Septembar 29, 2024, 09:24:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Veganska ishrana  (Pročitano 11776 puta)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #15 poslato: Jun 12, 2014, 12:51:40 posle podne »
Momci i devojke,
od pre godinu dana sam krenuo sa veganskom ishranom(kao), i dalje unosim ponekad mleko, sir i jaja u ishranu ali retko, ne jedem nikakvu vrstu junk food-a, i nikakve vrste soda, uglavnom jedem kuvano(spanac, pasulj, grasak...), voce, bademe, semenke itd...vise iz moralnih razloga nego iz zdravstvenih razloga.
Imao sam oko 96kg, sto je na moju visinu od 183 poprilicno. Jbg zapustio sam se, ali sa prelaskom na vegansku ishranu sam se za mesec i po spustio na 84kg i do sada variram od 83-84kg konstantno, sto je sjajno sa obzirom da nisam imao skoro nikakve fizicke aktivnosti. Isao sam pre toga redovno u teretanu i imao sam veoma zadovoljavajucu definiciju i nekih 86-88kg. Sada sam spreman da se polako vratim u formu i krenem da se aktiviram pa bih zeleo neki savet od iskusnijih ljudi. Nemam nameru da jurim nikakva takmicenja, vec samo da se dovedem u stanje u kom sam bio, sa ovom kilazom sada i sa ovakvim nacinom ishrane, znaci uglavnom definicija a ne masa.
Da li preporucujete neki odredjeni rezim ishrane koji bi mogao da implementiram u vegansku? Da li imate licna iskustva koja mozete da podelite samnom u vezi modifikacije ishrane ukoliko je uopste potrebna?
Takodje ranije sam uzimao i pre-workout napitke tipa Jack 3D koji su mi zaista pomogli da izvucem maksimum u teretani, ali sam osetio da me cine poprilicno nervoznim i mozak bi mi radio 500 na sat(ne na dobar nacin :) ), pa bi mi znacilo vase misljenje o pre workout napitcima, da li ih uopste preporucujete?

Meni nesto nije jasno...
Ti si odlucio da to radis na nacin na koji radis...
Ok,odvracati te od toga,govoriti da ces malo sta ostvariti na taj nacin,nema svrhe,jer vidim da si cvrsto ubedjen u ispravnost svojih stavova,iako su oni sa nekog naucno proverenog stanovista,u najmanju ruku,jako diskutabilni...
I taj "moralni" aspekat,prilicno ne stoji,ali dobro,tvoja odluka...
Ono sto ja zelim da te pitam,jeste sledece:
Zbog cega mislis da ces na jednom bodibilding sajtu,dobiti valjan odgovor za sopstvenu praksu,kada ljudi ovde ne dele tvoju filozofiju?
Zar nema nekog specijalizovanog sajta,namenjenog veganskom bb,da tako kazem?

P.S. Nista lose ovim postom nisam mislio... :)

