Septembar 21, 2024, 10:25:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!  (Pročitano 33293 puta)

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #60 poslato: Decembar 05, 2006, 05:19:57 posle podne »
RASHO..MISLIM DA GRESIS I DA VLADAR JAKO DOBRO NZA STA ZNACI OPTIMALAN UNOS BELANCEVINA I DA SIGRUNO NE ZAUSTPA TEROIU O UNOSU 1 GR PROTEINA PO KG TEZINE KAO STO TO RADI OVAJ DRUGI KOGA SI NAVEO....

POTPUNO POGRESNO SI RAZUMEO..
Pa ja vidim da vladar nije glup niti smotan... I verujem da jede bar 300 grama... Ili koliko god... Ali kako moze da poveruje u to da Katler jede 500??? Ili koliko god tamo da ima... I to u 5 obroka...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #61 poslato: Decembar 05, 2006, 05:22:11 posle podne »
PA RASHO COVECE..ON JE TO SAMO PRENSO SA NEKOG SAJTA..NIJE ON TO CUTLERU SASTAVLJAO..

I STA BI ON ILI JA ILI TI IMAO DO TROGA DA OVAJ ALZE ILI GOVRI SITUNU..

AKO ALZE..ZALUDJUJE DRUGE...AKO GOVRI ISTINU..ONDA OK...

PROBAS NA SVOJOJ KOZI I TO JE TO..

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #62 poslato: Decembar 05, 2006, 05:24:50 posle podne »
8848... Prvo jedan cvrst obrok proteina dnevno... Drugo proteini iz plazme i spageta...
Jedan moj savet... Da svaki dan imas povecan unos proteina a kad dodju napori to jest to penjanje onda samo uh koji se lako vare... Beli pirinac, makarone, beli hleb... I slicno... A sutradan povecaj unos proteina jer katabolizam nece nastati za 5 sati... Vec recimo narednih dana ako se ne budes hranio kako treba...
Pozdrav kad se vidimo u teretani da se zajedno slikamo???

Citat
PA RASHO COVECE..ON JE TO SAMO PRENSO SA NEKOG SAJTA..NIJE ON TO CUTLERU SASTAVLJAO..

I STA BI ON ILI JA ILI TI IMAO DO TROGA DA OVAJ ALZE ILI GOVRI SITUNU..

AKO ALZE..ZALUDJUJE DRUGE...AKO GOVRI ISTINU..ONDA OK...

PROBAS NA SVOJOJ KOZI I TO JE TO..
Ok pogresno sam razumeo... Izvinjavam se svima... Mir neka vlada medju ljudima...

Van mreže Vranac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Kopaonik - turistički portal
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #63 poslato: Decembar 05, 2006, 06:05:34 posle podne »

ja neznam dali ti citas ono sto pises ili pises samo da to sto hoces da kazes nije u tebi..??/

stvarno neverovatno...

i idemo sada opet...da...daaaa..za sve su krivi aas...i samo one budale koje uzmaju aas mogu da razgrade proteine itd..a onoj ostaloj populaciji proteini ili trebaju u jako maloj meri da bi igledazli vrhsunki ili im cak i ne trebaju..kao menzeru recimo...

Naravno da nikada to nisam rekao, da ostaloj populaciji trebaju male kolicine , pogotovu ne da bi izgledali frhunski.  Vrhunski u BB smislu bez steroida mogu da izgledaju retki srecnici. A 2.2 grama po kilogramu ne smatram da je mala kolicina,  To bi za natural coveka od 100 kila znacilo 220 grama proteina sto nije upste lako uneti!


Citat

pa covece boziji..ja stvarno neznam zasto je tesko nesto nauciti i procitati..

dakle..

naravno da mogucnost povecanja unosa protteina ne znaci bezgranicno stvarnje novih misicnih stanica ili celija tj neneomalno uvecanje misicne mase....

ali SADA CITAJ PAZLJVIO..POSTO VIDIM DA TI SE TREBA CRTATI..

POSTPENO POVECAVANJE UNOSA PROTEINA PRILIKOM TRENZANOZG PROCESA INDIVIDUE TJ OSOBE KOJA DOVLJNO OZBILJO VEZBA MOZE I MORA DA DOVEDE DO STVARANJA NOVIH MISICNIH STANICA TJ PSOTPENOG POVECANJA MISICNE MASE...NARAVNO..NE KAO KOD KORISNICKA AAS ALI JA REKOH..POSTEPENO I LAGANO..

ZASTO..

E PA ZATO..STO PRILIKOM OZIBLNOG TRENINGA....(.STO TI NARAVNO NE RADIS I IZ TOG RAZLOGA OVLIKA FRUSRTACIJA I BRANJANJE NECEGA STO JE GLUPOST),DOLAZI TO KIADANJ MISICNIH VLAKANA ILI TI MIKOR OSTECENJA KOJA MOGU DA BUDU AJDE DA KZAEMO ZALECENA A STANICE NAHRANJENE SAMO SA BALGOVREMENIM UNOSOM BELANCEVINA.(CITAJ PWM) KAO I SA NJIHOVOM OBHRANOM BELANCEVINAMA U TOKU NAREDNIH DANA SVE DOK SE CELIJE NE OPORAVE OD MIKRO POVREDA.....

