Jul 04, 2024, 02:09:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Primetna razlika izmedju leve i desne ruke u snazi!!!  (Pročitano 2380 puta)

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Primetna razlika izmedju leve i desne ruke u snazi!!!
« poslato: Mart 19, 2008, 04:04:09 posle podne »
Pa ovako. Vec tri godine idem u teretanu i to samo prolece i jesen. Leti kuliram a zimi nema uslova za trening. Posle mesec dana treninga opet mi se javio stari problem:
npr: na bendzu pri vecim tezinama leva ruka zaostaje i gubim ravnotezu i kontrolu nad tegovima.   vilonet003
       na potisku sa cela - ISTO
       pojedinacni rad sa bucicama (sedeci ili stojeci - isti problem) levom rukom trecu seriju ne mogu ni da zapocnem tezinom s kojom radim osam ponavljanja desnom rukom
       Da skratim - prilikom svih vezbi gde su MISICI RUKE jednako optereceni imam taj problem.  Ali vezbe za ledja i ramena radim bez problema.
Razmisljao sam o dve metode:

      1) Veci broj ponavljanja sa bucicom levom rukom   
      2) Manji broj ponavljanja sa bucicom desnom rukom 

Hteo bih da izjednacim levu i desnu stranu sto pre, jer imam u planu da treniram bez prestanka  sherif i bez obzira na godisnje doba  :lol:

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Primetna razlika izmedju leve i desne ruke u snazi!!!
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2008, 06:13:13 posle podne »
a vizuelno? jel se vidi da ti je ta strana jaca? inace guraj pravilnu formu i doci ce na svoje mesto...imao sam slican problem..

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Primetna razlika izmedju leve i desne ruke u snazi!!!
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2008, 08:22:12 posle podne »
ja sam ranije imao taj proplem, resio sam ga tako sto sam potencirao na vezbama sa dvorucnom sipkom gde se obe ruke jednako angazuju, a kad sam radio sa jednorucnim tezio sam da radim identicne pokrete sa obe ruke.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Primetna razlika izmedju leve i desne ruke u snazi!!!
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2008, 08:54:33 posle podne »
a vizuelno? jel se vidi da ti je ta strana jaca? inace guraj pravilnu formu i doci ce na svoje mesto...imao sam slican problem..
vizuelno - ima razlike i to solidne

ja sam ranije imao taj proplem, resio sam ga tako sto sam potencirao na vezbama sa dvorucnom sipkom gde se obe ruke jednako angazuju, a kad sam radio sa jednorucnim tezio sam da radim identicne pokrete sa obe ruke.
pa kad radim pojedinacno sa bucicama po 20 ponavljanja ( 10 leva 10 desna) onda vec negde kod osmog pocnem da se krivim i mucim s levom rukom


Sve jedno, hvala na savetima, necu se opterecivati dalje jer ce ( kao sto ste rekli) kasnije sve doci na svoje mesto

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Primetna razlika izmedju leve i desne ruke u snazi!!!
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2008, 10:40:59 posle podne »
Prvo kada radis vezbe sa dvorucnim tegovima na vezbama gde imas taj problem smanji tezine i obrati paznju na sto striktniju formu izvodjenja vezbi.Drugo ubaci i rad sa jednorucnim tegovima..Takodje i rad na masinama koje ti nece dozvoliti nepravilnu formu.Pazi nista neces dobiti sa tim sto ces jednu stranu vise forsirati..Primer ,radis koncentracioni biceps pregib sa kolena i ako ti je jedna ruka jaca,kreces seriju sa slabijom rukom i uradis maximalni broj ponavljanja..Koliko si uradio sa tom slabijom rukom toliko uradi i sa jacom i onda dobijas podjednaku stimulaciju misica..Ali naravno to mozes samo postici redovnim treningom i ne preko noci.....

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Primetna razlika izmedju leve i desne ruke u snazi!!!
« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2008, 02:33:22 pre podne »
Hvala Polomac. To cu sigurno da uradim. Samo sam trebao da upotrebim logiku. Cuvam snagu za slabiju ruku, jacom samo odradim isti br. ponavljanja i br serija i to je to. Uveren sam da cu tako doci do rezultata.
Hvala jos jednom.

p.s Pedjos, forum ti zlata vredi  ;bravi;