Septembar 20, 2024, 12:36:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Preporuka proteini  (Pročitano 9037 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka proteini
« Odgovor #15 poslato: Septembar 03, 2014, 09:16:38 pre podne »
Cek bre, nista ja nisam rekao da mi se ne svidja odg itd vec samo trazim whey bez vestackih zasladjivaca :). Ako cenis da ima neki cisti whey tj da nije mesavina i da se vise isplati ili da je bolji odnos mesavine bez vestackih zasladjivaca slobodno daj preporuku. Preferiram ON ali mogu i drugi proizvodjaci :) ...

cek bre :)
zar nisi procitao nista sta sam napisao?

Dakle
nadjes npr ISOLAT natural taste-i eto ti perfektno resenje
Em si dobio CFM isolat,bez vestackih zaladjivaca itd.
Ja licno,kada mi dok..e svi ukusi uzmimam THE ISOLAT natural taste -naglasvam da to radim jer mi DOADE UKUSI a ne zbog gluposti oko vestackih zasldjivaca koji haraju ovim prostorima-ne bih da ulazim sada u tu raspravu,ali znam cinjenice koje su potvrdjene i relevatne itd..ali dobro..

I ako mi dodje da mi je potreban neki ukus,ubacim step sok nekog od ukusa.
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29829

a to sto ti preferiras ON ilinesto drugo
pa nisi sam,ali nije to krivica vasa vec mocne marekting masinerije i marketing inzinjera koji znaju kada,gde,koliko itd u pravom TRENUTKU ULOZITI novac ,sto se kroz godine petorostruko vraca bla bla bla bla

ali dobro je
ti si od FEBRUARA kada si pisao o stetnosi proteina na bubrege i ostalim stvarima gde si bio iskljucivo CONTRA,fino napredovao i dosao do odrejenih zakljucaka da je ok i da to nema veze sa pricom na (nepostojecem) medicinskom fakultetu.
Sada predstoji onaj teski deo,sto mnogi ne zele da cuju ,prihvate itd,a o nacinu prozivodnjem,vrstama itd
A kako vidim,istrazivao si i pikove ili kako ti kazes siljkove "udara" proteina,sto je pohvalno,samo sto je ocigledno doslo do prilicne konfuzije u infomracjima jer i npr mesavina dobrog koncntrata i isolata (ili obratno) nema apslutno nkakvog uticaja na siljjkove ili pikove jer se radi  kolicini od 40 gr max i da je 50:50 (a nije :D),sto znaci da to da li ce 20 gr isolata da udje u krvnu plazmu 4.5 min pre nego 20 gr koncentrata je tebi,kao rekretavicu koji si u muzickoj industirji  ;) -aposlutno IRELEVANTNO
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2014, 09:41:26 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Preporuka proteini
« Odgovor #16 poslato: Septembar 03, 2014, 10:52:52 pre podne »
Cek bre, nista ja nisam rekao da mi se ne svidja odg itd vec samo trazim whey bez vestackih zasladjivaca :). Ako cenis da ima neki cisti whey tj da nije mesavina i da se vise isplati ili da je bolji odnos mesavine bez vestackih zasladjivaca slobodno daj preporuku. Preferiram ON ali mogu i drugi proizvodjaci :) ...
Iz kog razloga trazis whey protein bez zasladjivaca, jel volis neutral ukus ili se "bojis" stetnosti ves. zasladjivaca?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka proteini
« Odgovor #17 poslato: Septembar 03, 2014, 11:50:30 pre podne »
Cek bre, nista ja nisam rekao da mi se ne svidja odg itd vec samo trazim whey bez vestackih zasladjivaca :). Ako cenis da ima neki cisti whey tj da nije mesavina i da se vise isplati ili da je bolji odnos mesavine bez vestackih zasladjivaca slobodno daj preporuku. Preferiram ON ali mogu i drugi proizvodjaci :) ...
Iz kog razloga trazis whey protein bez zasladjivaca, jel volis neutral ukus ili se "bojis" stetnosti ves. zasladjivaca?

stef
on trazi protein BEZ ZASLADJIVACA (njegov razlog moze da kaze i ne mora)
ali je linkovao protein koji zaista nema zasladjivaca,ali takvi proteini su ,proteini koji nemaju UKUS,tj on je pobrkao da i on gold npr sa ukusom cokolade (ili bio kojim drugim ukusom) ,takdojer NEMA zasladjivace-sto nije tacno

Van mreže Hitcamp

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Preporuka proteini
« Odgovor #18 poslato: Septembar 03, 2014, 11:56:58 pre podne »
Pedja zna da se ja ne libim da kazem ono sto mislim i da iznesem zvoje znanje/neznanje i strahove opravdane ili ne :) .

Nisam pobrkao, taj obican whey ON crveni znam da ima zasladjivace (citao sam u sastojcima) a i vidim da ima razne ukuse pocevsi od coockies nd cream pa do double rich chocolate it'd. A linkovao sam taj zeleni natural da pitam za njega kakav je i dal je natural...

Iskreno malo se zentam od vestackih zasladjivaca zato sto ljudi za gorepomenuti obican whey ON crveni daju los raiting ugavnom zato sto ima vestacke zasladjivace. Sem toga kazu da je best buy za te pare. A i naisao sam na ovakve clanke na netu   :/ ...
http://superhumancoach.com/negative-effects-of-protein-powders-with-artificial-sweeteners/

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Preporuka proteini
« Odgovor #19 poslato: Septembar 03, 2014, 12:21:14 posle podne »
Pedja zna da se ja ne libim da kazem ono sto mislim i da iznesem zvoje znanje/neznanje i strahove opravdane ili ne :) .

Nisam pobrkao, taj obican whey ON crveni znam da ima zasladjivace (citao sam u sastojcima) a i vidim da ima razne ukuse pocevsi od coockies nd cream pa do double rich chocolate it'd. A linkovao sam taj zeleni natural da pitam za njega kakav je i dal je natural...

Iskreno malo se zentam od vestackih zasladjivaca zato sto ljudi za gorepomenuti obican whey ON crveni daju los raiting ugavnom zato sto ima vestacke zasladjivace. Sem toga kazu da je best buy za te pare. A i naisao sam na ovakve clanke na netu   :/ ...
http://superhumancoach.com/negative-effects-of-protein-powders-with-artificial-sweeteners/

vidi "kolega"
na netu mozes da nadjes i opcije tipa :Perica je j..o Maricu,a dokazano je da nije :)
akome rauzmes
budala i krivih drva-uvek je bilo i biti ce
pa tako i studija na intrentu PRO et CONTRA
dakle
pisati moze ko god hoce,ali je bitna RECENZIJA
ako je studiji uradjena recenzija,od ovalstenih lica,institituacija i sl onda procitas recenzije i jasno ti sve
a pisanja koja nemaju iste-pisaj ih niz vodu :D

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Preporuka proteini
« Odgovor #20 poslato: Septembar 03, 2014, 12:22:39 posle podne »
Nemas apsolutno razloga da se toliko plasis vestackih zasladjivaca, imas mnogo tekstova koji dokazuju bas suprotno od ove studije/istrazivanja cega vec sto si ti postavio.. Tako da relax...;)

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Preporuka proteini
« Odgovor #21 poslato: Septembar 03, 2014, 01:59:26 posle podne »
Moje misljenje da se ti opterecujes stvarima koje nisu ni bitne jer kad bi na svaki detalj gledao onda jbg :) i daleko ima gorih stvari. Pedja ti je lepo objasnio u vezi marketinga, a to da li je koncentrat i izolat nema veze da li se  brze/sporije apsorbuje jer ovo nije blend, mislim da nisi najbolje shvatio to.

Pozz