Septembar 23, 2024, 10:14:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici  (Pročitano 12679 puta)

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2014, 11:36:10 posle podne »
Eliot Hulse skroz korektan po mom misljenju. Nikad nije u fazonu ja znam najbolje i mora ovako, vec samo daje predloga kako i sta da se proba. A sto se tice njegove kompetentosti covek je bio strongmen, ima neki rezime iza sebe i dugo se bavi disciplinama snage, ne bi ga trpao u isti kos sa ovim pajserom Nixom. A isto tako i ne verujem da postoje neke univerzalne istine, neka nacela vise. Koliko trenera toliko pristupa, i to ne mislim na neke trenere koji teg u zivotu nit videli nit digli.

Van mreže Sudija Dred

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #16 poslato: Novembar 17, 2014, 11:43:54 posle podne »
A sta mislis o trenerima koji ti dodju i kazu zasto radis sa tolikom kilazom primer:dodje meni trener iz teretane i kaze mi a sto dizes toliku tezinu (ja radim recimo za rame letnje sa 12 do 15 kg)on mi kaze to je mnogo za rame ja ne radim sa vise od 10 kg a ja mu kazem pa kako da napredujem  onda a on mi kaze pa mozes da napredujes i sa 10 kg da je stvarno tako onda niko bodibilder ne bi bio a to su ti treneri koji vise vode racuna o tome da li ti smrdi majca i da li smrdis na znoj nego da li ces da dignes vise tezine od pocetne i da li ces da napredujes.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #17 poslato: Novembar 18, 2014, 06:23:39 pre podne »
Dosta interneta za danas za mene, a tek je 06:20 :D
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #18 poslato: Novembar 18, 2014, 05:23:30 posle podne »
A sta mislis o trenerima koji ti dodju i kazu zasto radis sa tolikom kilazom primer:dodje meni trener iz teretane i kaze mi a sto dizes toliku tezinu (ja radim recimo za rame letnje sa 12 do 15 kg)on mi kaze to je mnogo za rame ja ne radim sa vise od 10 kg a ja mu kazem pa kako da napredujem  onda a on mi kaze pa mozes da napredujes i sa 10 kg da je stvarno tako onda niko bodibilder ne bi bio a to su ti treneri koji vise vode racuna o tome da li ti smrdi majca i da li smrdis na znoj nego da li ces da dignes vise tezine od pocetne i da li ces da napredujes.


Dobro ti kaze trener.

Van mreže Sudija Dred

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #19 poslato: Novembar 18, 2014, 05:38:30 posle podne »
A sta mislis o trenerima koji ti dodju i kazu zasto radis sa tolikom kilazom primer:dodje meni trener iz teretane i kaze mi a sto dizes toliku tezinu (ja radim recimo za rame letnje sa 12 do 15 kg)on mi kaze to je mnogo za rame ja ne radim sa vise od 10 kg a ja mu kazem pa kako da napredujem  onda a on mi kaze pa mozes da napredujes i sa 10 kg da je stvarno tako onda niko bodibilder ne bi bio a to su ti treneri koji vise vode racuna o tome da li ti smrdi majca i da li smrdis na znoj nego da li ces da dignes vise tezine od pocetne i da li ces da napredujes.


Dobro ti kaze trener.



On je trener koliko sam aj superman,oces da mi kazes da Ervin katona nikad nikad nije dizao vise od 50kg?ili od svoje pocetne kilace posle godinu dana treniranja ako je tako pa kako bi se onda takmicio na Strongman takmicenju ako ne moze da digne vecu kilazu od standardne,ti mislis kad drz Forward whole koji svako ima po 30 kg da za tu vezbu nije morao da radi rame e pa morao je da radi i letenje sa 20kg i arnold press sa po 50kg a garantujem ti da je poceo sa 12 kg,mada njihove vezbe se razlikuju od standardnih vezbi u teretani jer Strongmeni nisu bodibilderi i oni se ne definisu.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #20 poslato: Novembar 18, 2014, 05:45:48 posle podne »
Pa eto, poslednjom recenicom si sve rekao.  Uzgred, 99% rekreativaca kad bi pocelo da vezba kao Ervin bi se povredilo u roku od mesec dana. Poredjenje ti je stvarno bezveze, bolje poslusaj trenera, bar u ovom slucaju je potpuno u pravu, za ostalo ne znam.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #21 poslato: Novembar 18, 2014, 05:57:04 posle podne »
Razlikuju se vezbe na kojima moze/treba da se tovari i koje se rade lagano na ponavljanja i pumpu. Ja ne pamtim kad sam na lat masinu ili pretklon stavio vise od 80 90kg. Triceps vecina klinaca radi duplo vise od mene, letenja radim sa 7-10kg bucicom.

Van mreže Sudija Dred

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #22 poslato: Novembar 18, 2014, 06:11:38 posle podne »
Pa eto, poslednjom recenicom si sve rekao.  Uzgred, 99% rekreativaca kad bi pocelo da vezba kao Ervin bi se povredilo u roku od mesec dana. Poredjenje ti je stvarno bezveze, bolje poslusaj trenera, bar u ovom slucaju je potpuno u pravu, za ostalo ne znam.

