Septembar 19, 2024, 05:21:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Masa ili definicija  (Pročitano 5441 puta)

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Masa ili definicija
« poslato: Decembar 03, 2014, 09:32:32 posle podne »
Pozdrav akitvan sam duze na forumu bilo me je u raznim pitanjima oko raznih gluposti,ali čovek se uči dok je živ.Na savet jednog od člana foruma sam otvorio svoju temu,Imam 21 godinu,visok sam 190cm,tezak trenutno oko 90-91kg.Kuburim i sa masom i sa definicijom zato ova dilema trenutno se hranim nesto sto sam sam iskombinovao čitajući itd.

1.8:00 4 belanca,paprika, velike 4 kašike ovsenih
2.11:00 Merica wheya,8 velikih kašika ovsenih pomešam u vodi + 2 belanca i banana
3.14:00 Pileće belo ili svinjska šnicla sa (graškom,pasuljem,boranijem,pirinčem) uglavnom gledam da mesa bude izmedju 200-300gr
4.16:00 Pileće belo 200gr ili Oslić(uzmem 1kg oslica podelim na 3 obroka) pola šerpe pirinča od 300gr znači oko 150gr.
17-19 Odlazak na trening i sam trening pošto sam na selu.PWM:Merica wheya+1/2 merice dexa+aminox,na pauzi sa kre alkalynom trenutno,suplementacija koristim mesec i po.
20:00 250 pileceg belog zavrsim onu šerpu pirinča znaci oko 150gr
22:00 3 belancha i ella pre nego sto zaspim.

Postovacu slike krenuo sam u martu ozbiljno da treniram pre toga sam isao kao i svi klinci,pravio sve one greške,i sad ih pravim naravno ali tada baš.

Letos sam drzao dijetu,na moju zalost pogresno jer sam trčao 3x nedeljno po 40-ak minuta i dosta sam smršao naravno ali najviše u rukama i grudima,izgubio sam i ono malo sto sam imao.

Slika od tada:
http://s29.postimg.org/itigv4grb/20140723_160036.jpg

Imam volje i želje ali eto po ovom planu ishrane sad mi se malo nagomilalo i salo tako da prosla slika je sa kraja leta oko septembra meseca,septembar nisam trenirao oko 20 dana i onda sam počeo:

Sadašnje slike:
http://s30.postimg.org/bfslz3jgh/20141203_205239.jpg
http://s29.postimg.org/sh4t76k7r/20141203_205254.jpg
http://s22.postimg.org/6j1l91wqp/20141203_205325.jpg

Trening sam podelio na 4 dana sa danom pauzei to:Grudi/biceps,Ledja/triceps,Noge,ramena.Uglavnom mi trening traje oko 1h do maximalno 1h i 20 minuta.Radim za grudi i ledja oko 5-6 vezbi sa po 4 serije i gledam da ponavljanja idu od 8-12 za Biceps i Triceps radim 3 vezbe po 4 serije sa 8-12 ponavljanja.Ramena radim 6-7 vezbi sa po 4 serije 8-12 ponavljanja,dok noge radim 6-8 vezbi isto 8-12 ponavljanja 4 serije.Trbušnjake radim svaki 2-3 dan a kardio ne radim uopšte.Kad pogledam visinu i kilažu deluje pristojno ali sam dosta mastan i to najviše dobijam na donjem delu ledja i bokovima,više čak nego napred(genetika svi u porodici su takvi).

Šta da radim da se potrudim da skidam ovo do kraja ili da idem sa masom nekom pa posle rotacije ? Dosta sam u nekom bedaku jer se stvarno trudim sve sam zivo izbacio sto je junk,imam volju ali kao da stojim u mestu dok drugi zderu pice,koka kolu i bolje napreduju i izgledaju,trudim se da pronadjem i ispravim greške.



Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Masa ili definicija
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2014, 02:44:38 posle podne »
Rezultati tvog truda su ti onakvi kakv ti je jelovnik (nikakav i nedefinisan, neodredjen)
Ne znam stas i pokusao sa ovim jelovnikom raditi???

