Septembar 24, 2024, 07:09:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA  (Pročitano 5450 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« poslato: Jun 04, 2014, 03:43:03 posle podne »
Nikad se ne treba zadovoljavati prosečnim.  I sam Arnold je govorio da bi najviše mrzeo da bude prosečan, isti kao svi ostali.


“Prosečan” učenik ne dobija stipendija. Prosečan sportista ne potpisuje najbolje ugovore. Prosečan biznismen ne sklapa velike poslove.


Tako je i u svetu bodibildinga: prosečan vežbač neće dobiti naslovnu stranu na časopisu, niti svoje ime na takmičarskom trofeju.

 
Znajući to, zašto se ne bismo potrudili da skočimo više od ostalih? Zašto na primer ne bismo sredili naš trening i plan ishrane kao pravi profesionalac?


Kako biste to ostvarili, potrebno je mnogo svega. Potrebno je obratiti pažnju na specifične stvari, primeniti specifične strategije, kao na primer kada treba jesti sporo, kada brzo vareće hidrate, kada piti whey protein, kako kontrolisati telesne hormone i slično.....

NASTAVAK teksta procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/06/rezim-ishrane-ozbiljnog-vezbaca.html

Izvor:Flexonline.com

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2014, 10:58:18 posle podne »
Upozorenje pocetnicima da se ne oslanjaju previse na ovaj tekst jer ima puno izoztavljenih ili netacnih stvari koje mogu iskriviti razmisljanje o zdravoj ishrani

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2014, 05:39:31 pre podne »
Upozorenje pocetnicima da se ne oslanjaju previse na ovaj tekst jer ima puno izoztavljenih ili netacnih stvari koje mogu iskriviti razmisljanje o zdravoj ishrani

koje tacno su stvari netacne?

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2014, 06:33:56 pre podne »
Ja bih ovde jedino izbacio ovaj whey i jabuku pre treninga i ubacio neki cvrst obrok 1,5h-2h, eventualno ova prva kombinacija, na nju se ne treba oslanjati, druga je ok.
I povecati kolicine ugljenih hidrata u zavisnosti od potreba...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2014, 09:49:18 pre podne »
Ja bih ovde jedino izbacio ovaj whey i jabuku pre treninga i ubacio neki cvrst obrok 1,5h-2h, eventualno ova prva kombinacija, na nju se ne treba oslanjati, druga je ok.
I povecati kolicine ugljenih hidrata u zavisnosti od potreba...

povecanje UH kao sto si rekao-to ovisi od potreba i tekst nije pisan ni za koju grupu vezbaca posebno ili ni za koju kategoriju ili klilazu posebno i kao takvog ga treba i shvatiti
Portein i jabuka pored trening-slazem se.
ALi i ovo oko konuzmacije kompleksnih Uh pred trening,toboz zbog energije itd-je notrona glupost i mit,kao sto mnogo mitova ima
Ishrana treba da bude ZACRTANA i u tom delu ispostavana
Ako je taj dan odredjeno da se konuzmira 400 gr Uh,nema NI JEDNOG JEDINOG razloga da se nazdire sa UH npr pred trening vec je MNOGO MNOGO MNOGO pametnija opcija da se kolcina uh rasporedi ravnomerno kroz svaki obrok,a jedino i mozda (ovisno od pojedinca) da se malo vise h unese posle treninga,zarad popine glik depoa-kazem,ali i ovo je indivudalno.

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2014, 01:32:27 posle podne »
koje tacno su stvari netacne?

Rekao sam ima puno izostavljenih i netacnih stvari. Od izostavljenih pretezno mislim na kompleksne UH kojih ovde ima samo u nekim hlebovima a od netacnih: dzem je dobar (ako je neko nekad gledao koliko kg belog secera ide u dzem...), kvalitetni proteini dobijeni iz kostunjavog voca  :-X , sporovareci hidrati jabuke, "Dodavanje putera od kikirikija će vam doneti još nekih 8g kvalitetnih proteina"...

