Jul 04, 2024, 02:11:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Odrzati formu uz velike kolicine aerobnog treninga  (Pročitano 1605 puta)

Van mreže Jackal

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
  • The world ain’t all sunshine and rainbows.....
Odrzati formu uz velike kolicine aerobnog treninga
« poslato: Jul 08, 2014, 06:24:45 posle podne »
Pozdrav ljudi. Nazalost nisam mogao da se odlucim gde bih ovo mogao da postavim pa sam stavio ovde.Situacija je ovakva. Imam 17 godina, Treniram vec godinu dana sa tegovima,pre toga bilo je samo kucno vezbanje sto ne racunam. Dosta sam napredovao od prosle godine,da ne pominjem da sam imao padove u misicnoj masi dok sam jos bio glup pa sam trcao,jeo samo voce i da ne pricam kakve sve budalastine nisam radio. Otkad treniram sam na forumu,dosta sam naucio od vas i zato sad i nemam nekih nedoumica ali mi trebaju odgovori od iskusnijih vezbaca,tj vas koji ste odlicno upuceni u svaki segment suplementacije i znate ,,sta radi a sta ne radi''. Posto planiram da konkurisem na Vojnoj Akademiji sledece godine(tj ove skolske), pocecu intenzivno da se pripremam od septembra,oktobra. Svi znate sta taj prijemni podrazumeva-izuzetna fizicka spremnost. Nazalost,mislim da moji trenutni snovi o nekoj ozbiljnijoj misicnoj masi tu prestaju. To pripremanje bi podrazumevalo trcanje i zgibove. Tako smesno zvuci sto sad ovako nesto vama govorim ali jebiga,sta je tu je. Da bi uspeo maksimalno da se spremim morao bih da trcim minimum 3 do 4 puta nedeljno.Znam da je to ludost i da ce to sigurno rezultovati katabolizmom ali zato i trazim savet od vas da bih mogao koliko toliko da se ,,zastitim'' od misicnog raspada,postujuci norme pravilne ishrane i koristeci svaki antikatabolik koji mi preporucite. Nista sto mi mozete reci mi nece biti nepoznato jer nisam nov na forumu samo trazim vasa misljenja. Planiram da to trcanje rasporedim tako da bude svaki drugi dan odn. u danima odmora, ujutru pre dorucka na prazan stomak kako bi stopa katabolizma bila najmanja. Radio bi nekakav split,trodnevni recimo, cisto da stvari ,,ne zardjaju''. Zgibove,nazalost,mislim da cu morati raditi svaki drugi dan...Mislim..znam da se to potire sa svime sto se ovde govori ali.. Dalje, uz pravilnu ishranu ici ce i whey, glutamin, bcaa, eventualno tecne amino, beta alanin...i naravno sve jos sto mi vi preporucite. Dakle,cilj mi je da ocuvam sto vise moguce misicne mase,da koncipiram sve to tako da me katabolizam ne sastavi previse. Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unapred...

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Odrzati formu uz velike kolicine aerobnog treninga
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2014, 07:22:33 posle podne »
Moj savet bi ti bio upravo to sto si rekao... Skoncetrisi se sad na tosto se trazi dizi formu polako, mozda neces dobiti misicnu masu ali ces dobiti na aerobnoj kondiciji, poboljsati zgibove , sklekove itd... Gledaj na to kao jos jednu od oblasti fizicke forme kojom ces ovladati, a kasnije kada upises akademiju nastavi sa radom na masi. U svakom slucaju nece ti skoditi na duze staze

Van mreže Jackal

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
  • The world ain’t all sunshine and rainbows.....
Odg: Odrzati formu uz velike kolicine aerobnog treninga
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2014, 08:06:35 posle podne »
Znam da necu dobiti na masi,s tim se polako mirim. Spremicu se ja,to mi nije problem,steci kondiciju,dodatno ojacati ledjnu muskulaturu.Zgibovi su mi inace neizostavna vezba na treningu ledja.Forsiram ih,uvek ih radim pre mrtvog. Najveci mi je strah kako cu izgledati kad se sve to zavrsi i zato hocu da nastojim da se ne osusim kao grana. Zato zelim da mi kazete kako da maksimalno iskoristim beneficije antikatabolika. Kolike doze glutamina,bcaa i tecnih amino mi trebaju kako nista ne bih prepustio slucaju. Visok sam 178cm, tezak 74 kg. Telesni tip Meso-ekto odn. vise naginjem ka mezomorfnom tipu.