Septembar 20, 2024, 05:37:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dannie1981 - Ishrana  (Pročitano 5331 puta)

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Dannie1981 - Ishrana
« poslato: Avgust 20, 2014, 11:21:36 pre podne »
Haj'mo momci (i devojke, sto da ne :) ), mala pomoc, tacnije savet ili odobravanje sastavljenog menija za keto dijetu na oko 1500 kcal:

Pon - Sub:

Obrok 1: PWM – 1 merica WHEY

Obrok 2: 150 gr piletine + zelena salata ili kupus + 1 s.k. maslinovog ulja + 30 gr badema

Obrok 3: 2 jajeta + 20 gr badema

Obrok 4: 150 gr piletine + salata + 1. s.k. maslinovog ulja + 30 gr badema

Obrok 5: 2 kuvana jajeta

Nedelja - punjenje:

Obrok 1: 50 gr ovsenih sa vodom ili step sokom

Obrok 2: 100 gr piletine + 200 gr graska + 200 gr krompira

Obrok 3: 100 gr krompira + 100 gr graska + 50 gr pirinca

Obrok 4: 50 gr pirinca + 50 gr piletine

Obrok 5: 2 kuvana jajeta

Da napomenem i sledece podatke - rotacijom sa unosom 1800 - 2000 kcal dnevno skinula 40 kg tokom proteklih 8 meseci, spustajuci se kalorijski sve do 1200 kcal. Sad je ostalo jos nekih 20 kg da se skine, ali vec mesec i po dana stagnira na rotacijama. Inace, trening u teretani je 6 x nedeljno, ujutru HIIT 20-ak min + nakon toga hodanje do kuce iz teretane 5 km, a popodne weight training.
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2014, 04:06:50 posle podne mica86 »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2014, 11:35:14 pre podne »
Kad si već dala dozvolu da devojke odgovaraju ;) - 20kg ketom da skidaš? Mnogo baš. Ajde otvori temu da vidimo gde su rotacije pošle po zlu, ne staju one tek tako.
suck it up, buttercup

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2014, 11:42:56 pre podne »
Milenadiao, hvala na brzom odgovoru. :)

Hajde da ne duzim mnogo i da ne detaljisem, rotacije su isle ovako - prva 4 meseca 150 - 50- 100 - 50 - 200 - 0 - 100, zatim 100 - 50 - 0 - 150 - 0 - 100 - 50

Inace, striktno sam se drzala namirnica, bez varanja, bez cheat meal obroka, nije bilo ni pizza, ni pljeski, ni slatkog, namirnice koriscene kao izvor proteina - whey, tuna, pilece belo i juneci but, jaja ( u drugom ciklusu rotacija sam izbacila i sir i mleko), od UH - ovsene, pirinac, krompir i grasak.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #3 poslato: Avgust 20, 2014, 12:06:05 posle podne »
ono u cemu mnogi grese nije sam izbor namirnica koliko los nacin pripreme istih (ne kazem da je kod tebe slucaj, ali ako su treninzi i klopa bili po ps-u...)

opcija br. 2 - zakucan metabolizam nekom od prethodnih kupus dijeta ili sl pa zato nema pomaka

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2014, 12:14:29 posle podne »
ono u cemu mnogi grese nije sam izbor namirnica koliko los nacin pripreme istih (ne kazem da je kod tebe slucaj, ali ako su treninzi i klopa bili po ps-u...)

opcija br. 2 - zakucan metabolizam nekom od prethodnih kupus dijeta ili sl pa zato nema pomaka
verovatno ce biti ovo drugo.da mu je zakucao metabolizam.trebao je rotacije da krene sa vise ugljenih pa postepeno da smanjuje
Be patient,results will come !!!

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2014, 12:15:41 posle podne »
   Ma kakva crna kupus dijeta hahah, to mi nikad nije padalo na pamet da primenjujem... Ja sam inace bivsi sportista, nekada davno hehehe, pre nekoliko godina sam se bavila kik boksom ali dozivela tesku povredu  kolena, uzduzni prelom casice i cepanje ligamenta i nekoliko operacija za godinu i po dana, te gips i jako ograniceno kretanje tokom tih godinu i po, dakle ekstremna pasivnost (kao i losa ishrana, tj. nevodjenje racuna kao prilikom sportskih dana), doprineli su tome da nakon 2 god od operacije zavrsim sa 60-ak kg viska na 173 cm. Usledila je rehabilitacija u trajanju od 9 meseci, i nakon toga sam bila (koliko - toliko) osposobljena da se vratim treninzima i fat loss rezimu.