Druze nemoj me praviti budalom,jer si procitao moj komentar?ja sam rekao da Ervin katona je najverovatnije pocinjao sa 12 kg na pocetku svoje karijere kad je imao recimo 100 kg na visinu od 1.85 i recimo 23 godine da bi danas recimo radio sa 20 kg letenje i tu mislim an ovu vezbu https://www.youtube.com/watch?v=CCi0_7wMkW8 prebaci na vreme 3:10 i videces o cemu pricam.Drugo ja treniram od svoje 14 godine ,aktivnije od svoje 26 sam poceo jer teretanu sam imao kuci ali nije isto imati teretanu u kuci i ici u teretanu u gradu.Trenirao sam Kyokushin karate i otporan sam na povrede ali nisam Superman zato,trening Kyokushin karate ne moze da se poredi ni sa jednim treningom u teretani sto se tice vezbe snage i kondicije ali ajde necu da preterujem jer postujem ljude iz sveta BB pa da ne ispadne da im se podsmevam. Trece sto se tice trenera samo cu ti ovo reci da li je tebi normalan trener koji kaze da nece skot klupu u teretani da mu ne bi dolazili bilderi a inace mu dolazi jedan posto je jednog vec oterao svojim bednim komentarima a alav je na pare i sve gleda kroz pare cak i prijatelje,da li ti je normalan kad  ga ja pitam o dizanju vece tezine,napredovanju i suplementima sto sam cuo od body bildera on mi kaze "to da su pravi bodu bilderi ne bi ti to ni pricali".....i ti kazes "dobro ti rekao"mislim da mi komentar ni malo nije bezveze.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2014, 06:14:05 posle podne Sudija Dred »

Van mreže Sudija Dred

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #23 poslato: Novembar 18, 2014, 06:12:39 posle podne »
Razlikuju se vezbe na kojima moze/treba da se tovari i koje se rade lagano na ponavljanja i pumpu. Ja ne pamtim kad sam na lat masinu ili pretklon stavio vise od 80 90kg. Triceps vecina klinaca radi duplo vise od mene, letenja radim sa 7-10kg bucicom.

To o cemu sam ja pricao mislio sam na ovu vezbu https://www.youtube.com/watch?v=CCi0_7wMkW8 prebaci na 3:10


Pozdrav

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #24 poslato: Novembar 18, 2014, 06:20:26 posle podne »
Pa eto, poslednjom recenicom si sve rekao.  Uzgred, 99% rekreativaca kad bi pocelo da vezba kao Ervin bi se povredilo u roku od mesec dana. Poredjenje ti je stvarno bezveze, bolje poslusaj trenera, bar u ovom slucaju je potpuno u pravu, za ostalo ne znam.

Druze nemoj me praviti budalom,jer si procitao moj komentar?ja sam rekao da Ervin katona je najverovatnije pocinjao sa 12 kg na pocetku svoje karijere kad je imao recimo 100 kg na visinu od 1.85 i recimo 23 godine da bi danas recimo radio sa 20 kg letenje i tu mislim an ovu vezbu https://www.youtube.com/watch?v=CCi0_7wMkW8 prebaci na vreme 3:10 i videces o cemu pricam.Drugo ja treniram od svoje 14 godine ,aktivnije od svoje 26 sam poceo jer teretanu sam imao kuci ali nije isto imati teretanu u kuci i ici u teretanu u gradu.Trenirao sam Kyokushin karate i otporan sam na povrede ali nisam Superman zato,trening Kyokushin karate ne moze da se poredi ni sa jednim treningom u teretani sto se tice vezbe snage i kondicije ali ajde necu da preterujem jer postujem ljude iz sveta BB pa da ne ispadne da im se podsmevam. Trece sto se tice trenera samo cu ti ovo reci da li je tebi normalan trener koji kaze da nece skot klupu u teretani da mu ne bi dolazili bilderi a inace mu dolazi jedan posto je jednog vec oterao svojim bednim komentarima a alav je na pare i sve gleda kroz pare cak i prijatelje,da li ti je normalan kad  ga ja pitam o dizanju vece tezine,napredovanju i suplementima sto sam cuo od body bildera on mi kaze "to da su pravi bodu bilderi ne bi ti to ni pricali".....i ti kazes "dobro ti rekao"mislim da mi komentar ni malo nije bezveze.


Ne znam što skrećeš sad s teme, nemam pojma o kom gazdi se radi i kakav je on kao čovek, da li je alav za pare i kakav je prema prijateljima nit me nešto zanima, ne znam zašto je to bitno za temu "youtube treneri"? ???

Da li je normalan što neće skot klupu? Apsolutno. Čovek je otvorio teretanu i ima pravo da je uređuje kako hoće i cilja na određenu grupu vežbača. Neko u svojoj teretani neće skot klupu, neko neće traku za trčanje, neko neće stalak za čučanj, neko neće bildere, neko neće liftere itd. To je njegovo pravo a tebi ako se ne sviđa što nema skot klupe ili stalka za čučanj, ti promeni teretanu, hvala Bogu pa izbora ima koliko hoćeš, na svakom ćošku.

