Septembar 20, 2024, 04:40:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Instant pitanja  (Pročitano 3625 puta)

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Instant pitanja
« poslato: Maj 30, 2014, 07:07:00 posle podne »
Pozdrav . Citam duze vreme forum  i ovde sam dosta stvari naucio . Sad imam par  pitanjaca da postavim pa ako ima neko da mi odgovori na njih .
Recimo kada radim grudi uvek radim 4 vezbe i dodam 2 serije pullovera da malo rasirim grudi . E sad me zanima da li recimo u te 4 serije , 2 serije da radim neki potisak a 2 serije razvlacenja . Zatim , kod ramena , jel dovoljno po jedna vezba za prednje , srednje i zadnje rame ? Ja vecinom odradim 5 vezbi od 3-4 serije , recimo danas 2 vezbe za prednje i zadnje i jedna za srednje , pa sledeci put umesto 2 za zadnje smanjim na 1 pa  uradim 2 za srednje itd . I da li treba trapez raditi odvojeno od ramena ?
Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2014, 06:42:35 pre podne »
Pozdrav . Citam duze vreme forum  i ovde sam dosta stvari naucio . Sad imam par  pitanjaca da postavim pa ako ima neko da mi odgovori na njih .
Recimo kada radim grudi uvek radim 4 vezbe i dodam 2 serije pullovera da malo rasirim grudi . E sad me zanima da li recimo u te 4 serije , 2 serije da radim neki potisak a 2 serije razvlacenja . Zatim , kod ramena , jel dovoljno po jedna vezba za prednje , srednje i zadnje rame ? Ja vecinom odradim 5 vezbi od 3-4 serije , recimo danas 2 vezbe za prednje i zadnje i jedna za srednje , pa sledeci put umesto 2 za zadnje smanjim na 1 pa  uradim 2 za srednje itd . I da li treba trapez raditi odvojeno od ramena ?
Hvala
ajde polako
kako ides sa pitanjem
da li je dovljno raditi JEDNU vezbu za ramena,
pa onda kazes
ja radim 4 ili 5

ovo za grudi je ovisno da li si pocetnik i neka razvlacanje a i slicno TEBI sigurno nece nista dobrog doneti vec OSNOVE
a cini mi se dasi pocetnik

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2014, 02:27:50 posle podne »
Pedja , ovo za ramena , napisao sam , recimo kada se rade ramena da li je dovoljno raditi jednu vezbu za prednje , jednu za zadnje i jednu za srednje rame  .  Znaci kod grudi da se fokusiram na benc ?

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2014, 04:33:00 posle podne »


       
Pozdrav . Citam duze vreme forum  i ovde sam dosta stvari naucio . Sad imam par  pitanjaca da postavim pa ako ima neko da mi odgovori na njih .
Recimo kada radim grudi uvek radim 4 vezbe i dodam 2 serije pullovera da malo rasirim grudi . E sad me zanima da li recimo u te 4 serije , 2 serije da radim neki potisak a 2 serije razvlacenja . Zatim , kod ramena , jel dovoljno po jedna vezba za prednje , srednje i zadnje rame ? Ja vecinom odradim 5 vezbi od 3-4 serije , recimo danas 2 vezbe za prednje i zadnje i jedna za srednje , pa sledeci put umesto 2 za zadnje smanjim na 1 pa  uradim 2 za srednje itd . I da li treba trapez raditi odvojeno od ramena ?
Hvala
   

     Grudi - npr (ravni potisak, kosi potisak i ubacis na kraju razvlacenja...
                      a sledeci put npr ( kosi potisak buckama, ravni potisak buckama i npr pulover ..

     Rame - kod vecine ljudi prednje je dosta razvijenije od srednjeg i zadnjeg dela ( razlog za to je opsednutost sa bencom ) tako da uvek prednost daj vezbama za srednje i zadnje rame..
 
        Trapez moze sa ramenom, ledjima...
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2014, 05:13:27 posle podne »
Pedja , ovo za ramena , napisao sam , recimo kada se rade ramena da li je dovoljno raditi jednu vezbu za prednje , jednu za zadnje i jednu za srednje rame  .  Znaci kod grudi da se fokusiram na benc ?

pa u prinicipu DA
tako kako si rekao
mada to ovisi od coveka do coveka,staza itd.
ovako na pamet lupati,nije bas zahvalno

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2014, 11:14:35 posle podne »
Hvala na odgovorima . Samo da se nadovezem na Milanov odgovor . Napisali ste recimo da jedan trening odradim ravni potisak , kosi potisak i pulover . Nista vise ?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2014, 11:23:57 posle podne »
Hvala na odgovorima . Samo da se nadovezem na Milanov odgovor . Napisali ste recimo da jedan trening odradim ravni potisak , kosi potisak i pulover . Nista vise ?


Uradi jedan potisak sipkom,jedan bucicama,i na kraju ubaci recimo razvlacenje kao izolacionu vezbu...
3 vezbe po 4 serije po vezbi...sasvim ok za tebe...

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #7 poslato: Jun 01, 2014, 11:27:02 posle podne »
4 vezbe sa 4radne serije + zagrevanje + serije 2 pulovera na kraju , mu izadje 18radnih serija za grudi. Mnogo je to, grudi su "manji" misic da bi se toliko kidale.
I da , nije benc jedina vezba za grudi, moze se dosta bolje pogoditi potiscima bucicama ravnim i kosim. Pa onda probaj da kombinujes potisak bucice kosi pa onda ravni benc i slicno. Propadanja takodje jako dobra vezba ako se rade da gadjas grudi.

Van mreže alfa muzijak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2014, 07:54:36 pre podne »
pozdrav da ne otvaram novu temu za svako pitanje,pitacu ovde. Zanima me posto su mi zgibovi najslabija tacka na treningu (mogu jako malo) da li je ok da pre svakog treninga (treniram 5x nedeljno,split) odradim 5 serija zgibova? momak sto radi u teretani mi je cak to rekao.a mene opet zanima malo strucniji savet. Znaci odradim 5 serija zgibova pa onda krenem sa treningom za taj dan.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2014, 10:21:13 pre podne »
pozdrav da ne otvaram novu temu za svako pitanje,pitacu ovde. Zanima me posto su mi zgibovi najslabija tacka na treningu (mogu jako malo) da li je ok da pre svakog treninga (treniram 5x nedeljno,split) odradim 5 serija zgibova? momak sto radi u teretani mi je cak to rekao.a mene opet zanima malo strucniji savet. Znaci odradim 5 serija zgibova pa onda krenem sa treningom za taj dan.

nije u redu

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Instant pitanja
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2014, 09:44:12 posle podne »
pozdrav da ne otvaram novu temu za svako pitanje,pitacu ovde. Zanima me posto su mi zgibovi najslabija tacka na treningu (mogu jako malo) da li je ok da pre svakog treninga (treniram 5x nedeljno,split) odradim 5 serija zgibova? momak sto radi u teretani mi je cak to rekao.a mene opet zanima malo strucniji savet. Znaci odradim 5 serija zgibova pa onda krenem sa treningom za taj dan.
 

                Nema potrebe za tako necim...

            Evo iskustva drugih ljudi koji su imali slican problem, procitaj savete i nadji sta bi mogao da primenis u svom treningu..

               http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,29591.0.html                 
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !