Septembar 20, 2024, 11:52:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Cheat day  (Pročitano 4298 puta)

Van mreže azpilicueta

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Cheat day
« poslato: Avgust 28, 2014, 09:37:35 posle podne »
Otvorio temu na nekom drugom forumu ali izgleda da tamo nema nikoga pa da probam ovde posto vidim da je posecen :)
Treba mi pomoc oko  cheat day-a koji sam planirao da ubacim jednom nedeljno ( cetvrtkom, i poceo danas).
Od aprila sam krenuo na low carb, pa sam posle toga isao na keto i prezadovoljan sam bio kako sam se izrezao. Medjutim, proslo more, nije se nikako pazilo i za relativno kratko vreme navuklo se dosta vode i zamastio sam se (otisao sa 100kg na 105kg).
Pre par nedelja vratio sam se otprilike na oko 150-200UH i oko 2500kcal, masti unosim iz orasastih i maslinovog ulja sa posnim i ribljeg ulja i otislo je vec dosta kg dole.
Problem koji konkretno imam sa low carb i ketogenom dijetom je sto se u toku nedelje osecam prilicno umorno i iznureno i mislim da bi mi jedan cheat day nedeljno (ili na svakih 10 dana) pomogao.
U sustini ja sebi umem da postavim limite ali nisam siguran koliki su mi - Ne znam do koliko bih kalorija i UH mogao da idem na cheat day-u?
Danas sam, po mojoj proceni, uneo najmanje 5000 kalorija ako ne i jace... Trening sam pokidao i bas mi je prijalo, ali me interesuje dugorocno ako bih nastavio ovako da unosim (jednom nedeljno po 5 000 kalorija) da li bi to pozitivno ili negativno uticalo na bf i dalji progres?
Trenutna kilaza mi je 102kg, visina 190 planiram mozda da u narednim mesecima spustim jos 2 kg dole pa sam mislio da spustim UH na 130-150 nedeljno ali ne znam sta da radim sa tim cheat dayom, koliko bih tu smeo kcal i UH da unosim onda i da li sam danas preterao?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Cheat day
« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2014, 10:53:58 posle podne »
Pa nemoj klasican cheat ako ne moras. Bolje se napuni kvalitetnim uh. Junk cisto ako ti je psihicki tesko, al ako ne moras nemoj. Jedi okvirno 3-3,5g po kg uh za taj dan punjenja (ne moras taj dan trening da radis) i slobodno se puni i cesce ako osetis potrebu. Na svakih sedam dana recimo, sve zavisi od tvog stanja.
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2014, 10:57:27 posle podne BUKAS »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cheat day
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2014, 06:23:59 pre podne »
Buki je sve rekao
cehat day ne znaci da treba all day long da se prezdrevas sa smecem jer to ne vodi nigde
korak napred-dva nazad
ako je kriza,opaliti neku pizzu je ok
ali ceo dan...

Van mreže azpilicueta

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Cheat day
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2014, 11:32:03 pre podne »
Hvala na odgovorima momci.
Ovako mi trenutno izgleda jelovnik (vise manje)
1. 6 jaja (3bel+3zum) + 50g ovsenih + blenda protein + animal pak + omega + glukozamin
2. 250g posnog + 50g badema
3. 2 jabuke
4.. 350 junetina + 100 integralnog pirinca (pre treninga)
----trening-----
    (50g whey + 5g kreatin + 15g deks pwm)
5. 350 belo meso + salata (paradajz, krastavac, paprika)
6. blenda whey + 200g posnog + maslinovo ulje ili kikiriki puter

Juce sam na junku isto tako jeo s tim sto sam posle 1. obroka pojeo kilo sladoleda, posle 4. 2 pljeskavice u gradu i cokoladu od 250g, preterivanje tesko ali eto, kad je krenulo-krenulo.
Sad nesto kontam na cheat-u ako ostane ovako, mogu da ubacim vise UH u prvom iz ovsenih i da ubacim neko integralno testo/krompir u obrok nakon treninga i taman bih dosao do nekih 300UH kao sto je rekao BUKAS?
S tim sto sam ja bas bio obradovan idejom da ubacim i sladoled tu negde u pricu posto sam jako slab na to ali vidim nista od toga :)
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2014, 11:33:45 pre podne azpilicueta »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Cheat day
« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2014, 03:06:31 posle podne »
radi punjenje rizom i/ili krompirom umesto klasicnog junk dana... samim tim sto uradis ovo neces moci uneti toliko kalorija kao da ti je glavni izvor uha sladoled/cokolada...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cheat day
« Odgovor #5 poslato: Avgust 29, 2014, 04:15:13 posle podne »
radi punjenje rizom i/ili krompirom umesto klasicnog junk dana... samim tim sto uradis ovo neces moci uneti toliko kalorija kao da ti je glavni izvor uha sladoled/cokolada...

bravenndo!!!

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Cheat day
« Odgovor #6 poslato: Avgust 29, 2014, 06:47:10 posle podne »
kakav cheat day posle 350g nekuvane rize i 400g krompira i jos na to 700g jagoda povraca mi se kamoli picu da jedem