Septembar 24, 2024, 01:19:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM  (Pročitano 3586 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« poslato: Novembar 10, 2014, 07:10:44 posle podne »
 Evo šta bi trebalo da zapamtite:

-mnogi treneri i eksperti za fizičku aktivnost ističu daje krosfit veoma rizičan sa aspekta povređivanja vežbača, ali da li su zaista u pravu treba još iskustva da se skupi
-u CF zajednici tvrde da su ovakve tvrdnje najčešće posledica želje konkurencije da našteti imidžu krosfit zajednice i da odvrati vežbače od bavljenja ovim sportom



Krosfit VS nauka

Tokom proteklih 15 godina krosfit je iskusio i istrpeo mnoge kritike, od kojih pojedine jesu na mestu, dok druge nisu. Jedna od najozbiljnih kritika odnosi se na visoku mogućnost povređivanja vežbača tokom krosfit protokola, usled izbora vežbi, obima treninga, intenziteta, kao i tehnike pokreta kojima se pojedine vežbe izvode.
Naravno, postoji i dosta naučne literature o svemu ovome.

Sa druge strane, pristalice CF treninga su preduzele velike korake u opovrgavanju ovih kritika, od agresivne promocije ovog sporta, pa sve do organizovanja pravnih tužbi upućenih onima koji su kritikovali CF.
Pojedine naučne studije CF predstavljaju negativno, pojedine pozitivno, te je stoga opravdano postaviti pitanje šta je od ovoga tačno?..

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/11/da-li-krosfit-nosi-veci-rizik-od.html

Van mreže nidzac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #1 poslato: Novembar 10, 2014, 08:55:35 posle podne »
Cika Pedja postavio bih jedno pitanje, vec sam Vas pitao nesto ovo je drugi treci put da smaram ali koga cu drugog :D.

Imam solidnu snagu ali nisam bas najbolji sa kondicijom da li bih trebao mozda poraditi na kondiciji i izdrzljivosti ako hocu na krosfit? . Ovde kod mene dosta zena radi taj program i prezadovoljne su i rezultatima ali imaju i kondiciju pa mogu. Ja sam malo tezak i slabije pokretljiv a svidja mi se to. Sta mislis onda da prvo radim osnovnu kondiciju pa da predjem na HIIT uz sadasnji full body trening i onda na kraju da se prebacim kompletno na krosfit voleo bih da se malo oprobam svidja mi se kako izgleda.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2014, 05:53:22 pre podne »
Citat
. Ja sam malo tezak i slabije pokretljiv

ovo je kljucna red drugar gde ti savet nije potreban-razmislis malo i vidis sta se radi na tom krosifitu i veruj da ti povreda nije potrebna u zivotu.
samo mi se nikako ne slaze ta stvar koja cam qvotao i

Citat
sadasnji full body trening

koja je poenta treninga uopsteno u tvom slucaju?

Van mreže nidzac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2014, 02:20:25 posle podne »
Svidja mi se FB, imam sasvim dovoljno vremena za oporavak a pri tom treninzi mi budu prilicno intezivni.
U teretani sam cuo i neke gluposti kako krosfit nije toliko za muskarce koji se bave bb jer obicno imamo slabiju kondiciju i pokretljivost pa da ostavimo to zenama i tako. Ne slazem se da krosfit nije i za muskarce.
Ali odgovorio si mi u prvoj recenici, slazem se i hvala ti.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2014, 12:21:37 pre podne »
Nikako za pocetnike. Mislim, mozes da odes da ti prvo pokaze tehniku izvodjenja, ali onda mnogo rada na tome, pa plus kondicija. Bas sam bio kod Poceka, nema teorije da bih to radio tek tako. Mnogo tu ima stvari koje se trebaju savladati.

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2014, 01:19:46 pre podne »
Кад помену Почека, виђех на неки клип, чини ми се везано за Јагодину и како причају да момак нема класичне бб тренинге бла бла и онај, како се зове КЛИН ЕНД ЏРК је ли, али последњи дио? Држи тег изнад главе избачен и пичи у искорак....

Гледам га и само замишљам себе како покушавам то да урадим, мислим да би ми покида' рамена први пут кад бих то покуша'...