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #16 poslato: Jun 12, 2014, 01:46:26 posle podne »
Ne naravno, ne uzimam na zlo. Trazim odgovore na vise sajtova, neki su cisto BB a neki su bas Vegan BB. Nasao sam dosta odgovora i svi su u principu slicni, znaci 180-250g proteina mi je poterbno na moju tezinu, mogu da uzimam mesavine da dobijem potpune proteine kao sto je kolege gore i rekao ili neke biljke kao npr avkoado koje imaju potpuni protein(ali jako malo, 2.5g po avokadu).
Interesantno je da samo na ovom dobijam odgovore od nekih clanova kako to nije moguce :) a ljudi to rade inace. Ono sto hocu da kazem je, da li je moguce da su kod nas ljudi zaista toliko - ako ne razmisljas kao ja, glup si - mentaliteta, sa obzirom da sam se uclanio jedino u ovaj forum iz Srbije. Dobro je da jos ne verujemo da je zemlja ravna :)
svuda drugde dobijam veoma razumne odgovore tipa najgori koji sam dobio je bio(da prevedem na nas) - Ja jedem meso, ceo zivot sam jeo meso i bez mesa ne zelim da zivim, postujem tvoju odluku i svako ima pravo na svoje misljenje, znam za ljude koji su striktni vegani i koji idu u moj gym, koliko vidim nista im ne fali ali zaista ne znam sta jedu, pitacu ih za info pa cu ti napisati...
Nasao sam gomilu saveta za ishranu, i iz gym foruma i iz medicinskih foruma, koji imaju veliku vecinu dodirnih tacaka, pa cu ih implementirati.
Suplemente mogu da uzimam takodje, mada sa obzirom da dok sam trenirao, uzimao sam skoro sve, i animal i testosteron i amino kiseline i 3 vrste napitaka pre i post treninga, 21 pilulu dnevno i 3 napitka dnevno sveukupno i sad ne znam da li se ja tripujem ili me je stvarno radilo tako, bio sam poprilicno nervozan, kratkog fitilja i prepun energije a ponekad mi se desavalo da iako se unistim u teretani plus jos jedan trening svaki dan, ne bi mogao da spavam i osecao bi se hiperaktivno, bas zbog toga sam pitao u vezi sa nitro napitcima za pre workout, kao Jack 3D ili assault, jer mislim da mi je to bilo od toga...bas za bedak, mislim da mi je to i najvise pomoglo u teretani i rado bi ga uzimao opet samo me plasi ta nesanica i taj osecaj hiperaktivnosti, e sada na raznim forumima svasta pisu, u principu na svakoga drugacije deluje kako mogu da zakljucim, mislim da cu opet krenuti sa Assaultom iskljucivo u prepodnevnim satima, pa ako krene da me radi lose, smanjicu dozu, ili prekinuti na par dana da se iscistim pa opet jovo nanovo. Svejedno hvala na pomoci, budite jaki! :)

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #17 poslato: Jun 12, 2014, 01:49:22 posle podne »
Pa ako si uzimao testosteron nije ni cudo kraci fitilj i sve to sto si nabrojao.Mislio sam na proteine, jer bih ja tako radio.Danas imas ove sporije proteine, pa bih uzimao veliku kolicinu iz toga.Nije kao meso, ali bolje ista nego nista.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #18 poslato: Jun 12, 2014, 02:04:31 posle podne »
Citat
Ono sto hocu da kazem je, da li je moguce da su kod nas ljudi zaista toliko - ako ne razmisljas kao ja, glup si - mentaliteta, sa obzirom da sam se uclanio jedino u ovaj forum iz Srbije. Dobro je da jos ne verujemo da je zemlja ravna :)

nisu ljudi glupo
vec postupci koje cine  8)

a ti mozes da razmisljas kako god hoces-to je tvoje DEMORATSKO pravo i ne ti,nego SVI MI
Ali misljenja su kao GUZICE,svako misli da tudja vise smrdi  ;)

A ti ne zelis da prihvatis CINJENICE ZASNOVANE NA EMPRIJISKOM ZNANJU,vec kreiras misljenje na osnovnu internet clanaka ljudi koji sa nicim ne potvrduju svoje emprisjo iskustvo osim sa recima YES I CAN  8) i ovo sam JA ,
itd itd itd itd

a kakva je zemlja..videti ces to i sam  ;D

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #19 poslato: Jun 12, 2014, 02:42:54 posle podne »
hehehehehe

Zaista mi daje motivaciju da uradim nesto od tela sada :D
Vi uzmite kao naucni eksperiment, pa ako lipsem ili se ne uradim valjano znacemo svi da li moze ovako ili ne moze na licnom primeru, mislim da je tako najbolje, a ja obecavam da cu beleziti svaki svoj obrok, vezbe i sta koristim od suplemenata :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #20 poslato: Jun 12, 2014, 02:49:55 posle podne »
Citat
Zaista mi daje motivaciju da uradim nesto od tela sada

sve najbolje

Citat
pa ako lipsem ili se ne uradim valjano znacemo svi da li moze ovako ili ne moze na licnom primeru,

pa evo
ja cu ti odmah reci

niti ces lipsati (ne daj Boze) niti ces "se uraditi" (ma sta god to da znaci)
jJednostavno,gubitak vremena u prostoru.ali ponavljam-tvoja stvar i tvoj zivot i naravno da niko ne treba da te sprecava da radis ono sta mislis da treba da radis

ps
gledajuci tvoje slike na FB,iskrneo ali ISKRENO se pitam i ne kapiram koji ti klinac ova glupost treba u zivotu?
ali zaista.
Vise nego korketan izlged za neog rekrativca,nasmejan covek,sretan i ostvaren u mnogim segmetima zivota-sto se vidi
ali dobro
just my two cents  ;D
« Poslednja izmena: Jun 12, 2014, 02:54:36 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #21 poslato: Jun 12, 2014, 02:53:50 posle podne »
Kakav je tebi budžet sada? Avokado, sojini proizvodi, ima to povisoku cenu.