Ove ispovesti o tome šta si treninrao su nezanimljive i skroz bespotrebne u temi, služe samo da bi se napunili redovi kako bi post izgledao "bogato" a u stvari ništa nije rečeno.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #25 poslato: Novembar 18, 2014, 06:21:29 posle podne »
Da, to je letenje. To radim sa 7-10kg vec par godina.I napredujem u snazi.
Karatisti, sto se tice vezbe snage, nemaju sta da traze sa dizacima tegova u tome. Iluzorno je misliti to sto ti mislis posto danas mnogo ljudi radi benc 300kg bez opreme, cucanj i mrtvo 400+. Nesto nisam video borce da rade te tezine, niti im to treba.

Van mreže Sudija Dred

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2014, 06:25:26 posle podne »
Da, to je letenje. To radim sa 7-10kg vec par godina.I napredujem u snazi.
Karatisti, sto se tice vezbe snage, nemaju sta da traze sa dizacima tegova u tome. Iluzorno je misliti to sto ti mislis posto danas mnogo ljudi radi benc 300kg bez opreme, cucanj i mrtvo 400+. Nesto nisam video borce da rade te tezine, niti im to treba.


Opet ti kazem nismo svi isti i nisu sve vezbe iste,svaki covek ima svoj nacin treniranja a koji je njegov cilj to on sam zna ako kazes "karatisti nema tu sta da traze"pa sto se onda Dolph Lundgren bavio Weight liftingom i JCVD isto?.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2014, 06:28:59 posle podne Sudija Dred »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2014, 06:27:23 posle podne »
Katona je prinudjen da radi to sto radi... jel treba da izdrzi 10 nedelja za redom da radi 5-6 vezbi vec koliko rade i sve max effort a to nije normalno za obicne ljude... cak i on ma koliko utreniran je imao 2-3 povrede bicepsa u zadnjih 10 nedelja(i generalno ima jako puno povreda na strongmen takmicenjima)...

ako su ti cilj tezine i da budes sto jaci uvek imas cucanj/dl/benc i varijacije istih :)

razlog zasto zasto je takav sistem su pare i jer je entertaining za publiku... nikako nije optimalan nacin treniranja za nekog rekreativca...

inace taj front raise sto se radi u strongmenu se radi uvek kao prva vezba manje vise i da bi se malo zagrejala ramena posto su jedna od laksih grupa za povrediti se(ovo mi je katona licno rekao xD)...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Sudija Dred

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2014, 06:32:18 posle podne »
Katona je prinudjen da radi to sto radi... jel treba da izdrzi 10 nedelja za redom da radi 5-6 vezbi vec koliko rade i sve max effort a to nije normalno za obicne ljude... cak i on ma koliko utreniran je imao 2-3 povrede bicepsa u zadnjih 10 nedelja(i generalno ima jako puno povreda na strongmen takmicenjima)...

ako su ti cilj tezine i da budes sto jaci uvek imas cucanj/dl/benc i varijacije istih :)

razlog zasto zasto je takav sistem su pare i jer je entertaining za publiku... nikako nije optimalan nacin treniranja za nekog rekreativca...

inace taj front raise sto se radi u strongmenu se radi uvek kao prva vezba manje vise i da bi se malo zagrejala ramena posto su jedna od laksih grupa za povrediti se(ovo mi je katona licno rekao xD)...

Ovo zadnje dobra ti sala,sve u svemu hvala ti za komentar sve si objasnio ne zelim vise da dodajem nista.

Hvala ti jos jednom

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Youtube Treneri i Internet pametnjakovici
« Odgovor #29 poslato: Novembar 18, 2014, 06:33:01 posle podne »
Da, to je letenje. To radim sa 7-10kg vec par godina.I napredujem u snazi.
Karatisti, sto se tice vezbe snage, nemaju sta da traze sa dizacima tegova u tome. Iluzorno je misliti to sto ti mislis posto danas mnogo ljudi radi benc 300kg bez opreme, cucanj i mrtvo 400+. Nesto nisam video borce da rade te tezine, niti im to treba.

Dizac tegova ce uvek biti u prednosti na tom polju, jer samo za to trenira. Kao i borac u onome sto on vezba.Kao i bilder sto ce biti bolje gradjen. Pa nisam cuo da je Dolf bio u nekom vrhu :) Baviti se necim i praviti ozbiljne brojke su dve stvari.
Na kraju, moje misljenje je da na tim nekim vezbama gde lakse moze da se povredi ne treba pretovarati vec ih raditi i shvatati kao dopunske vezbe. Pozdrav :)


Opet ti kazem nismo svi isti i nisu sve vezbe iste,svaki covek ima svoj nacin treniranja a koji je njegov cilj to on sam zna ako kazes "karatisti nema tu sta da traze"pa sto se onda Dolph Lundgren bavio Weight liftingom i JCVD isto?.