Van mreže nidzac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2014, 03:09:49 pre podne »
Nikako za pocetnike. Mislim, mozes da odes da ti prvo pokaze tehniku izvodjenja, ali onda mnogo rada na tome, pa plus kondicija. Bas sam bio kod Poceka, nema teorije da bih to radio tek tako. Mnogo tu ima stvari koje se trebaju savladati.

U pravu si ukapirao sam i sam zato sam i hteo da pitam.
Sta je razlog sto zene masovno idu na krosfit???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2014, 05:33:44 pre podne »
Nikako za pocetnike. Mislim, mozes da odes da ti prvo pokaze tehniku izvodjenja, ali onda mnogo rada na tome, pa plus kondicija. Bas sam bio kod Poceka, nema teorije da bih to radio tek tako. Mnogo tu ima stvari koje se trebaju savladati.

U pravu si ukapirao sam i sam zato sam i hteo da pitam.
Sta je razlog sto zene masovno idu na krosfit???

pomodarstvo i edukacija

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2014, 07:03:51 pre podne »
Isto kao i aerobik...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2014, 10:43:27 pre podne »
Pa dobro aerobik postoji vec 100 godina. Nije to bas isto. Mi smo za aerobik culi pre 15, al to u svetu psotoji od 1920.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2014, 12:04:21 posle podne »
Nikako za pocetnike. Mislim, mozes da odes da ti prvo pokaze tehniku izvodjenja, ali onda mnogo rada na tome, pa plus kondicija. Bas sam bio kod Poceka, nema teorije da bih to radio tek tako. Mnogo tu ima stvari koje se trebaju savladati.

U pravu si ukapirao sam i sam zato sam i hteo da pitam.
Sta je razlog sto zene masovno idu na krosfit???

Ja baš ne znam samo za žene, mahom krosfiterke ne izgledaju tako dobro (čitaj: široj populaciji neatraktivno) od krosfita. To su ramenčuge i noge, tako da piši propalo ako neki klub ima crossfit i samo žene idu. U Srbiji u velikom broju slučajeva piši propalo.

To je jako intenzivno i psihički i fizički iznurujuće, tako da ima žena koje idu, moja sestra ide, ali to su mahom cure koje dolaze iz drugih sportova, ili su već fizički spremna pa se reše na taj dalji korak da testiraju sebe. I pod ovime mislim na cure koje sam upoznala u inostranstvu da se time bave.
suck it up, buttercup

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2014, 03:01:34 posle podne »
Pedja je u pravu,treba da odredis svoj cilj prvo.Krosfit je itekako muski trening i trening za veliki respect.Ali krosfit je mnogo specifican.On je trening putem koga mozes razviti ultimativnu kondiciju i mozes biti solidan u svakoj discplini.On je teznja ka univerzalnoj spremnosti,znaci u svakom elemntu dobar,a ni u jednom najbolji.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #12 poslato: Novembar 12, 2014, 03:08:59 posle podne »
Pedja je u pravu,treba da odredis svoj cilj prvo.Krosfit je itekako muski trening i trening za veliki respect.Ali krosfit je mnogo specifican.On je trening putem koga mozes razviti ultimativnu kondiciju i mozes biti solidan u svakoj discplini.On je teznja ka univerzalnoj spremnosti,znaci u svakom elemntu dobar,a ni u jednom najbolji.

tacno
ali rec SPREMAN nema veze sa reci Body Building sa kojom mnogi povezuju KF

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: DA LI KROSFIT NOSI VEĆI RIZIK OD POVREDA U POREĐENJU SA DRUGIM TRENAŽNIM METODAM
« Odgovor #13 poslato: Novembar 12, 2014, 04:03:59 posle podne »
Pedja je u pravu,treba da odredis svoj cilj prvo.Krosfit je itekako muski trening i trening za veliki respect.Ali krosfit je mnogo specifican.On je trening putem koga mozes razviti ultimativnu kondiciju i mozes biti solidan u svakoj discplini.On je teznja ka univerzalnoj spremnosti,znaci u svakom elemntu dobar,a ni u jednom najbolji.

tacno
ali rec SPREMAN nema veze sa reci Body Building sa kojom mnogi povezuju KF
Upravo tako,to su dva suprotna pojma,da ne kazem dva razlicita svijeta.