Septembar 20, 2024, 11:34:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti i pomoc  (Pročitano 2058 puta)

Van mreže MarkoS011

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Saveti i pomoc
« poslato: Decembar 18, 2014, 11:42:05 posle podne »
Vec neko vreme dizem tegove ali se to uvek svodilo na osnovne vezbe dva do tri puta nedeljno, bez nekog velikog plana uglavnom benc, militari, cucanj, mrtvo itd, i uglavnom 5x5 ili 6x5. Zbog obaveza i posla (advokatski pripravnik jebiga :) )koji mi vuce previse vremena, nikad se previse nisam zainteresovao da citam niti da se edukujem o BB, nacinu vezbanja, kombinacija vezbi itd. Vremenom sam malo zainteresovao, procitao tu i tamo nesto pa sam poceo da eksprimentisem ubacujuci i menjajuci raznorazne vezbe i kombinacije. Sastvaio sam neki trening koji mi za sada daje rezultate manje vise ali posto nemam pojma resio sam da pitam da li valja a posto pretpostavljam da nije najsjajniji zanima me vase misljenje i sta bi vi promenili.

Ponedljak: Grudi/Biceps

Bench Press, 5x5
Incline Bench press, 5x5
Cable Cross Over, Piramida 12-10-8-6-6
Dumbbell Fly, kominacija piramide dva puta mesecno 12-10-8-6-6, i dva puta mesecno 5x5

Barbell Curl 5x5
Dumbbell Biceps Curl 5x5
Cable Squatting Curl, Piramida 12-10-8-6-6
EZ Bar Preacher Curl, 3x12

Sreda: Ledja/Triceps

Barbell Bent Over Row, 5x5
Deadlift, 5x5
Dumbbell One Arm Row, Piramida 12-10-8-6-6
Lat Pulldown, 3x15
Lat Behind Neck, 3x15

Barbell Lying Triceps Press, 5x5
Dumbbell One arm extension, kominacija piramide dva puta mesecno 12-10-8-6-6, i dva puta mesecno 5x5
Triceps Pushdown Cable rope, Piramida 12-10-8-6-6
Cable Behind Back, Piramida 12-10-8-6-6

Petak: Ramena/Noge

Standing Military Press, 5x5
Smith Machine Shoulder Press, Piramida 12-10-8-6-6
Smith Machine Shoulder Press behind back, Piramida 12-10-8-6-6
Cable One Arm Lateral Raise, 5x5
EZ Bar Upright, Piramida12-10-8-6-6

Squats, 5x5
Snatch, 3x3
One-Arm Kettlebell Swings, 4x8
Leg extension 3x15
Leg Curl, 3x15
Leg press, 2x12

Serije 5x5 radim sa svojim maksimum, piramide do 90 posto maksimuma, ostale na nekih 80 posto.

Na svakih mesec dana uradim i po jednu super seriju za svaku grupu misica (dve nove vezbe 3*8) a nedelju dana posle toga drop serije na masinama (varijantu drop power sets).

Naravno tu je i HIIT trening dva puta nedeljno trbusnjaci na hiljadu i jedan nacin. Hranim se pravilno (posto sam ujedno zavrsio i skolu kuvanja) pa mi spremanje hrane ne pada tesko a i nisam nesto previse masan, doduse ide zima tad se zajebem manje vise ali ne idem u ekstreme :)

Ujedno bih vas zamolio da mi kazete koje su vezbe najbolje za prednje i zadnje rame, kako bih izbacio smit masinu.


« Poslednja izmena: Decembar 18, 2014, 11:52:24 posle podne MarkoS011 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti i pomoc
« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2014, 06:44:22 pre podne »
Ma ovo je ok (jedino ove primadie bodu oci) ali to je verovatno od toga sto si citao neke sajtove od ko zna kada itd itd,ali to i u tvom slucaju aposlutno nije bitno.jer ti si i rekao koje je tvoje zivotno opredljenje,tako da samo uz adekvatnu ishranu i suplementraciju,i sa ovim mozes da imas jako fine rezulatete-PONAVLJAM,gledajuci na ono sto si rekao o sebi

Van mreže MarkoS011

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Saveti i pomoc
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2014, 04:54:40 posle podne »
Ma ovo je ok (jedino ove primadie bodu oci) ali to je verovatno od toga sto si citao neke sajtove od ko zna kada itd itd,ali to i u tvom slucaju aposlutno nije bitno.jer ti si i rekao koje je tvoje zivotno opredljenje,tako da samo uz adekvatnu ishranu i suplementraciju,i sa ovim mozes da imas jako fine rezulatete-PONAVLJAM,gledajuci na ono sto si rekao o sebi

Vrlo verovatno da je to za piramide istina, da sam procitao negde a da vise ne vazi u tom smislu, zato sam i potrazio savet ovde. E sada posto bih hteo stvarno da imam fine rezultate, koji je Vas savet, sa cim da zamenim piramidu, koji oblik treniranja a da daje kvalitetne rezultate trening.

I ako jos nesto bode oci, odnosno sta treba da zamenim, podelite sa mnom, kako bi to vezbanje bilo sto kvalitetnije :)

Hvala jos jednoom