Septembar 19, 2024, 07:17:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Jednoručno veslanje pravilna tehnika  (Pročitano 6190 puta)

Van mreže Bolo Yeung

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« poslato: Decembar 28, 2014, 10:43:50 pre podne »
Radite li jednoručno veslanje  i sta mislite koja je pravilna tehnika izvođenja ove vezbe ? Koliko sam imao prilike da vidim po teretanama  svi rade ovu vezbu drugacije. Neki vuku teg prema grudima, drugi skroz nazad prema stomaku, neki dok im  nedodirne telo a neki samo do visine u kojoj je  nadlaktica paralelna sa podom.
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2014, 11:20:18 pre podne Bolo Yeung »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2014, 04:35:12 posle podne »
po meni najbitniji faktor za nekog ko nije siguran dal dobro radi je da stavi koleno na klupu tako da bude dalje od glave nego sto je dupe... ne znam kako drugacije da objasnim al ako razmislis malo skontaces xd time manje vise iskljucujes mogucnost da vuces bilo cim drugim sem ledjima i malo bicepsom :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #2 poslato: Decembar 28, 2014, 08:58:12 posle podne »
meni jedna od omiljenih... prestao sam da radim na klupi,uglavnom se naslonim na nesto...sipku,stalak,masinu nebitno... uglavnom naucices vremenom kako da pogodis...ispravi ledja,zamisljaj da ti je ruka lanac(kanap),znaci skroz opusti ruku (izuzev sake) i vuci teg prema kuku...

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2014, 09:06:47 posle podne »
И фора код ове вјежбе, бар мени тако дјелује кад је радим, је да можеш ти да подигнеш јако пуно кила, али вучеш свим и свачим, а поента је да смањиш и погодиш леђа фино, да се о$ети :)

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2014, 09:47:39 posle podne »
meni jedna od omiljenih... prestao sam da radim na klupi,uglavnom se naslonim na nesto...sipku,stalak,masinu nebitno... uglavnom naucices vremenom kako da pogodis...ispravi ledja,zamisljaj da ti je ruka lanac(kanap),znaci skroz opusti ruku (izuzev sake) i vuci teg prema kuku...

sve receno, dodao bih da kilaza i nije neki faktor bitno je da osetis kontrakciju misica
koliko ljudi vidim uvati radi drnda xxx kg a nista od toga

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2014, 12:04:02 pre podne »
Viđam
 ljude koji rade tu sa malim kilažama, upiru da osete mišić pa ništa od
njih. Osetićeš mišić i bez tega al neće imati potrebnu stimulaciju.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #6 poslato: Decembar 31, 2014, 10:14:59 pre podne »
Tibadu preporucuje volumen za cela redja, pre nego intezitet..kako su mi ledja genetski problematicna, meni je ovo dalo fino rezultata, sa max koncentracijom, zadrzavanjem tega u gornjem delu, punom istezanju. Ne volim podizati koleno na klupicu, vec se prihvatim za sta god, a lakat i rame vucem tako da ne ide teg vertikalno, vec vise lucno (skontaj pokret kada radis na latu kanapom).

Da se ne izgubimo iz fokusa, pored ove sjajne vezbe, uvek postoji vezba u kojoj natovarim posteno (geneticarima i ova vezba sluzi kao power movement, ali meni ne igra nikako).
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #7 poslato: Decembar 31, 2014, 10:51:26 pre podne »
Tibadu preporucuje volumen za cela redja, pre nego intezitet..kako su mi ledja genetski problematicna, meni je ovo dalo fino rezultata, sa max koncentracijom, zadrzavanjem tega u gornjem delu, punom istezanju. Ne volim podizati koleno na klupicu, vec se prihvatim za sta god, a lakat i rame vucem tako da ne ide teg vertikalno, vec vise lucno (skontaj pokret kada radis na latu kanapom).

Da se ne izgubimo iz fokusa, pored ove sjajne vezbe, uvek postoji vezba u kojoj natovarim posteno (geneticarima i ova vezba sluzi kao power movement, ali meni ne igra nikako).

rezime (da ne kazem na srpski :D )

STA god da uradis,mimo konvencinalnih razmisljanja-MOZES SAMO DA NAPREDUJES!!
Tako da i charlie i tibadu and Co-pricaju price koje su odavno ispricane,samo sto u neko drugo vreme globalizcija ovog sporta NIJE bila na tom nivou kao i nivo komunikacije je bio sveden na usmena predanja.
Dostupnost interneta JE UCINILA svoje i samo su iskoristli trenutak.
Gledajuci njihov (ne samo njihov vec i druge uradke :D ) u kraijeraama,a pricajuci sa ljudima koji ih dobro poznavaju rezulatat je upravo ovo sto govrim
Ekstra inteligentni momci koji su naravno uz veliku kolcinu ZNANJA pre svega,iskoristli trenutak gde svi mogu da ih vide,cuju itd itd itd..
U sve i jednom rezimeu nikada od njih niko nece reci-MOJ TRENING je najbolji i treba da se drzite toga :)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #8 poslato: Decembar 31, 2014, 11:37:51 pre podne »
Da dam onda i moj srpski :D

Upravo kako si rekao, vecina ovih stvari su proverene (nisu ih oni ni izmislili, ali su ih promovisali).