I daj kako se sad hraniš, mene zanima kako to izgleda kod nas sa našim budžetima. Od skoro sam zbog faksa morala da gledam neke klipove o sirovoj hrani i veganstvu. Neki imaju smisla (ne za bb, ovako), neki su čisto sektašenje.
suck it up, buttercup

Van mreže Boyan021

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #22 poslato: Jun 12, 2014, 03:08:29 posle podne »
Pozdrav,
Preporučio bih ti kreatin, beta alanine od suplemenata jer to nećeš naći u biljkama.
Drugar moj je vegan i imao je neki jadan pokušaj vežbanja al za mesec dana nije ništa uspeo
da napravi(zgib,neki pomak, bilo šta). Snaga i mišić se dobija iz proteina životinjskog
porekla i to je naprosto tako. Naravno druže da treba da vežbaš, bolje to nego neke druge stvari.
Probaj možda bazen i vežbe sa svojom težinom, taj streetworkout il šta već za početak pa vidi kako ti ide.
Rekao si da tu i tamo piješ mleko,jaja,sir.
Aj vidi da uzmeš neki Whey protein za posle treninga, to bi ti značilo kolko tolko
i da malo pojačaš obroke sa sirom i belancima. Grašak,pasulj,pečurke sadrže najviše biljnih proteina
pa vidi to da pojačaš. Kardio izbaci jer ćeš se pojesti.
Sve najbolje

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #23 poslato: Jun 12, 2014, 03:50:53 posle podne »
Sjajno! Ovo mi je bas korisno! Znaci beta alanin takodje da dodam.
Upravo narucujem suplemente koje nemam, imam kesa, to nije problem, mada iskreno, sem nekih bas specificnih stvari tipa avokado, ja se hranim jezivo jeftino! Ni sam nisam bio svestan koliko je je jeftino sebi skuvati spanac, pasulj, grasak itd
Cale i ja kuvamo, i ajde sada da lupam bezveze, mislim da je najpametinje da pravi log od danas pa nadalje, pa da mogu da kazem tacno koliko para trosimo na hranu. Evo na primer spanac, cale i ja ga jedemo dva dana a svi sastojci nas kostaju manje od 150din, plus sto jos i ostane(luk na primer, plus zacini), tako da je sledeci put jos jeftinije jer treba bukvalno samo spanac da se kupi. Jela sa pirincem su takodje jezivo jeftina, uzme se vegeta i jos par zacina za 150din, i onda kilo pirinca 120 din(ima i jeftinije) i to nas dvoje jedemo 4 dana a zacini se koriste sledecih x puta.
Znam i za te ljude koji su ko sto kazes, sektasi, nisam ni blizu toga :) ne bi da sudim, ali sto neki rade i meni izgleda bas bolesno. Evo Pedja je video slike na fb :) daleko od toga :). Znas kako evo ja gledam stvari ovako, covek se poznaje po tome kako tretira slabije od sebe, mi sada zivotinje bukvalno gledamo kao hranu, kao stvari, kao trosak, i daleko smo mocniji od njih(intelektualno), onda bacim pogled na ljude i kako ljudi tretiraju jedni druge, sem sto se ne jedemo, zaista tretiramo jedni druge jako lose, ljudi gledaju da iskoriste, da se nametnu, brat brata da zavrne i onda covek mora da stane i da se zapita cemu to sve vodi. Naravno mnoge stvari koje radimo svakodnevno u zivotu su nam nametnute od strane drustva, kulture itd i prihvatamo ih zdravo za gotovo, bez i sekunde razmisljanja o bilo cemu, jednostavno, tako smo odgojeni, ali mnoge stvari zaista nisu u redu, i zaista ne moraju da budu takve kakve jesu. Na zalost velika vecina je naucena od rodjenja da su stvari takve i tacka, I ne mogu da vide van okvira koje im drustvo namece. Zivotinje imaju ista osecanja za bol kao i ljudi, imaju potrebe slicne nasim, a stvari koje im radimo su jezive da bi ta namirnica dospela na sto. Slika farme gde zivotinje setaju slobodno i gde se brinu o njima gotovo da ne postoji vise sem u vidu iste te slike na proizvodu. U isto vreme, gajimo kucne ljubimce i govorimo kako volimo zivotinje :) dok guramo pilecu nogu u usta :) Malo je hipokritski i bilo bi smesno da nije tuzno. Najbolji dokumentarac koji sam gledao na tu temu je Earthlings na youtubeu, jebiga iskren sam covek pa cu priznati, 3-4 puta sam zaplakao dok sam gledao sta su standardizovane procedure na farmama. Jednostavno, ne zelim da ih placam, kupovanjem tih proizvoda da nastave tako dalje. To je na zalost sve sto mogu da uradim. Ne zelim ovde da ubedjujem nikoga da menja svoja ubedjenja ili nista tako, daleko od toga, to tako uopste ne funkcionise, ubedjenja se menjaju iznutra od strane svakog pojedinca licno i sopstvenim nagonima, ali vidim da su mnogi zapanjeni sa ovom odlukom, pa cisto da se objasnim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #24 poslato: Jun 12, 2014, 04:02:40 posle podne »
Citat
ubedjenja se menjaju iznutra od strane svakog pojedinca licno i sopstvenim nagonima,

