Septembar 29, 2024, 05:35:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Veganska ishrana  (Pročitano 11771 puta)

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Veganska ishrana
« poslato: Jun 10, 2014, 11:19:31 posle podne »
Momci i devojke,
od pre godinu dana sam krenuo sa veganskom ishranom(kao), i dalje unosim ponekad mleko, sir i jaja u ishranu ali retko, ne jedem nikakvu vrstu junk food-a, i nikakve vrste soda, uglavnom jedem kuvano(spanac, pasulj, grasak...), voce, bademe, semenke itd...vise iz moralnih razloga nego iz zdravstvenih razloga.
Imao sam oko 96kg, sto je na moju visinu od 183 poprilicno. Jbg zapustio sam se, ali sa prelaskom na vegansku ishranu sam se za mesec i po spustio na 84kg i do sada variram od 83-84kg konstantno, sto je sjajno sa obzirom da nisam imao skoro nikakve fizicke aktivnosti. Isao sam pre toga redovno u teretanu i imao sam veoma zadovoljavajucu definiciju i nekih 86-88kg. Sada sam spreman da se polako vratim u formu i krenem da se aktiviram pa bih zeleo neki savet od iskusnijih ljudi. Nemam nameru da jurim nikakva takmicenja, vec samo da se dovedem u stanje u kom sam bio, sa ovom kilazom sada i sa ovakvim nacinom ishrane, znaci uglavnom definicija a ne masa.
Da li preporucujete neki odredjeni rezim ishrane koji bi mogao da implementiram u vegansku? Da li imate licna iskustva koja mozete da podelite samnom u vezi modifikacije ishrane ukoliko je uopste potrebna?
Takodje ranije sam uzimao i pre-workout napitke tipa Jack 3D koji su mi zaista pomogli da izvucem maksimum u teretani, ali sam osetio da me cine poprilicno nervoznim i mozak bi mi radio 500 na sat(ne na dobar nacin :) ), pa bi mi znacilo vase misljenje o pre workout napitcima, da li ih uopste preporucujete?

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2014, 11:31:51 posle podne »
E jbg ovde nema 2 ljudi koji jedu ispod 1 kg mesa dnevno... Ne znam ko ce iamti kakve preporuke za tebe, sretno.
« Poslednja izmena: Jun 10, 2014, 11:36:13 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2014, 11:43:22 posle podne »
Hej, ja jedem manje ;D

Ovako, bez mesa i ostalih izvora životinjskih proteina nećeš graditi mišiće, makar ne na duže staze. Ako ti se trenira zbog treniranja, da se osećaš bolje, kreni u teretanu i radi onako kako ti prija, to nije zabranjeno, samo ne očekuj porast težine,  šta više možda samo još i sravniš mišiće.

Ali što je i Dominikanac rekao, nemamo takve ljude na forumu, pa i nema ko da ti pomogne. Sojine proteine ti od nas niko ne bi preporučio, jer većina ne smatra da su to kvalitetni izvori proteina, ponajmanje za muškarca. Ako pak ti smatraš da su oni punovredni, jedi ovsene, pirinač, krompir i njih, i puno povrća, i koštunjičavo voće za masti.
suck it up, buttercup

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2014, 11:58:54 posle podne »
Drugar sa faksa je duze vreme na takvoj vrsti ishrane.
Povremeno trenira u gym-u , redovnije onaj street fazon na sipci.
Mogu ti reci da od coveka nista ostalo nije, same kosti i koza, bled kao sir, stalno. Isli smo u istu srednju i tada je bio sasvim drugaciji sto se tice telesnog izgleda.(na bolje)
Ipak,on tvrdi da se nikad nije osecao bolje nego sad,jebem li ga
stvarno ne znam dal je pametno uz redovan trening hraniti se tako

