Pre nekoliko meseci, u Los Anđelesu sam održavao seminar zajedno sa Pavelom Tsatsoulineom i Alvin Cosgroveom. Pavel i ja zajedno smo putovali i po povratku kući upitao me u vezi mog načina treniranja.Nije mislio na način kako treniram druge, nego me pitao baš za moj lični trening. Nakon što sam mu potanko opisao karakteristike mojih treninga, Pavel me samo kratko upitao "Zašto ne napišeš članak o tome". Isprva sam pomislio da moj individualni program nije potreban drugima, pošto sam ga sastavio u skladu sa svojim ličnim potrebama. Ali malo kasnije, nakon što sam dobro razmislio ipak sam ga odlučio napisati! Evo i zašto:
1.Uvek je zanimljivo videti način na koji drugi treniraju.
2.Još je zanimljivije, ako je ta osoba profesionalac u tom području.
3.Sigurno ćete naučiti nešto novo što još niste znali i što će vam pomoći u bržem ostvarenju sopstvenih ciljeva.Mislim da se ideja koju je izneo Pavel odnosila najviše na treću tačku. Dakle počnimo!
Selekcija Vreme / VežbaPrvi faktor koji razmatram pre treninga je podatak koliko vremena imam na raspolaganju.To najčešće iznosi između 30-60 minuta . Zbog mojih poslovnih obaveza to najčešće naginje prema 30 minuta . Ako je na redu dan kada imam samo 30 minuta na raspolaganju tada se uglavnom držim olimpijskih vežbi . Razlog za to je vrlo jednostavan.
Kada treniram , cilj mi je angažovati što više mišićnih grupa u što kraćem roku.Četiri omiljene vežbe u tu svrhu su mi mrtvo dizanje , čučanj sa tegom iznad glave , prednji čučanj i push - press , a izvodeći olimpijske vežbe kao što su izbačaj i snatch obuhvaćam sve te pokrete u samo dvema vežbama ....
NASTAVAK TEKSTA,procitajte na nasem
BLOGU,klikom na link ispod:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/12/pogledajte-kako-trenira-chad-waterbury.html