   Sto se tice nacina spremanja hrane kao i namirnica, dobrim delom mi je poznato to iz dana bavljenja sportom, svakako nisam ekspert ali nisam bas ni apsolutni pocetnik sto se tice razumevanja nutritivne vrednosti namirnica. Sva hrana koju sam spremala bila je ili barena ili pecena na teflonu ili u rerni - primera radi: krompir sam ili kuvala ili pekla na snite na papiru za pecenje, pirinac sam iskljucivo kuvala sa vodom u serpi, ovsene potapala ili step sokom od jagode od uvece u ciniji da nabubre, ili ih mlela u brasno u blenderu i dodala 2 jajeta unutra a zatim pekla u tepsijici na papiru za pecenje kao palacinku...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2014, 12:34:13 posle podne »
moze da otvoris svoju temu?
mnogo je odavde ovo otislo u off
A molio bih MICU da sve ovo prebaci u tvoju temu kada je otvoris.
thnx

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2014, 12:36:22 posle podne »
A bzvz... Otislo je off zaista, a ja samo hteodh da vidim valja li ona gore sastavljena keto ili ne valja, koju postavih... Ali ok, evo sad cu otvoriti temu, a onda neka moderator prebaci ove postove. Hvala unapred. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #8 poslato: Avgust 20, 2014, 01:07:48 posle podne »
A bzvz... Otislo je off zaista, a ja samo hteodh da vidim valja li ona gore sastavljena keto ili ne valja, koju postavih... Ali ok, evo sad cu otvoriti temu, a onda neka moderator prebaci ove postove. Hvala unapred. :)

evo samo da Micko ovo sve isrpebaciva,pa ce mo da razradimo temu
Mada u principu,ako si cvrsto odlucila za keto,onda i nema mnogo nekih korekcija,osim u vidu masti
i molim te....
samo IZBACI opcije tipa keto (ili bilo koja druga dijeta) na 1500 ili na 1 mil i 500 hilj cal
TO SU GLUPOSTI
Znati BMR jer ok i treba,ali moras da shvatis da osliacije na DNEVNOM nivou u potrebama mogu da osciliraju dramaticno-i sta onda?

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #9 poslato: Avgust 20, 2014, 01:20:30 posle podne »
^ Jasno, hvala ti puno. :) Dakle, u principu je ono gore ok... E sad, sto se korekcija unosa masti tice, u kom smislu treba da korigujem - da smanjim unos ili da povecam unos? Ono gore je primer sa okvirno 130 gr proteina i 110 gr masti. Punjenje nedeljom je gr proteina i 200 gr UH.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #10 poslato: Avgust 20, 2014, 01:52:58 posle podne »
^ Jasno, hvala ti puno. :) Dakle, u principu je ono gore ok... E sad, sto se korekcija unosa masti tice, u kom smislu treba da korigujem - da smanjim unos ili da povecam unos? Ono gore je primer sa okvirno 130 gr proteina i 110 gr masti. Punjenje nedeljom je gr proteina i 200 gr UH.

JA BIH POVECAO masti a cak smanjio B a pogtovo u dane punjenja

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #11 poslato: Avgust 20, 2014, 01:55:15 posle podne »
Dogovoreno! :)

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #12 poslato: Avgust 20, 2014, 03:17:46 posle podne »
Pedja bez ljutnje ne trolujem nego me stvarno zanima zbog cega da poveca masti?jel to zbog toga sto planira dduze da bude na keto tacnije zato sto ima dosta da skida kako je rekla ili je nesto trece. u pitanju?posto sam i ja na keto a ne unosim toliko pa reko mozda gresim negde
Be patient,results will come !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #13 poslato: Avgust 20, 2014, 03:36:20 posle podne »
Pedja bez ljutnje ne trolujem nego me stvarno zanima zbog cega da poveca masti?jel to zbog toga sto planira dduze da bude na keto tacnije zato sto ima dosta da skida kako je rekla ili je nesto trece. u pitanju?posto sam i ja na keto a ne unosim toliko pa reko mozda gresim negde

pa da li gresis ili ne-to ce ogledalo da ti kaze  :),a ja verujem da ne (s obzirom koliko si dugo ovde)

a ne volim mnogo da pisem ovde,jer je manje vise SVE napisano i RECENO sto ovde kod mene na blogu i ovde,ali mogu da kazem to veoma jedostavno
EAT FAT to BURN FAT

veoma je to jednostavna stvar,a pogtovo kod zena

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #14 poslato: Avgust 20, 2014, 03:37:43 posle podne »
Pa sad ja napredujem tako ogledalo a i vaga kazu.
Kako god skapirao sam sve iz poslednje recenice.Hvala :D
Be patient,results will come !!!