Septembar 19, 2024, 11:40:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje u vezi Beta-alanina  (Pročitano 4045 puta)

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Pitanje u vezi Beta-alanina
« poslato: Jun 25, 2014, 01:13:10 posle podne »
Da li se u sledecem tekstu misli upravo na Beta-alanin koji koristimo kao suplement ili sa pogresno shvatio nesto?
Citat
Osim što su mjera probavne funkcije, oba peptida sadrže amino-kiselinu beta-alanin, koja može biti interno podijeljena aktivnošću peptidaze u krvotoku, jetri ili bubrezima. Jednom kada beta-alanin uđe u bubrežne tubule, blokira bubrežnu konzervaciju taurina. Drugim riječima: povećani beta-alanin uzrokuje gubitak taurina preko urina - visoka razina u urinu sa sniženom razinom u krvi i organa kao posljedicama. (Beta-alanin može isto tako biti produkt bakterijskog otpada, a povišena razina beta-alanina se može desiti zbog disbisioze isto kao i od loše probave). Povišena razina anserina ili karnosina (ili disbisioze) stoga može uzrokovati povišenu razinu beta-alanina i gubitak taurina. Ovo može pridonositi ili nadraživati pri autizmu, zato jer taurin utječe na neurološku funkciju i neurotransmitere (GABA, glutamat), ima funkciju anti-oksidansa i sudjeluje u formiranju žuči.
izvor http://dira.forums-free.com/peptidi-u-autizmu-t2288.html

Pijame Beta-alanin vec neko vreme pa rekoh da jos bolje saznam sta pijem u stvari.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2014, 02:18:17 posle podne »
samo ti nastavi da ga pijes....
batali se izvlacenja reci ili recenica iz konteksta ili "cudnovatih studija"

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2014, 05:04:57 posle podne »
Ok...imam jos jedno pitanje - koliko su kvarljivi suplementi konkretno beta-alanin?? Stajao mi je dobrih godinu dana u sobi (doduse na mracnom mestu) i samo jednom sam ga otvorio i to pre tog perioda od godinu dana...rok je do 2016

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2014, 05:13:39 posle podne »
Ok...imam jos jedno pitanje - koliko su kvarljivi suplementi konkretno beta-alanin?? Stajao mi je dobrih godinu dana u sobi (doduse na mracnom mestu) i samo jednom sam ga otvorio i to pre tog perioda od godinu dana...rok je do 2016

sve ok
jako tesko kvariljva roba osim u slucjevima stajanja na vlagi ili vlazi,pod direktnom suncevom svetloscu itd..

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2014, 09:17:38 posle podne »
I mislio sma da je ok ali rekoh bolje da pitam...hvala na odg

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2014, 06:55:53 posle podne »
Da li spada u normalno ako me malo zaboli glavi nakon koriscenja beta-alanina? Pio sam neposredno pre i posle treninga po pola kasicice i nekih 30min nakon treninga je pocela malo da me boli glava i evo jos osecam to iako sma trening odradiio jutros....odradio sma jak trening.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #6 poslato: Jun 27, 2014, 08:22:47 pre podne »
Da li spada u normalno ako me malo zaboli glavi nakon koriscenja beta-alanina? Pio sam neposredno pre i posle treninga po pola kasicice i nekih 30min nakon treninga je pocela malo da me boli glava i evo jos osecam to iako sma trening odradiio jutros....odradio sma jak trening.
pre ce dabude da te boli glava od jakog treninga

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2014, 08:30:45 pre podne »
Mislis da mi se povecao pritisak jer sam radio dosta jace nego inace pa je to razlog?
Inace mi je bas dao snagu ne verujem da je placebo i to nisam radio u teretani vec na terenu brzinsku izdrzljivost i istrcao sma skoro duplo vise nego inace,a posle treninga sma se osecao kao da sam lagano trckarao...
« Poslednja izmena: Jun 27, 2014, 08:32:45 pre podne fudbalinho »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #8 poslato: Jun 27, 2014, 05:44:40 posle podne »
Jbt mislio sam da sam svasta cuo, ali da pola kasicice Beta Alanina da snagu.. Mislim stvarno...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #9 poslato: Jun 27, 2014, 09:50:41 posle podne »
Pa ako nije od beta-alanina onda imam bas veliku moc samoubedjivanja....shaolin power...

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2014, 04:06:29 pre podne »
Kolko imas godina?

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Pitanje u vezi Beta-alanina
« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2014, 05:57:06 pre podne »
Pa ako nije od beta-alanina onda imam bas veliku moc samoubedjivanja....shaolin power...

Mozak je cudo.