Van mreže Marko Kraljevic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2014, 02:28:20 pre podne »
Momci i devojke,
od pre godinu dana sam krenuo sa veganskom ishranom(kao), i dalje unosim ponekad mleko, sir i jaja u ishranu ali retko, ne jedem nikakvu vrstu junk food-a, i nikakve vrste soda, uglavnom jedem kuvano(spanac, pasulj, grasak...), voce, bademe, semenke itd...vise iz moralnih razloga nego iz zdravstvenih razloga.
Imao sam oko 96kg, sto je na moju visinu od 183 poprilicno. Jbg zapustio sam se, ali sa prelaskom na vegansku ishranu sam se za mesec i po spustio na 84kg i do sada variram od 83-84kg konstantno, sto je sjajno sa obzirom da nisam imao skoro nikakve fizicke aktivnosti. Isao sam pre toga redovno u teretanu i imao sam veoma zadovoljavajucu definiciju i nekih 86-88kg. Sada sam spreman da se polako vratim u formu i krenem da se aktiviram pa bih zeleo neki savet od iskusnijih ljudi. Nemam nameru da jurim nikakva takmicenja, vec samo da se dovedem u stanje u kom sam bio, sa ovom kilazom sada i sa ovakvim nacinom ishrane, znaci uglavnom definicija a ne masa.
Da li preporucujete neki odredjeni rezim ishrane koji bi mogao da implementiram u vegansku? Da li imate licna iskustva koja mozete da podelite samnom u vezi modifikacije ishrane ukoliko je uopste potrebna?
Takodje ranije sam uzimao i pre-workout napitke tipa Jack 3D koji su mi zaista pomogli da izvucem maksimum u teretani, ali sam osetio da me cine poprilicno nervoznim i mozak bi mi radio 500 na sat(ne na dobar nacin :) ), pa bi mi znacilo vase misljenje o pre workout napitcima, da li ih uopste preporucujete?

Кол'ко ја видим због моде си постао веган  ;D . Неће остати ни шерпа месо на теби тренирао ти или не.

Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2014, 10:15:48 posle podne »
Sto se tice veganske ishrane nemam bas nekog iskustva, ali recimo mozda ti moze  koristiti npr. ovaj jelovnik:
1.Zob/neki sojin protein/sojino mlijeko ili voda;                                                                                                                                                    2.,3.,4. Pasulj/kukuruz/ ili pasulj/riža ili leća/kukuruz, ili leća/riža. (Uglavnom pozeljno je iz neke predostroznosti mijesati mahunarke i žitarice.) Plus uz sve te obroke sojini medaljoni, tofu ili seitan.                                                                                                                                                 5.Obično opet sojini medaljoni, orasi, suncokret, lan, sezam. Tako nešto u tom stilu.                                                                                                                                                           Hljeb tu i tamo s nečime i tako voće, povrce.

Nadam se da ce ti ovo biti od neke koristi...
« Poslednja izmena: Jun 11, 2014, 10:18:08 posle podne dr Sasa »

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2014, 01:05:07 pre podne »
Sjajno, hvala na inputu! Istovremeno sam gledao neke druge inostrane forume pa cu kombinovati savete, pa cu napraviti nesto. Belezicu sve sledecih nekoliko meseci pa mogu da stavim ovde rezultate, ishranu, neka zapazanja, itd mozda jos nekome bude korisno ukoliko se odluci za ovakvu vrstu ishrane.
Hvala momci i devojke :)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2014, 01:45:50 pre podne »
Kod treninga nema mnogo filozofije,jednostavno bez proteina nema nista.A tebi je to tako da kazem "problem" zbog nacina ishrane koji si izabrao.Dakle,racunaj dnevni unos proteina,pa vidi mozes li sebi da obezbjedis dovoljnu kolicinu.O sojinom proteinu je bilo mnogo rasprava,jedni su ga satanizovali dok su ga drugi hvalili.Uglavnom ako se tvoja ishrana ne sastoji iskljucivo od soje(a ne sastoji)onda priusti sebi sojin protein kao dodatni izvor bjelancevina.Sto se pre-workout proizvoda tice oni su dobra stvar,ali odluka o njihovom uzimanju je na tebi.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2014, 01:59:46 pre podne »
je li burajzeru sta je tebi puklo u glavi (da izvines ne zelim da uvredim) da predjes na ovakvu glupost i samim tim ugrozis sebi zdravlje?

