Septembar 19, 2024, 03:28:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa jutarnjim PWM  (Pročitano 1630 puta)

Van mreže Sugar Boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Problem sa jutarnjim PWM
« poslato: Septembar 30, 2014, 09:22:27 pre podne »
Imam problem sa jutarnjim PWM i treba mi savet. Za početak da kažem da ima dijabetes tip 1 već 15 godina. Naime pošto treniram ranu ujutro (6-8) pre posla kada je telo najmanje osetljivo na inzulin zbog ''efekta zore'' nikako mi ne odgovaraju UH u obroku. Dekstrozu sam izbacio odavno kao i ovsene jer mi nenormalno brzo i visoko podižu šećer u krvi i moram davati velike doze insulina (8-11 j) što mi se brzo vrati kao bumerang i posle dva sata imam jake hipoglikemije. Ostavio sam bio samo Twin Labov 100% whey da ne idem gladan na posao ali i on mi pravi haos. Izgleda da telo reaguje barem kod mene (mada i iskustva drugih osoba sa dijabetesom govore slično) na te proteinske koncetrate kao da su ugljeni hidrati i veoma brzo i visoko mi podiže šećer u krvi i za whey moram da dam 5-8 j insulina što mi ne odgovara nikako. Inače samo da kažem da kada posle treninga ne uzmem ništa dajem 2 j insulina da pokrije glikogen koji jetra ispusti tokom treninga.
Mislio sam nešto da promenim i razmišljam o sledećom:

1. MCT+tečne aminokiseline

2. MCT+BCAA+glutamin

3. Kombinacija(maslinovo+laneno) ulje + tečne aminokiseline

4. Kombinacija(maslinovo+laneno) ulje +BCAA+glutamin

Pošto nemam vremena nešto da spremim jesti jer putujem daleko na posao potreban mi je PWM bez UH i koncetrata proteina jer sa njima ne mogu izaći na kraj.



 
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2014, 09:24:59 pre podne Sugar Boy »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa jutarnjim PWM
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2014, 09:46:14 pre podne »
Vrlo da ne kazem kakva situacija
Moj predlog u tom slucaju bi bio sigurno neke EAK
opcija GLM + BCAA -vise nego prihvat;jiva
a siguran sam da bi i tecne ti radile mozda i veci problem nego sto ti radi koncetrat proteina-moje misljenje,a ti mozes da probas

Mozda po meni najidelanija neka  opcija TIPA :

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29913

posto ima 0% Uh i 0% sugar