo blizu wheyu ?
Da li bi se više koristio da nosi ime protein africkog nosoroga a ne sojin protein...

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2015, 03:04:07 posle podne »
Soja je smece.

Ni prici proteinu zivotinjskog porekla, povecava estrogen kod muskaraca itd.

Van mreže bridzis

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2015, 03:52:20 posle podne »
Smece je zbog takvih kao ti sto ne potkrijepljeno pricaju...

Ajde navedi razloge zasto je tako loša...o podizanju estrogena je smijesno pricati.
Usporedi sastave aminokiselina i vidjet ces da je vrlo slicna wheyu.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2015, 04:29:04 posle podne »
hahahah jel moguće da je ovo opet onaj isti... :D

druže, meso je mama, ti jedi tofu sir, koga bolii ona stvar šta ćeš da jedeš... :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2015, 04:50:29 posle podne »
Smece je zbog takvih kao ti sto ne potkrijepljeno pricaju...

Ajde navedi razloge zasto je tako loša...o podizanju estrogena je smijesno pricati.
Usporedi sastave aminokiselina i vidjet ces da je vrlo slicna wheyu.

amino kiseline BILJNOG i ZIVOTNJSKOG porekla nisu ISTE niti su ikada bile niti ce ikada biti.

Van mreže bridzis

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2015, 04:57:58 posle podne »
Po čemu se recimo aminokiselina leucin iz soje razlikuje od leucina iz wheya ?

Nemojte pljuvat i govorit svoja misljenja nego dokazite ta svoja misljenja...

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2015, 05:10:44 posle podne »
Po čemu se recimo aminokiselina leucin iz soje razlikuje od leucina iz wheya ?

Nemojte pljuvat i govorit svoja misljenja nego dokazite ta svoja misljenja...


Pa činjenica da imaš 75kg na 179cm je dovoljan dokaz da treba da prestaneš da filozofiraš i počneš da treniraš i jedeš. Jel treba još neki dokaz?

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2015, 05:20:35 posle podne »
E ovako pokusacu nesto da ti objasnim vezano za ovo sto tvrdis i govoris.Mnogo sam studija procitao o soji,sojinom proteinu,o njegovom uticaju na povecanje estrogena,kvalitetu,svemu.Dakle,povecanje estrogena u bilo kom svojstvu potpomgnuto sojom bi se moglo desiti jedino ako bi apsolutno svaki tvoj obrok sadrzao soju,dakle ne govorim o sojinom proteinu nego o sveukupnoj soji u ishrani...Dalje,sojin protein nije smece,licno sam ga konzumirao,pa ti pricam iz iskustva.Ali kada pravis paralelu izmedju sojinog proteina i wheya tu jednostavno nema sta da se prica.Whey je mnogo,mnogo bolji proteinski izvor kao dodatak ishrane.Tu price nema.Takodje,recimo protein
jajeta je mnogo bolji od sojinog proteina.Medjutim eventualne koristi od sojinog proteina bi mogo da imas ako bi ga kombinovao sa ostalim proteinskim izvorima.Kao sto su ti naveli nasi drugari sa foruma,bez mesa jednostavno nema adekvatnog proteinskog unosa.

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2015, 07:35:22 posle podne »
Smece je zbog takvih kao ti sto ne potkrijepljeno pricaju...

Ajde navedi razloge zasto je tako loša...o podizanju estrogena je smijesno pricati.
Usporedi sastave aminokiselina i vidjet ces da je vrlo slicna wheyu.
Pa sto pitas kad vec znas sve, nemoj spamovati i trolovati ovaj forum! ;)
Niko te ne tera da jedes meso, idi jedi soju, koprivu, peruniku sta god hoces, niko ti ne brani...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2015, 12:29:49 posle podne »
E ovako pokusacu nesto da ti objasnim vezano za ovo sto tvrdis i govoris.Mnogo sam studija procitao o soji,sojinom proteinu,o njegovom uticaju na povecanje estrogena,kvalitetu,svemu.Dakle,povecanje estrogena u bilo kom svojstvu potpomgnuto sojom bi se moglo desiti jedino ako bi apsolutno svaki tvoj obrok sadrzao soju,dakle ne govorim o sojinom proteinu nego o sveukupnoj soji u ishrani...Dalje,sojin protein nije smece,licno sam ga konzumirao,pa ti pricam iz iskustva.Ali kada pravis paralelu izmedju sojinog proteina i wheya tu jednostavno nema sta da se prica.Whey je mnogo,mnogo bolji proteinski izvor kao dodatak ishrane.Tu price nema.Takodje,recimo protein
jajeta je mnogo bolji od sojinog proteina.Medjutim eventualne koristi od sojinog proteina bi mogo da imas ako bi ga kombinovao sa ostalim proteinskim izvorima.Kao sto su ti naveli nasi drugari sa foruma,bez mesa jednostavno nema adekvatnog proteinskog unosa.

