Septembar 30, 2024, 01:17:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Nedoumica i savet  (Pročitano 2598 puta)

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Nedoumica i savet
« poslato: Jun 14, 2014, 10:13:04 posle podne »
Ovako treniram vec par godina 5 puta nedeljno po jednu misicnu grupu, 2 dana odmora. Trenutna ishrana rotacija uh "low carb" varijanta polako se spremam za keto. Po danima UH ovako izgleda 50-75-50-0-60-0-120. Poslednji dan je dan punjenja obicno nedelja. Trenutni jelovnik izgleda ovako: 1. 2 cela jaja, tuna u mas. ulju, krastavac, paradajz, sumeci multi vit. 2. pola ella sira i 50-60gr oraha. 3. 250-300gr piletine, kupus salata i 2 kapsule omega3 masti. 4. Obrok obicno posle treninga 250-300gr piletine, beli pirinac, grilovano povrce, 2 kasicice maslinovog  ulja.
5.Pola ella sira pred spavanje sa stepsokom ili pola krastavca kako kad i kasicia maslinovog ulja ili kapsula omega3.
PWM 50-60gr Proteina i 30gr dex posle treninga cesto ide i 20gr BCAA pre i posle treninga sve zavisi kada ga posedujem kada ne itd... Uglavnom proteina se uvek ima.

PItanje glasi da li trebam da izbacim ellu, cilj je def i snizavanje procenta masti iako imam vec nizi procenat, ali zelim bas da se "ogulim"?
Ranije sam u letnjem periodu ujutru na prazan stomak imao kardio naravno sve uz suplementaciju.... Sada zbog nedostatka slobodnog vremena moram da menjam trening pa me interesuje da li kardio da ubacim posle tegova ili bi bilo bolje da npr 3 puta nedeljno bude kardio a treninga sa tegovima da smanjim na 3-4 puta nedeljno? Treba mi vas savet? Hvala unapred
Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2014, 07:50:24 pre podne »
zasto bi sada radio takvu secu kao svejedno ides na keto?
nemoj to da radis
a pogtovo ako ti daje reuzlatte

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2014, 10:15:54 pre podne »
Ok, naravno ne ketoniku izbacujem ella sir? Da li kardio da radim 3-4 puta nedeljno sad na prazan stomak ili posle treninga jer postoji mogucnost ako radim npr ujutru kardio da popodne ne stignem tegove... U tom slucaju bih morao da promenim i koncepciju treninga tegova 3-4 puta nedeljno po 2 partije ili da mozda nemam odmora tacnije da kad je odmor imam samo kardio?
I jos jedno pitajne sto se tice suplementacije da li je dosta protein i bcaa da sacuvam mm u fazi rezanja? Znam da je pozeljan i glutamin i tecne amino u toku treninga i sve ali trenutno ne mogu sve to da ispratim ali sam se bazirao da ishrana bude maks maks doterana do perfekcije?
Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2014, 11:38:10 pre podne »
Pa ako nemas vremena da radis kardio ujutru,radi ga posle treninga sa tegovima...Jedna partija po treningu,je odlicna varijanta,nemoj da menjas ako ti odgovara...
Na ketogenoj dijeti se ne koristi sir,a sto se tice suplementacije ok je tako...
Uvek ishrana na prvom mestu,pa posle suplementi...

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2014, 01:34:14 posle podne »
Ako budem radio posle treninga kazi te mi onda trening komplet suplementacija pre oba, a pwm posle tracanje? Ako ubacim sagorevac dok sam na ketoniku kazi te mi samo kada ga onda pije pre tegova ili zavrsim tegove pa onda da popijem pa kardio?
Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2014, 02:59:16 posle podne »
Ako budem radio posle treninga kazi te mi onda trening komplet suplementacija pre oba, a pwm posle tracanje? Ako ubacim sagorevac dok sam na ketoniku kazi te mi samo kada ga onda pije pre tegova ili zavrsim tegove pa onda da popijem pa kardio?

Pa ako ces trenirati tako(tegovi pa kardio),onda bih uzeo sagorevac i BCAA pre treninga sa tegovima,i nepsredno nakon sto zavrsis kardio trening,uzimas PWM...
Ja ne bih uzimao nista izmedju tegova i kardia,nego pre i neposredno nakon sto zavrsis trening(tegovi+kardio)...
Eventualno,pojacas malo doze BCAA...

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2014, 02:42:39 pre podne »
Hvala, tako sam i ja nesto slicno mislio ne znam da li je malo 20gr ili da se podeblja jos to malo? :)
Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #7 poslato: Jun 19, 2014, 09:20:36 pre podne »
Hvala, tako sam i ja nesto slicno mislio ne znam da li je malo 20gr ili da se podeblja jos to malo? :)

Pa sa BCAA nikad ne mozes da pogresis.Ukoliko mozes da obezbedis vise od 20g,to bi bilo odlicno.Sto vise,to bolje...

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2014, 11:37:50 posle podne »
poz evo da ne otvaram novu temu nego ovdje da napisem nesto sto me  malo buni i nije mi jasno izracunao sam BMR i TDEE

BMR mi je  1652
TDEE mi je 2561

Ako mi je cilj masa onda na TDEE treba da dodak oko 500 kcal to je 3000 kalorija pa zar to nije malo mnogo na mojih 60kg koliko bi to trebalo da bude P,UH,M znam da omjer treba da bude 50%uh,30%p,20%m ali ne znam da izracunam .

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Nedoumica i savet
« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2014, 11:48:02 posle podne »
Sine nemoj da se opterecujes brojanjem, samo jedi kao zivotinja, osim ako nije neka specificna situacija u pitanju.