Po slikama bi ti preporucio da skoines salo (stanji ce se ruke i noge totalno) al sta ces to je cijena svega. Pa onda na masu da ides.
Kreni neke rotacije izmjeni jelovnik totalno imas podforum nutritin. Sastavi dijetu i postavi je ovdje.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Masa ili definicija
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2014, 02:54:02 posle podne »
Sad tek ne znam gde sam  :/ A sta da menjam u jelovniku,sad stvarno ne znam iskreno,pročitao sam ne jedem šećere uopšte osim sto pojedem voće mada nisam ni profesionalac,od nezdravih masti jedino to svinjsko sto pojedem.Ovo mi je bio jelovnik za masu.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Masa ili definicija
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2014, 04:19:40 posle podne »
Treba da izbacis svinjsko meso, bananu, grasak, pasulju...
UH: riza, kropmir, ovsene.
Proteini:jaja, piletina, puretina, riba, teletina, junetina.
Masti: omega tri, maslinovo ulje, orasasti plodovi.

Trebas definisati kolicne hrane, kolko grama cega, a ne pola serpe rize, 3 kasike ovog itd.

npr. 200g pil. file i 500g krompira, salata sa maslinovim ulje; to je obrok
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Masa ili definicija
« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2014, 08:27:29 posle podne »
Treba da izbacis svinjsko meso, bananu, grasak, pasulju...
UH: riza, kropmir, ovsene.
Proteini:jaja, piletina, puretina, riba, teletina, junetina.
Masti: omega tri, maslinovo ulje, orasasti plodovi.

Trebas definisati kolicne hrane, kolko grama cega, a ne pola serpe rize, 3 kasike ovog itd.

npr. 200g pil. file i 500g krompira, salata sa maslinovim ulje; to je obrok

Zasto da izbaci bananu i grasak?
Banana je jedan mnogo dobar UH,a i grasak je super stvar.
A za svinjsko meso se slazem to nikako ne moze u ishranu kad se trenira.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa ili definicija
« Odgovor #5 poslato: Decembar 24, 2014, 06:49:08 pre podne »
Treba da izbacis svinjsko meso, bananu, grasak, pasulju...
UH: riza, kropmir, ovsene.
Proteini:jaja, piletina, puretina, riba, teletina, junetina.
Masti: omega tri, maslinovo ulje, orasasti plodovi.

Trebas definisati kolicne hrane, kolko grama cega, a ne pola serpe rize, 3 kasike ovog itd.

npr. 200g pil. file i 500g krompira, salata sa maslinovim ulje; to je obrok

Zasto da izbaci bananu i grasak?
Banana je jedan mnogo dobar UH,a i grasak je super stvar.
A za svinjsko meso se slazem to nikako ne moze u ishranu kad se trenira.

na osnovnu cega je BANANA dobar izvor UH? (ne pricam o jednoj banani dnevno) -Izvor UH bu trebalo da dolazi i KOMPLEKSNIH UH a ne iz PROSTH secera

Grasak je super iz kog razloga i u kojim kolicnimaa?

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Masa ili definicija
« Odgovor #6 poslato: Decembar 25, 2014, 09:31:48 posle podne »
Treba da izbacis svinjsko meso, bananu, grasak, pasulju...
UH: riza, kropmir, ovsene.
Proteini:jaja, piletina, puretina, riba, teletina, junetina.
Masti: omega tri, maslinovo ulje, orasasti plodovi.

Trebas definisati kolicne hrane, kolko grama cega, a ne pola serpe rize, 3 kasike ovog itd.

npr. 200g pil. file i 500g krompira, salata sa maslinovim ulje; to je obrok

Zasto da izbaci bananu i grasak?
Banana je jedan mnogo dobar UH,a i grasak je super stvar.
A za svinjsko meso se slazem to nikako ne moze u ishranu kad se trenira.

na osnovnu cega je BANANA dobar izvor UH? (ne pricam o jednoj banani dnevno) -Izvor UH bu trebalo da dolazi i KOMPLEKSNIH UH a ne iz PROSTH secera

Grasak je super iz kog razloga i u kojim kolicnimaa?
Ja jeden po 4-5 banana dnevno od cega mi 2 idu u ovsene pahuljice,tu isjecem jednu bananu jogurt med i ovsene i tako 2 obroka dnevno,i to mi se dosta dobro pokazalo.
Mislim ja nisam strucnjak daleko od toga samo kazem da meni sa tim dobro ide,e sad sve je to individualno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa ili definicija
« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2014, 05:23:35 pre podne »
Citat
Ja jeden po 4-5 banana dnevno od cega mi 2 idu u ovsene pahuljice,tu isjecem jednu bananu jogurt med i ovsene i tako 2 obroka dnevno,i to mi se dosta dobro pokazalo.
Mislim ja nisam strucnjak daleko od toga samo kazem da meni sa tim dobro ide,e sad sve je to individualno

dosta dobro u KOM SMISLU?
brzo i nekontrolisano dobijanje kg?