drugar
pises mnogo dobre i veoma korisne savete na forumu i nekoliko puta sam ti se zahvalio zbog toga.
Ono sto je bitno je to (da ne ulazim u bezpotrebne rasprave sa onim gore momkom jer niti imam vremena niti zelje)
je to da soja MOZE da ima nagativne efekte zbog povecanja nivoa fitosterogena,ali ako se konzumira na taj nacin kako si ti rekao nece ih imati ali nece nikakvih NI BENEFITA od iste biti
Dakle,stvar je veoma jednostavna
Neka su istraživanja pokazala da je konzumacija soje inverzno povezana sa smanjenjem razina testosterona (Dillingham et al.,2005; Gardner-Thorpe et al., 2003; Habito et al., 2000; Nagata et al., 2000, Ziesel et al's study [citat iz Squiresa]

 U stvari, vrlo je dobro poznato da su whey i kazein proteini koji se najbolje probavljaju i osiguravaju najbolje rezultate (Hansen, 2005). Nadalje, Hansen (2005) međutim nije ništa rekao loše o sojinom proteinu. Samo je spomenuo činjenicu da se soja derivira iz biljnog izvora, da je nepotpun protein i da se ne može u potpunosti probaviti poput mliječnih proteina (Hansen, 2005).

Međutim, ukoliko se sojin protein unese zajedno s wheyom ili kazeinom, proteinska kvaliteta ili nedostatak esencijalnih aminokiselina više nije problem (Hansen, 2005; Margen et al., 1991). Iz toga sledi da uvrštavanje soje kao proteinskog izvora može uvesti raznolikost u nečiju prehranu i povećati raspoloživi proteinski arsenal....bla bla bla bla bla

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2015, 01:14:42 posle podne »
E ovako pokusacu nesto da ti objasnim vezano za ovo sto tvrdis i govoris.Mnogo sam studija procitao o soji,sojinom proteinu,o njegovom uticaju na povecanje estrogena,kvalitetu,svemu.Dakle,povecanje estrogena u bilo kom svojstvu potpomgnuto sojom bi se moglo desiti jedino ako bi apsolutno svaki tvoj obrok sadrzao soju,dakle ne govorim o sojinom proteinu nego o sveukupnoj soji u ishrani...Dalje,sojin protein nije smece,licno sam ga konzumirao,pa ti pricam iz iskustva.Ali kada pravis paralelu izmedju sojinog proteina i wheya tu jednostavno nema sta da se prica.Whey je mnogo,mnogo bolji proteinski izvor kao dodatak ishrane.Tu price nema.Takodje,recimo protein
jajeta je mnogo bolji od sojinog proteina.Medjutim eventualne koristi od sojinog proteina bi mogo da imas ako bi ga kombinovao sa ostalim proteinskim izvorima.Kao sto su ti naveli nasi drugari sa foruma,bez mesa jednostavno nema adekvatnog proteinskog unosa.

drugar
pises mnogo dobre i veoma korisne savete na forumu i nekoliko puta sam ti se zahvalio zbog toga.
Ono sto je bitno je to (da ne ulazim u bezpotrebne rasprave sa onim gore momkom jer niti imam vremena niti zelje)
je to da soja MOZE da ima nagativne efekte zbog povecanja nivoa fitosterogena,ali ako se konzumira na taj nacin kako si ti rekao nece ih imati ali nece nikakvih NI BENEFITA od iste biti
Dakle,stvar je veoma jednostavna
Neka su istraživanja pokazala da je konzumacija soje inverzno povezana sa smanjenjem razina testosterona (Dillingham et al.,2005; Gardner-Thorpe et al., 2003; Habito et al., 2000; Nagata et al., 2000, Ziesel et al's study [citat iz Squiresa]

 U stvari, vrlo je dobro poznato da su whey i kazein proteini koji se najbolje probavljaju i osiguravaju najbolje rezultate (Hansen, 2005). Nadalje, Hansen (2005) međutim nije ništa rekao loše o sojinom proteinu. Samo je spomenuo činjenicu da se soja derivira iz biljnog izvora, da je nepotpun protein i da se ne može u potpunosti probaviti poput mliječnih proteina (Hansen, 2005).

