Septembar 27, 2024, 11:23:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.299 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 2745 puta)

Van mreže alfa muzijak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Pomoc
« poslato: Maj 21, 2014, 10:22:24 pre podne »
Pozdrav ljudi , imam pa pametnih pitanja pa ukoliko je neko voljan da pomogne nek izvoli.
Naime, kura je startovana, 30mg dnevno metana (SB LAB) , testesteron depo nedeljno 500mg 8 nedelja . Ishrana 700 gr belog dnevno, 300g pirinca , salate , 7 jaja . od suplemenata imam samo whey i kreatin . Zanima me da li da ubacim jos nesto ? Kod ishrane me zanima da li da POTPUNO izbacim hleb? da li da jaja jedem cela ili samo belanca? sto se treninga tice - 5 puta nedeljno . 1. grudi 2.ramena 3.noge 4.ruke. 5. ledja. 3x nedeljno kardio . Jel ovo ok? ps: sta mi je neophodno od suplemenata pored ovog sto imam ? hranim se lepo,to mi je jedina zastita , puno odmaram i jako treniram . Intezivniji su mi treninzi, kraca mi je pauza izmedju ponavljanja i serija, povecao sam i broj serija. Jel gresim negde ? Ispravljajte me .- pozdrav!

ps:na kraju nesto o meni. 24 godine,88 kg 184 cm . staza u teretani preko 6 godina. prva kura

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2014, 01:18:35 posle podne »
Nisam strucnjak i bolje poslusaj neke iskusnije, ali za neke stvari sam dosta siguran.

1 : Idi metan 5 nedelja, a testosteron produzi na 10 ili 12
2 : Hleb izbaci, ubaci ujutru zitarice npr. ovsane. Od 7 jaja pojedi 2-3 cela
3 : Ako prvi dan radis grudi, neka ti sledeci dan ne bude rame, jer ti je prednje rame vec odradjeno kada si radio grudi.
4 : Ako ti je cilj masa, cemu kardio?
5 : Sto se treninga tice menjaj ih stalno, radi supersetove, opadajuce serije, normlane serije, poenta je da zbunis misic sto vise

Da opet napomene, to je moje misljenje, bolje sacekaj nekog iskusnijeg. Poz

Van mreže alfa muzijak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2014, 09:47:58 pre podne »
Hvala na pomoci ! Hleb izbacen, ramena stavljena posle grudi, metan se dokupljuje da traje 5 nedelja :) Jel 30mg dnevno ok doza ? jel mi trebaa nesto od vitamina ? Cink-magnezijum ? Omega 3 derem uz svaki obrok. Kardio bi radio da skinem malo sala sto imam .  Definitivno ne bi trebao na kuri da ga radim?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2014, 09:52:43 pre podne »
cilj je MASA,pretpostalvjam s obizirom na izbog hemije i jelovnik
ali ,sta bi trebalo znaciti ovo

Citat
Kardio bi radio da skinem malo sala sto imam

Van mreže alfa muzijak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2014, 10:28:33 pre podne »
skontaooo.. ne mogu da se ... a da mi ne udje :D prvo bulk posle cut :) na sta bi pedja od suplementacije, vitamina trebao da obratim paznju ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2014, 10:41:16 pre podne »
skontaooo.. ne mogu da se ... a da mi ne udje :D prvo bulk posle cut :) na sta bi pedja od suplementacije, vitamina trebao da obratim paznju ?

pa rekaos i gore da imas protein+ kreatin
dakle,osnova je tu i ako imas para ubacis jos BCAA i omega kao dodatak mastima jer ipak treba da malo i o tome pvrdes racuna da bulk bude kako treba,a pogtovo na prvoj kuri

Van mreže alfa muzijak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2014, 05:36:30 posle podne »
skontaooo.. ne mogu da se ... a da mi ne udje :D prvo bulk posle cut :) na sta bi pedja od suplementacije, vitamina trebao da obratim paznju ?

pa rekaos i gore da imas protein+ kreatin
dakle,osnova je tu i ako imas para ubacis jos BCAA i omega kao dodatak mastima jer ipak treba da malo i o tome pvrdes racuna da bulk bude kako treba,a pogtovo na prvoj kuri

ok pedja sve ukapirao .
reci mi samo jos koliko bih nedeljno trebao odmora da imam ioako sam "online" ? 5x nedeljno treniram

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #7 poslato: Maj 24, 2014, 06:47:25 pre podne »
skontaooo.. ne mogu da se ... a da mi ne udje :D prvo bulk posle cut :) na sta bi pedja od suplementacije, vitamina trebao da obratim paznju ?

pa rekaos i gore da imas protein+ kreatin
dakle,osnova je tu i ako imas para ubacis jos BCAA i omega kao dodatak mastima jer ipak treba da malo i o tome pvrdes racuna da bulk bude kako treba,a pogtovo na prvoj kuri

ok pedja sve ukapirao .
reci mi samo jos koliko bih nedeljno trebao odmora da imam ioako sam "online" ? 5x nedeljno treniram

pa stvar odmora i treniga je indivudalana
posto mi se ceini da si rekao da si vec stara "kuka" tipa 6 god (ako sam dobro procitao) onda je sigurno da neke novije tehinke treninga kada si ONLINE bi dobro dosle.,sa manjim pauzama itd
e sada odmor
ovo jeono o cemu sam ovih dana krenuo da pisem,i nikako da zavrsim
stvar je u tome sto treba pratiti signale tela,a pogtovo kada si u bulku
jednostavno,odmor BOLJE dodje nego trening-u 40% situacija
Ako ima bilo kakvih siglana premora ili gubitka volje i slicno-PAUZA bre!!
napraviti ces uslugu i telu i sebi zbog resetovanja,a napredak ce biti neverovatan
to sam ove godine ecperimetisao
jednostavno,ja kao i mnogi moji drugari smo priclino discipilnovani (nije hvaljenje vec je tako) i ma sta god da se desi,ma gde god da sam itd,a taj dan ako ne odradim trening-LOSE SE OSECAM!
Stvar je u glavi i licnoj percepciji
Ako sam UMORAN i osecam da necu dati sve od sebe-nisam isao na trening
Pa ako se desi da povezem 5 treninga za redom-super,a ako ne,desavalo se da povezem DVA pa off,oa odradim noge pa onda ponovo off itd itd itd
samo predlog