Septembar 20, 2024, 12:12:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u kolenu prilkom cucnja...  (Pročitano 42824 puta)

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #30 poslato: Jul 09, 2008, 04:21:25 posle podne »
Hmmm...ja nemam problema sa ravnim stopalima ,ili barem mislim da nemam.
Uostalom ,kod tebe je bio problem sa oba kolena ,dok je kod mene  u pitanju samo levo :(
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #31 poslato: Mart 31, 2009, 10:54:26 pre podne »
Eo mali uptade sa trenutnim stanjem...
Proslo je vec skoro 11 meseci od poslednje poruke i za to vreme se nije nista pozitivno desilo sa mojim problemom.
Kada ne radim noge, ne trcim, odmaram, bol u kolenu malo utihne.
Medjutim dok krenem sa treninzima vrati se u rekordnom roku.

Sada se bol u levom kolenu premestio na donji ligament tj. osecam bol iza casice i ispod nje. Da stvar bude gora ,pocelo i desno da me zeza tj. imam onaj odvratni bol ligamenata iznad casice koji sam imao i kod levog kolena pre vise od godinu i po, a znam da ga nisam udario. Takodje, kad mi je noga savijena, polozaj recimo kad vozim auto, posle pola sata-45min, pocne da me boli to desno koleno, ali bas jako ne prijatno !

Promenio sam malo sistem vezbanja nogu-da pauziram stvarno ne mogu jer me ubi bedak kad ne radim noge jer znam da su mi najgora partija :(.
Uradim jedno 5-6 serija sutiranja i tu osetim  manje bolove ali posle otprilike 3 serije nestanu. Zatim predjem na smit masinu i cucanj sa nogama malo ispred stopalima malo zakrenutim. Radim do paralele jer znam da do dole ne mogu ni bez tegova. Ovde osetim jaci bol, ali posto sam zagrejao noge na sutiranju, uspem da odradim 4-5 serija sa nekih 60 kg.
Zatim odem na presu na kojoj posle ovih vezbi ne osetim bol u kolenu...

Zanimljiva stvar je da sutradan imam osecaj da je trening blagotvorno delovao i da mogu cucnuti do dole..

ali ,
posto sam, debil, otisao na basket jer boze moj, lepo je vreme ,valja malo izaci van istrcati se, odigrao jedno 4-5 partija bez nekih bolova,
sutradan nisam mogao sesti na WC normalno, a sinoc kad sam cucnuo da dohvatim nesto sa donje police frizidera takav me je bol presekao u oba kolena da sam odma propao i ostao dole jedno 10 sec, a kad sam probao ustati sve uz pomoc ruku ,isto sranje se desilo i overio sam glavom pregradu u fridzu...

Probao sam da mackam kolena sa onom konjskom mascu, ali to je go qr*c...
Danas je po programu dan za noge pa cu videti hocu li moci bar presu da odradim za quadse.
Tacno se razmisljam da pocnem skupljati pare za MR :(
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #32 poslato: Mart 31, 2009, 12:36:11 posle podne »
preporucio bih ti da odes na preegled kod Dr Milankova u Novi Sad... covek je specijalizovan za kolena i radio je operacije kolena vecini nasih reprezentativaca, a i slicno znam par sportista koji su operisani kod njega

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #33 poslato: Mart 31, 2009, 04:07:52 posle podne »
Hvala ! Raspitacu se pa cu videti da zakazem kod Dr Milankova ;)
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #34 poslato: April 08, 2009, 09:28:16 pre podne »
Posto sam jos uvek student morao sam otici po uput za Dr. Milankova u studenski dom zdravlja u NS...Posto je guzva bila na opstoj, odem ja kod sportskog lekara, da mi da uput i ponesem snimke kolena od pre 8 meseci sto sam snimao na VMC. Uput nisam dobio vec sam dobio terapiju ,tj mazem koleno sa ruskom vodom, ketonal gelom i pijam Turganil. Oce li pomoci ista ne znam, a kontrola mi je u petak.
Inace, zena me izmaltretirala fest. Terala me da cucnem jedno 3-4 puta do zemlje kao da joj pokazem kad me boli...Kasnije sam jedva izasao iz busa koliko su me zezala kolena.
Nadam se da cu ako nista ne uradim makar dobiti uput za gore  pomenutog ortopeda :(
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #35 poslato: Maj 02, 2009, 10:36:29 posle podne »
Posle skoro mesec dana od poslednjeg posta, bio sam na 10 terapija strujom i megnetnim poljem. Popio sam kutiju Turganila (antireumatik) i mazao kolena ketaonal kremom i ruskom vodom. Sve to je bilo po preporuci doktora sportske medicine u studentskoj ambulanti. Vidljivih poboljasnja nije bilo.
Medjutim, posto mi je pre par nedelja stanje sa kozom postalo kriticno-posle treninga bukvalno mi gornji deo tela bukne od crvenila, otisao sam dermatologu u pomoc. Prepisala mi je Dexason-lek koji je valjda neka vrsta kortikosteroida.
 Posle 4 dana koriscenja ovog leka mojoj sreci nije bilo kraja !!! Crvenilo je pocelo da se povlaci, a u isto vreme sam mogao prvi put da cucnem bez bolova i to nakon skoro 2 godine mucenja !
Navodno se potrefilo da taj lek snazno deluje protiv hronicnih upala svih vrsta, u mom slucaju ligamenata.
Imam josh nekoliko dana da ispostujem terapiju i da se skinem sa ovog leka pa cemo videti hoce li se bolovi vratiti.
Sada kada mogu cucnuti do zemlje osetim da su tetive josh slabe a levo koleno krcka :(
Mislim da bi idealno bilo kad bi uleteo sa nekim preparatom za podrsku zglobovima.
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #36 poslato: Maj 03, 2009, 12:53:57 pre podne »
Uzmi animal fleks svi ga fale. Ja cu sad da ga trgujem jer mi lijevo koljeno neshto shkljoca kad se penjem uz stepenice. :)

Van mreže hordas

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #37 poslato: Maj 04, 2009, 12:06:09 posle podne »
brate isto se meni desilo treniram dzudo manja povreda koju nisam zalijecio i stvorila mi se cista.Doktori su tek vidjeli na mr, obavezno odi na mr :)

Van mreže miss

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Bol u kolenu prilkom cucnja...
« Odgovor #38 poslato: Jul 10, 2014, 03:47:24 posle podne »
U poslednjih mesec dana osecam  bol u kolenima nakon treninga cucnjeva i nekih iskoraka.
bol se javi 2-3h nakon treninga (ujutru treniram) ali do sutradan prodje.
najizrazeniji je kad se penjem uz stepenice ili ustajem sa troseda
na gornjem delu kolena, iznad casice, tik uz nju.
da li je neko imao slicne probleme i da li da pridajem veliki znacaj tome?