Međutim, ukoliko se sojin protein unese zajedno s wheyom ili kazeinom, proteinska kvaliteta ili nedostatak esencijalnih aminokiselina više nije problem (Hansen, 2005; Margen et al., 1991). Iz toga sledi da uvrštavanje soje kao proteinskog izvora može uvesti raznolikost u nečiju prehranu i povećati raspoloživi proteinski arsenal....bla bla bla bla bla
Zahvaljujem Pedja,potpuno se razumijemo i pricamo istu stvar.Ona sadrzi fitoestrogene,ali recimo da bi zbog nje usljiedio pad testa i povecanje estrogena(odje govorim u sveukupnoj soji u ishrani),covjek bi morao maltene da jede samo tu vrstu hrane i nista drugo.Jer prilikom testiranja dvije grupe ljudi u istom vremensok periodu se pokazalo sledece.Da grupa koja je konzumirala soju i proizvode od soje i iskljucivo se time hranila,imala je pad testosterona i povecanje estrogena i dobila je karakteristike koje estrogen kada je povecan moze da stvori kod muskaraca.Dok je kod druge grupe ljudi koja se hranila mesom i uzimala samo sojin protein nije zabilezen ni pad testosterona,ni povecanje estrogena.Upravo zato sto meso sadrzi esencijalne minerale,proteine i masnoce koji uticu na proizvodnju testosterona...Dakle,poenta moje price je bila,da ukoliko covjek ima adekvatan proteinski unos,recimo,meso,whey,kazein i da pri tom mu se desi da doda sebii suplementaciju sojinim proteinom nece imati nikakve da kazem stete,jer ce mu to doprijenti ukupnom vecem proteinskom unosu,a vecinu unijetih proteina u toku dana ce unijeti iz drugih izvora,odnosno to ce obezbijeditiiz "potpunih" proteinskih izvora.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2015, 01:22:06 posle podne »
Jos jedom BRAVO
dodao bih samo
da ovo sto si naveo-npr,ako covek unese sojin isolat i da nece biti problema-TACNO
samo sto NE VIDIM u cemu je onda poenta i tog JEDNOG uzimanja ,a ako vec ovamo se trudis i mucis da uzimas adekvatne stvari itd itd

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2015, 01:27:39 posle podne »
Jos jedom BRAVO
dodao bih samo
da ovo sto si naveo-npr,ako covek unese sojin isolat i da nece biti problema-TACNO
samo sto NE VIDIM u cemu je onda poenta i tog JEDNOG uzimanja ,a ako vec ovamo se trudis i mucis da uzimas adekvatne stvari itd itd
Grupa o kojoj sam konkretno pricao je uzimala dva puta sojin izolat u toku dana..Nema nikakvog drugog efekta Pedja izuzev ukupnog proteinskog unosa o kom sam pricao..A svaki covjek koji trenira treba da nastoji da sebi obezbijedi sto bolje proteinske izvore.Tu se potpuno slazemo.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2015, 02:33:58 posle podne »
Ma jasno
ja sam citao drugar studije u kojima su bile TRI kontrolne grupe
jednima je davano 150 gr B iz zivnjskih izvora
drugima je davano 50 gr iz sije
trecima je davan UKUPAN dnevni unos tj oko 210 gr B iz sojinih izvora

reuzlatati su bili porazavajuci za soya grupu...

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Sojin izolat
« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2015, 02:48:47 posle podne »
Ma jasno
ja sam citao drugar studije u kojima su bile TRI kontrolne grupe
jednima je davano 150 gr B iz zivnjskih izvora
drugima je davano 50 gr iz sije
trecima je davan UKUPAN dnevni unos tj oko 210 gr B iz sojinih izvora

reuzlatati su bili porazavajuci za soya grupu...
E upravo je to to Pedja,o cemu mi i pricamo...Ja sam skoro pricao sa ljekarom specijalostom,a covjekom koji je inace fanatik za treningom i ima bas dugacak staz u teretani.On prati non stop seminare vezane za ishranu,ukupni unos proteina i slicno.I kaze da je najidealnije za covjeka da kombinuje vise proteinskih izvora,jer po njegovim tvrdnjama,to ne samo da je najbolje za misicni rast i oporavak,nego i najzdravije za metabolicke procese...Medjutim,mi smo nakon toga malo sukobili u misljenjima oko crvenog mesa.On je vise pobornik piletine i to licno koristi u svom sitemu ishrane,dok za crveno nece ni da cuje.A kod mene je obrnut slucaj,ja samo vjerujem u crveno meso,jer sam najvece benefite dosad od njega vidio.Ja ga pitam zbog cega je on toliki protivnik,on kaze da je njegov veliki unos uzrocnik mnogih bolesti.Ja kazem to jeste tacno,ali to se odnosi na osobe koje su fizzicki neaktivne.Dok je po mom misljenju,a tako je i praksa pokazala,da oni koji su imali veliki unos crvenog mesa kroz ishranu,a pritom bili strasno fizicki aktivni i jako trenirali nijesu mogli imati nikakvu smetnju u zdravlju,vec veliku snagu i jak imunitet i dobru produkciju testosterona.Tako da smo na kraju razgovor zavrsili tako sto je svak zadrazao svoje misljenje i to je to.Ja licno ponovo mislim,necu reci tvrdim,da je sva propaganda vezana oko crvenog mesa prenaduvana,jer opet ponavljam,onaj koji unese kilo,dva mesa danas,a najveca aktivnost mu je da zapali cigar i popije pivo,normalno da nista drugo ne moze ni ocekivati.Dok kod osobe koja trenira jako i koja je fizicki aktivna ono moze da bude najjaci izvor anabolizma i dobrog zdravlja.Uglavnom raspiash se,neces zamjeriti,ali prosto morao sam da podijelim misljenje sa tobom i da cujem tvoj stav o ovome.
« Poslednja izmena: Januar 03, 2015, 02:51:16 posle podne Bsbejs5 »