Septembar 22, 2024, 09:48:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: ne znam gde da postavim temu  (Pročitano 3069 puta)

Van mreže Niksoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
ne znam gde da postavim temu
« poslato: Maj 19, 2014, 11:41:52 posle podne »
Pozdrav svima, postavljam ovu temu u ishranu ipak, i bicu kratak, molim za odgovore i vasa misljenja sada i ovde, ne bih voleo da me usmerite na neki sajt ili stariju temu sa ovog foruma.

Interesuje me ljudski potencijal, u ovom sportu, na rekreativnom nivou. Uzmimo u obzir da nam je ovo hobi, kome smo posveceni, pazimo na ishranu 356 puta vise nego obicni ljudi, i redovni smo u teretani, iz meseca u mesec. Koliko mozemo dobri da budemo, tacnije kakav izgled mozemo zaista da dostignemo?

Fokusiracu se na sebe, ne jer sam od onih koji hoce rezultate preko noci, jednostavno mi se mota po glavi.
Evo neso o meni na brzaka, cega se setim.

Treniram neko vreme, s prekidima, poslednjih 3,4 meseca konstantno.  Sada sam na nekih 77-78 kilograma, sa vidljivim trbusnjacima,  izmerena mi je skoro i masnoca i iznosila je 12%.. visok 179,5 cm..
Obim ruke na primer, je sad 38 i nesto cm.. 

Atletske sam gradje, cilj mi je da takav i ostanem, i ovo mi je trenutno najveca kilaza do sada. Nikada nisam imao problem s viskom kilograma, niti nesto slicno. Ne stremim ka necemu cemu verovatno puno clanova ovog foruma stremi, to vidim po slikama clanova,  nisam ih otvarao uvek gledam one sitne avatare, ali vidim da su u pitanju dosta veliki ljudi :)

Tako da, nekom mozda zvuci smesno, ja sam zapravo dobrim delom svog tela zadovoljan vec sad, ali ima stvari koje bih voleo da su drugacije. U pitanju su stvari za koje direktno ne postoje vezbe. Tacnije moj struk, zglob, clanak.  Struk mi je 84 cm, bio i pre 3,4 kilograma, i ostao takav sada kada sam tezi. Znam da to znaci da sam se ugojio na mestima gde treba, i da nisam dobio masnoce na stomaku, ali ne bih voleo da se tako nastavi. Clanak, ili taj donji deo podlaktice mi je nekih 17 cm, i potkolenica dole ispod lista mi je isto mala. 

Ne znam kako ovo da pitam, da ne ispadne glupo i nestrucno, verovatno vec jeste,no  nije vazno jer me nteresuje.

Ljudi koji su deblji od mene,  prijatelji neki recimo,  cak koji su prekomerne kilaze, 95 kilograma a da se ne bave sportom, zatim ,  ajde nek bude moj otac (koji mozda ima 86,7 kilograma, isto bez treninga)  imaju struk veci, imaju vece podlaktice, vece noge, i to na tim mestima izgleda sasvim u redu. Definitivno nisu mrsavi. Naravno, kada se skine majica u njihovom slucaju, to je onda druga prica. Tu su stomaci.  Iz toga zakljucujem da kada bi se natovio verovatno bi se povecao na svim delovima svoga tela, pa i tu. Ali ako biram da treniram, da se hranim zdravo, da ne radim bulk pa cut (niti znam kako bih to radio) nego da odrzavam jednu istu gradju, naravno uz napredovanje, kao sto to cinim i sad, da li tm putem mogu da budem veci u nabrojanim delovima..i pomerim broj svoj farmerki na primer za jedan, dva..   

Eto pa ko sta ima da kaze nek kaze , meni ce znaciti :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ne znam gde da postavim temu
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2014, 05:59:15 pre podne »
evo
reci cu ja
ti koje pominjes su DEBELI ili ako nisu i debeli imaju viska kg na tim mestima o kojima ti pricas
prevedeno
da skinu visak kg koji imaju,izlgedali bi onako kako ti opsuujes a sto je ujedno i SASVIM NORMALNO
Mozes da naprdujes i da dodjas kvalitetne misice,ali sa tim i raste brojka na vagi
nemozes da budes velik a da imas 65 kg-prokuaj a razmislis sam,a verujem da kapiras matematiku i da sam mozes da zakljucis da neke stvari nisu moguce tipa-sednes u kola,ubacis u rikverc i zelis da ides napred

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: ne znam gde da postavim temu
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2014, 10:30:14 pre podne »
Mnogo si napisao a u stvari si samo hteo da pitaš da li hoćeš/možeš/treba da se ugojiš.