oouuu yesss  8)
evo..kad je kriza..zamisljam  ;D

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2014, 04:03:09 posle podne »
Navedi svoj dnevni jelovnik, to nas zanima. Znamo da je spanać i pirinač jeftin (leti), ali gde su ti tu proteini i masti? Taj deo je skup već.
suck it up, buttercup

Van mreže Boyan021

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #26 poslato: Jun 12, 2014, 04:11:12 posle podne »
Vidim da si osećajan. Imam ekipu vegeterijanaca pa mi oni te stvari pričaju non stop.
Domaće životinje ne bi prvu zimu preživele da nema čoveka da brine o njima tako da
bi imao more leševa. Zamisli da smo svi vegani, trebalo bi nam 3 planete zemlje da
namirimo naše potrebe što se tiče voća i povrća. Životinje se isto međusobno jedu,
svinja kad je gladna bez problema pojede čoveka, kokoške bi te iskljucale
prvom prilikom. Ovde se radi o opstanku a ne o osećanjima. Čovek ima očnjake
koji mu služe za kidanje mesa i tu su od nastanka čoveka i ljudske evolucije sa razlogom.
Ljudski mozak ne može u potpunosti da se razvije ukoliko se ne unosi hrana životinjskog
porekla. Imaš dosta slučajeva umrle novorođenčadi čiji su roditelji vegani.
Gledaj to sa strane gde smo zahvalni životinjama na postojanju.
Možeš da biraš, dal da tvoje telo trpi i da ga trošiš ili.. Drugar moj je vegan dugi niz godina,
zubi su mu providni, kosa mu otpada,nokti nikakvi,snage nema da pređe 15 metara. Dečko
može se reći da umire i sve to zbog?! Nemoj da misliš da te odgovaram al gledaj to malo drugačije.
Da, beta alanin i kreatin obavezno i uzmi buraz Whey protein, tu nikome ne činiš zlo.
Meso nemoj ako si tako odlučio al sir i jaja konzumiraj i ribu možeš slobodno. Daj svom telu
ono što mu treba.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #27 poslato: Jun 12, 2014, 04:13:48 posle podne »
Vidim da si osećajan. Imam ekipu vegeterijanaca pa mi oni te stvari pričaju non stop.
Domaće životinje ne bi prvu zimu preživele da nema čoveka da brine o njima tako da
bi imao more leševa. Zamisli da smo svi vegani, trebalo bi nam 3 planete zemlje da
namirimo naše potrebe što se tiče voća i povrća. Životinje se isto međusobno jedu,
svinja kad je gladna bez problema pojede čoveka, kokoške bi te iskljucale
prvom prilikom. Ovde se radi o opstanku a ne o osećanjima. Čovek ima očnjake
koji mu služe za kidanje mesa i tu su od nastanka čoveka i ljudske evolucije sa razlogom.
Ljudski mozak ne može u potpunosti da se razvije ukoliko se ne unosi hrana životinjskog
porekla. Imaš dosta slučajeva umrle novorođenčadi čiji su roditelji vegani.
Gledaj to sa strane gde smo zahvalni životinjama na postojanju.
Možeš da biraš, dal da tvoje telo trpi i da ga trošiš ili.. Drugar moj je vegan dugi niz godina,
zubi su mu providni, kosa mu otpada,nokti nikakvi,snage nema da pređe 15 metara. Dečko
može se reći da umire i sve to zbog?! Nemoj da misliš da te odgovaram al gledaj to malo drugačije.
Da, beta alanin i kreatin obavezno i uzmi buraz Whey protein, tu nikome ne činiš zlo.
Meso nemoj ako si tako odlučio al sir i jaja konzumiraj i ribu možeš slobodno. Daj svom telu
ono što mu treba.

bez obzira koliko sam protivan ovome sto radi,DA-sa ovim bih se slozio u 100% !!

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #28 poslato: Jun 12, 2014, 04:41:57 posle podne »
Hahahah Pedja nisi normalan :D
BLJAKS! :D

Hvala vam na brizi, zaista me zapanjuje da cujem da neki vegani tako izgledaju, cime se on hrani, nesto definitivno propusta? Ja se licno osecam sasvim dobro, niti primecujem nikakve nedostatke kod mene, naravno pravi test ce biti kad se bacim na tegove. Mislim da tvoj prijatelj ima deficijent minerala i vitamina po tome kako si ga opisao, ako je bled, i ako mu zubi ispadaju i ako su mu se nokti istanjili, to je jezivo. Deluje kao da jede samo junk food ili da ne jede nista. Mozda je i neka bolest, daleko bilo, on mora kod doktora da vidi sta mu je tacno.

Masti dobijam iz kostastog voca, tamanim bademe i kikiriki na dnevnoj bazi a proteine(bar do sada) iz pasulja, brokolija, takodje iz badema ali kapiram da treba da ih mesam sa drugim jelima da bi dobio taj potpuni protein kad krenem da vezbam. Sa obzirom da sam poslednjih god dana vezbao jedino sedenje :) nije mi bilo potrebno puno, sada cu morati da povecam unos i proteina i masti i hrane svaukupno.
Moram da kazem :)
Da bi se zivotinje na farmama nahranile potrebno je otprilike 10kg biljaka da bi se dobilo 1kg mesa(otprilike) i iako kapiram da je rec o opstanku, kapiram da mi kao bica sa visom inteligencijom a pogotovu sada sa tehnologijom koju posedujemo, imamo izbor da ne moramo da jedemo zivotinje. Zivotinje nemaju toliku svest, kod njih dosta ide na prirodne nagone, koje mi mozemo da kontrolisemo i nateramo da rade u nasu korist. Inace tetka mi pre neki dan kaze, a zasto mleko ne pijes, ja joj objasnim kako da bi krava davala mleko mora konstantno da bude trudna(kao i sve ostale zivotinje koje daju mleko ukljucujuci i ljude) i da je vestacka oplodnja standardna procedura na farmama. Ona kaze pa da ali kravama bi pozlilo da ih ljudi ne muzu, to je dokazano :) Ja reko, pa to mleko je bilo namenjeno telcima, istim onim koji su uklanjaju od majke pri rodjenju i salju ili u klanice ili se pravi nova armija robova. Jasno mi je kako vecina razmislja, ali zaista, stvari nisu onakve kakve nam se cine da jesu. Licno sam istrazio sve vezano za to, ne samo na internetu, licno sam isao i na farme da vidim kako to izgleda i sta se radi, pricao sa seljacima, sa veterinarima o zivotinjama i dosao do zakljucka da generalna populacija zaista ne zna puno o tome. Ali hvala na brizi svakako!

Van mreže Boyan021

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #29 poslato: Jun 12, 2014, 04:52:11 posle podne »
Tehnologija ne može da nadomesti prirodni tok evolucije.
Što se tiče mleka, čovek je tu uvideo prednost koju je iskoristio.
Ti misliš da pčele prave med da bi čovek jeo? Šta ćemo sa tim primerom npr?!
Mi smo evolutivno napredniji od određenih životinja i tu prednost koristimo,
simple as that.