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2014, 03:13:29 pre podne »
Lol, mnogi ne znaju da se i te kako moze bez mesa, ima tona bildera i fightera koji su vegani :) Ja na primer sada trenutno, sasvim dobro izgledam sa obzirom da poslednjih god i kusur nisam prstom mrdnuo :) imam i bidzu i tridzu, sve po propisu, samo sto hocu malo vise, ako me razumete ;)
Iz moralnih razloga sam prestao, napravili smo pakao zivotinjama koje svakodnevno jedemo, necu da sirim blasphemy :) sa obzirom da vecina ljudi ovde jedu meso, koga zanima moze da kuca earthlings na youtubu, Joaquin Phoenix je narator, pa objasnjava standardne procedure na farmama... ja to jednostavno ne zelim vise da podrzavam.
Inace nasao sam da za moju tezinu trebam da uzimam oko 200g proteina dnevno, i potrebno je upotpuniti proteine koliko sam skapirao(ne znam bolje da prevedem), sto rece kolega gore, pirinac sa pasuljem - kombinacije jela radi upotpunjivanja proteina. Sa takvom ishranom doduse se pumpa, odnosno kao da uzimam i meso, znaci ne dobijam samo definiciju, vec i masu. Naravno uz prave vezbe.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2014, 03:24:11 pre podne »
Suplementi? Tu bar nema klanja zivotinja ako ti je to moralni problem.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2014, 05:42:48 pre podne »
Lol, mnogi ne znaju da se i te kako moze bez mesa, ima tona bildera i fightera koji su vegani :) Ja na primer sada trenutno, sasvim dobro izgledam sa obzirom da poslednjih god i kusur nisam prstom mrdnuo :) imam i bidzu i tridzu, sve po propisu, samo sto hocu malo vise, ako me razumete ;)
Iz moralnih razloga sam prestao, napravili smo pakao zivotinjama koje svakodnevno jedemo, necu da sirim blasphemy :) sa obzirom da vecina ljudi ovde jedu meso, koga zanima moze da kuca earthlings na youtubu, Joaquin Phoenix je narator, pa objasnjava standardne procedure na farmama... ja to jednostavno ne zelim vise da podrzavam.
Inace nasao sam da za moju tezinu trebam da uzimam oko 200g proteina dnevno, i potrebno je upotpuniti proteine koliko sam skapirao(ne znam bolje da prevedem), sto rece kolega gore, pirinac sa pasuljem - kombinacije jela radi upotpunjivanja proteina. Sa takvom ishranom doduse se pumpa, odnosno kao da uzimam i meso, znaci ne dobijam samo definiciju, vec i masu. Naravno uz prave vezbe.

proteini koji nisu iz ziv porekla nemaju pun AK profil i na zalost mi nisi krave ili konji ili slicno da nam telo NE esencijalne AK pretvara u ESENCIJALNE osim ukoliko ti nisi neki mutant pa ti se nesto desilo da si u mogucnosti da ostvari ovakve stvari
Od misicne mase itd itd i-NEMA NISTA
u ostlaom

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/07/vegetarijanci-cuvajte-se-nutritivnog.html

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2014, 09:23:31 pre podne »
svake godine iskoci jedna ovakva tema...  ;D

Van mreže tinaia

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2014, 12:00:42 posle podne »
Bem li ga :)
ovi ljudi tako zive
http://www.veganbodybuilding.com/

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veganska ishrana
« Odgovor #14 poslato: Jun 12, 2014, 12:26:50 posle podne »
Bem li ga :)
ovi ljudi tako zive
http://www.veganbodybuilding.com/

pa da
i na tarabi pise da je Perica h..o Maricu,a nije.
Ili i na autobusu pise Lasta-pa ne leti
tako i ova ekipa za sale i zabave