Ako hoćeš, počni, možeš sigurno a i treba verovatno, mada ti ne znamo visinu, ali čim imaš takav bf (upitna cifra, ko zna kako su ti merili) onda si verovatno i omršav za tu visinu.
suck it up, buttercup

Van mreže Niksoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: ne znam gde da postavim temu
« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2014, 10:46:46 posle podne »
Hvala na odgovorima.  Visina je 179.5  napisao sam bio,  merili su mi body fat u vise navrata na razlicitim mestima, metodom da stanem bosih nogu na vagu i drzim u rukama elektrode.  Da, zelim da se ugojim sigurno, pokusao sam da dam i te neke moje mere kako bih docarao kako sada izgledam,  pogresio sam bio napisao sam clanak 17, mislio sam na zglob.

Pitanje za Pedju,

Da, znam da ne mogu da budem veliki sa toliko kilograma, nemam 65 doduse imam 78 ali znam da i dalje spadam u mrsavije,  voleo bih da napredujem jos, i uzecu vas za primer,  vi ste i veliki a i atletske gradje,  na slici vam ni jedan deo tela ne izgleda malo niti mrsavo,  koliki je vas struk onda u cm i vasa visina i kilaza, ako ste voljni da podelite.
i sto se tice tog body fat-a,  koji odnos njega i kilaze treba da bude, a da se izgleda dobro, ne debelo, da se misici ocrtavaju.

Van mreže Niksoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: ne znam gde da postavim temu
« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2014, 11:03:31 posle podne »
evo njega sam se dosetio,  jer sam iskopao negde u mozgu da sam procitao da je moje visine, cak nizi
http://www.modatakipcisi.org/wp-content/uploads/2013/04/jason+statham-sac-modelleri-3.jpg
evo slike, nadam se da mozete da otvorite, u pitanju je glumac Jason Statham koji nije profesionalni bodibilder, ne moze da papira pedji, niti treba, a nadam se slozicete se, dostizan je, cak moze mnogo bolje od toga da izgleda i jedan rekreativac. Ja bih sad vas pitao koliko on tu moze da ima kilograma, jer ako verujete ja sam negde pronasao da ima 78 sto je identicno meni sada,  ja sam visi za santimetar ipo,  i ovo je neki polu profil, definitivno ne izgleda mrsavo, a ja sebi zameram bas to, sto iz profila struk mozete da mi obrglite sa palcem i kaziprstom,  sto mi na ovoj njegovoj slici ne deluje moguce.  Da li ovako moze da izgleda svako sa visinom od 179, ili je taj struk genetski nekome manji nekome veci...

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: ne znam gde da postavim temu
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2014, 11:09:48 posle podne »
Mici, mani se filozofije, mnogo ti razmišljaš ovde a stvar je jednostavna - počni da jedeš više, kvalitetno, pravilno, počećeš da rasteš. Ako se ugojiš odnosno tvojim jezikom - imaš preveliki bf, onda malo ideš na dijetu i središ sve to na onu kilažu kako se tebi sviđa da izgledaš.

Počni da čitaš forum, najviše deo o ishrani. Treniraš tek 3 meseca, ništa se ne dešava brzo. Jason Statham je ovako građen, plus trenira godinama, plus ima personalne trenere i nutricioniste koji ga pripremaju za svaku ulogu. Kao i Peđa, kako očekuješ da se upoređuješ sa njime?
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ne znam gde da postavim temu
« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2014, 06:00:45 pre podne »
Mici, mani se filozofije, mnogo ti razmišljaš ovde a stvar je jednostavna - počni da jedeš više, kvalitetno, pravilno, počećeš da rasteš. Ako se ugojiš odnosno tvojim jezikom - imaš preveliki bf, onda malo ideš na dijetu i središ sve to na onu kilažu kako se tebi sviđa da izgledaš.

Počni da čitaš forum, najviše deo o ishrani. Treniraš tek 3 meseca, ništa se ne dešava brzo. Jason Statham je ovako građen, plus trenira godinama, plus ima personalne trenere i nutricioniste koji ga pripremaju za svaku ulogu. Kao i Peđa, kako očekuješ da se upoređuješ sa njime?

upravo ovo
a to mernjeBF na tim vagama je notrna budalstina
tako da se manes i toga