Jos jedna stvar koja mi je zasmetala je unos veceg dela proteina tokom dana iz praskova.
Ako cemo da cepidlacimo, i losos ima vise proteina od piletine  :D

Moja percepcija teksta: Moze se steci dobra definicija ovom ishranom, ali moze se steci jos bolja definicija sa veoma jeftinijom i racionalnijom ishranom. Mislim da u tekstu nije navedeno koji je cilj ishrane, ali mislim da u masi nema mrdanja sa ovim receptom.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2014, 01:34:22 posle podne murbi »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2014, 01:38:46 posle podne »
Prilicno si pojednstavio stvari,a s obzirom da si rekreativac i da pricu gledas sa 20% zaintersiranosti za istu

dakle redom

Citat
Od izostavljenih pretezno mislim na kompleksne UH kojih ovde ima samo u nekim hlebovima

nisi ocigledno procitao tekst sa razumevanjem

Citat
a od netacnih: dzem je dobar (ako je neko nekad gledao koliko kg belog secera ide u dzem...), kvalitetni proteini dobijeni iz kostunjavog voca

autor teksta ne misli sigurno na dzmeove koje bake prave u surdulici 8),a on ije kriv sto mi zivi u zemlji dembeliji pa nam je izbor nikakav
A zao mi sto nemas info,a postoje dzemovi koji mogu da se konzumiraju i da nemaju po 1 kg secera u sebi

Citat
"Dodavanje putera od kikirikija će vam doneti još nekih 8g kvalitetnih proteina

opet nisi citao sa razumevanjem
pored tih 8 gr B (koji su aposlutno irevelvatni) aludira se na unos ZDRAVIH MASNOCA iz kikir putera kojeg OPET kod nas na zalost nema da se kupi adekvatnog

Citat
zasmetala je unos veceg dela proteina tokom dana iz praskova.

opet nisi citao sa razumevanjem tekst

Citat
Ako cemo da cepidlacimo, i losos ima vise proteina od piletine

nema

ali zato ima mnogo vise svega drugog sto nije dobro
itd itd itd

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2014, 02:21:08 posle podne »

Citat
a od netacnih: dzem je dobar (ako je neko nekad gledao koliko kg belog secera ide u dzem...), kvalitetni proteini dobijeni iz kostunjavog voca

autor teksta ne misli sigurno na dzmeove koje bake prave u surdulici 8),a on ije kriv sto mi zivi u zemlji dembeliji pa nam je izbor nikakav
A zao mi sto nemas info,a postoje dzemovi koji mogu da se konzumiraju i da nemaju po 1 kg secera u sebi


Moja mama koristi džemfix pa mnogo manje šećera stavlja  8)
suck it up, buttercup

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #8 poslato: Jun 05, 2014, 02:44:53 posle podne »

Citat
a od netacnih: dzem je dobar (ako je neko nekad gledao koliko kg belog secera ide u dzem...), kvalitetni proteini dobijeni iz kostunjavog voca

autor teksta ne misli sigurno na dzmeove koje bake prave u surdulici 8),a on ije kriv sto mi zivi u zemlji dembeliji pa nam je izbor nikakav
A zao mi sto nemas info,a postoje dzemovi koji mogu da se konzumiraju i da nemaju po 1 kg secera u sebi


Moja mama koristi džemfix pa mnogo manje šećera stavlja  8)
Ima i onaj diet dzem  da se kupi, Bakina tajna se zove ja mislim, malo je skuplji od ostalih....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2014, 03:04:42 posle podne »
Citat
Ima i onaj diet dzem  da se kupi, Bakina tajna se zove ja mislim, malo je skuplji od ostalih...

da
ili npr dzemovi sa stevijom itd
ali jos jednom
tekst je pisan GLOBALNO i nije ciljano ni na jednu grupu,telesni tip,tel tezinu ili slicno i kao takvog ga treba i uzeti
bdw
ne branim nikoga,jer tekst nisam pisao ja,vec mi se ucinio veoma zanimljiv i zbog toga je i preveden  :D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #10 poslato: Jun 06, 2014, 11:27:12 pre podne »
Ovdje u DE dzemovi bez imalo kalorija...djevojka redovno uzima u body attack-u...


Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: REŽIM ISHRANE OZBILJNOG VEŽBAČA
« Odgovor #11 poslato: Jun 06, 2014, 12:20:53 posle podne »
neznam sta vam je problem napraviti domaci dzem...kao sto neko rece imate dzemfix...voce po zelji i dzem bude gotov za par minuta...bez secera... napravite tek toliko da ga imate konzumirati za nekoliko dana....