Ima geneticara da su im LEDJA kao ormar, a rade zgibove i mrtvo - velike tezine (cak je i tehnika upitna), ovi drugi (prvi ja) moram pre svega dooobro osetiti koji misici i kako vuku-kontrakcija.

Pogresno bi bilo biti iskljuciv, svakako treba isprobati i videti kako kome sta pase..msm ima ljudi koji imaju vremena pa su isprobali sveeeee :D naravno, rezultat = 0 :D Neke smernice se ipak moraju postovati.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #9 poslato: Decembar 31, 2014, 11:54:06 pre podne »
Da dam onda i moj srpski :D

Upravo kako si rekao, vecina ovih stvari su proverene (nisu ih oni ni izmislili, ali su ih promovisali).

Ima geneticara da su im LEDJA kao ormar, a rade zgibove i mrtvo - velike tezine (cak je i tehnika upitna), ovi drugi (prvi ja) moram pre svega dooobro osetiti koji misici i kako vuku-kontrakcija.

Pogresno bi bilo biti iskljuciv, svakako treba isprobati i videti kako kome sta pase..msm ima ljudi koji imaju vremena pa su isprobali sveeeee :D naravno, rezultat = 0 :D Neke smernice se ipak moraju postovati.

moze na slovenacki :D

se strinjam !!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #10 poslato: Decembar 31, 2014, 04:58:22 posle podne »
Dobro Carli se pojavio 90ih jos, Tibodo pre nekih 10 - 15 cini mi se. A da su iskoristili, vise nego dobro.

Ledjima je sigurna potrebna velika stimulacija. Deo godine kada provedem da radim pl, svaki treninga radim 1-2 vezbe za ledja (uglavnom veslanja), a stavljam takve tezine sa kojima mogu da uradim 10-12 ponavljanja striktnih i da otkazem. Sad bas radim po nekim savetima Tibodo - a, Medovs - a, a mnogo veci volumen no inace, i vidi se promena. Al kako god, stavljam takve tezine da mogu da uradim 10 - 15 repsa i da otkazem, sa sve pauzama na vrhu itd. A za ovo gore sam pomenuo, jer mnogi stave na veslanje 30kg sa kojim mogu da urade 30+ striktnih ponavljanja i onda urade 10 i kao rade sa malim kilazam... blah.

Raspisao sam se, drma me kofein :D
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2014, 05:22:45 posle podne BUKAS »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #11 poslato: Decembar 31, 2014, 07:45:50 posle podne »
Dobro Carli se pojavio 90ih jos, Tibodo pre nekih 10 - 15 cini mi se. A da su iskoristili, vise nego dobro.

Ledjima je sigurna potrebna velika stimulacija. Deo godine kada provedem da radim pl, svaki treninga radim 1-2 vezbe za ledja (uglavnom veslanja), a stavljam takve tezine sa kojima mogu da uradim 10-12 ponavljanja striktnih i da otkazem. Sad bas radim po nekim savetima Tibodo - a, Medovs - a, a mnogo veci volumen no inace, i vidi se promena. Al kako god, stavljam takve tezine da mogu da uradim 10 - 15 repsa i da otkazem, sa sve pauzama na vrhu itd. A za ovo gore sam pomenuo, jer mnogi stave na veslanje 30kg sa kojim mogu da urade 30+ striktnih ponavljanja i onda urade 10 i kao rade sa malim kilazam... blah.

Raspisao sam se, drma me kofein :D

hahaha a ja bas suprotno vidjam, ljudi urade nekakvih 10ak ponavljanja sa kilazom sa kojom mogu da urade 1 do 2 striktnog (ako i toliko)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #12 poslato: Januar 01, 2015, 09:34:24 pre podne »
O DA! Ima i tih gomila :-D

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #13 poslato: Januar 02, 2015, 02:15:46 posle podne »
Ubedljivo najveca i najcesca greska, po onome sto vidjam kod ove vezbe, je to da vezbac dize teg pravolinijski gore dole, pod-grudi, otkine biceps i zali se da nece ledja da rastu.

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Jednoručno veslanje pravilna tehnika
« Odgovor #14 poslato: Januar 05, 2015, 11:29:27 posle podne »
Ja na veslanju vučem veće kilaže i uopšte kad radim leđa. Ne žalim se, leđa mo ubedljivo najbolje idu :)