DAKLE...SVAKIM NOVIM TRENINGOM I SVAKI PUT KADA NHRANIS CELIJE ONE POSTAJU SVE CVRSCE I SVE JACE...DA BI IH PONOVO ANGAZOVAO,NARAVNO POTREBNO JE STEGNURI JAJA I CVRSCE VEZBATI(STO EJ ZA TEBE IZLGEDA STRANI POJAM)...STO GOD TVRDJ I AJCE VEZBAO ZNACI DA NA OJAACNIM ILI UVECANIM STANICAMA OPET VRSISI MIKRO I MAKRO OSTECENJA ALI OVAJ PUT SU ZNATNO VECA JER JE I SAMA CELIJA MNOGO VECA.....A SAMIM TIM JE I POTREBNA VECA KOLICNA BELACVEINA DA BI SE NASTAVIO KONTINUITET ISHRANE MISICNIH CELIJA....

STO GOD MISICNA STANICA BIVA VISE OSTECENA TO C LAKSE DA IZVRSI SINETZU PROTEINA....


Sasvim je logicno da je samim rastom misica veca potreba za proteinima jer je povecana i telesna masa!

Citat
E SADA,...JA SE ANDAM DA SAM U OVOM KRATOM POKSUAJU USPEO DA TI "NACRTAM"KAKO STVARI DELUJU JER JE OVO PRILCINO UPROSCENO ALI JA NE VBIDIM DRUGACIJE DA TAKVIMA KAO STO SI TI OBAJSNIM DRUGACIJE.......

NARAVNO....SAM PROCES SINTEZE PROTEINA I NJIHOVE UGRADNJE U MISICNU CELIJU JE U MNOGOME SPORIJI I SAMIM TIM UVECANJE MISICNE MASE JE SPORIJE NEGO KOD OSOBE KOJA UZIMA AAS.....

ALI....KAO STO JE I SAM PROCES VEOMA SPROJI..KVALITET DOBIJENOG JE MNOGO BOLJI,PRUIRODNIJI I SVE DRUGO..

A SVE OVO..NARAVNO NIJE MOGUCE BEZ PROGRESIVNOG I POSTEPNOG POVECANJA UNOSA BELANCEVINA...

NADAM


SINTEZA PROTEINA JESTE OGRANICENA KOD MRCINA KOJE CITAV DAN LEZE ISPRED TV I GRICAKJU KOKICE...TU SI U PRAVU..

ALI KOD ONOGA KO IMA CILJ I KO TEZI POSTEPNOM POVECANJU MISICNE MASE KROZ RAZYUMAN VREMENSKI PERIOD...NIJE.....ALI TI TO NIAKDA NECES SHVATITI....

U OSTALOM..PITAJ MANIMALA...KAKO EJ COVEK IZLGEDAO..KOLIKO GR PORTEINA DANAS UZIMA..I NAUTRAL JE..\

Ja uopste nisam od onih koji ce da kazu lako je tebi ili nekome jer uzimate steroide, samo sam izneo daorganizam sa steroidima ima sposobnost mnogo vece sinteze proteina, pa tako da bi iskoristili pun potencijal steroida, treba povecati kolicinu proteina. A kod prirodnog vezbaca kolicina od pola kile ne mora biti ni u kakvom slucaju stetna nego jednostavno ce se sav visak potrositi u energiju!

Citat
OPASKA DA NEKO AKO IMA ZA IGF GH ITD..ONDA IMA I ZA 1.5KG MESA JE I VISE NEGO GLUPA....JER TI SAMO RPOBAJ DA PRERAUCAN KOLIKO TE IZAJDE GH ZA 1 GODINU DAKLE..20 NEDLJA MX KOLIKO SE SME UZIMATI I TO JE NAJEXTREMNIJE STO NEKO MOZE DA URADI....CITAJ PROF....

A IZRAUCJAN KOLIKO DODJE DA UZIMAS SVAKI DAN 1.5KG MESA...ILI DA TE JA PSOTEDIM RACUNA..TO TE IZAJDE 5  EU DNENVO SAMO ZA 1.5KG MESA....A 1.5 KG MESA NEMA 1000 GRAMA PROTIENA...DAKLE..GDE SMO..NIGDE....DAKLE..BILO BI NEOPDHNO OKO 15 EU ZA ISRHANU DNEVNO TJ 40 EU MESECNO TJ 5400 GODISNJE..

JBG,..NEZNAM KAKO SI UPZNAT CENAMA ZA GH ALI AJ TI GARNTUJEM DA NIKO OD NAS NE DAJE TOLIKE PARE...

O PROF I NJIHOVIM DOZAMA UZIMANJ NECU JER NIJE MESTO..ALI TO SE ZNA DA NJIHVOI TROSKOVI PRIPREMA IDU OD 20 000 DOLLARA GODISNJE....


Ja sam za meso govorio o top BB, tako da se nije odnosilo na tebe nikako. 

Nisam nikiada izneo da su proteini nebitni , samo sam protiv ekstremnih teorija, o npr 1000 g.  Tih kilo proteina bi vec bilo 4000 kalorija, a posto za energetske potrebe ne bi hteli da trosimo proteine ta dijeta bi imala ekstremnu kolicinu kalorija.........      Tj ako uneses kilo proteina, a smanjih UH i masti tvoje telo ce ih samo potrositi za energiju sto je ipak preskupo!
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2006, 06:10:37 posle podne Vranac »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #64 poslato: Decembar 05, 2006, 06:16:53 posle podne »
Pa ja vidim da vladar nije glup niti smotan... I verujem da jede bar 300 grama... Ili koliko god... Ali kako moze da poveruje u to da Katler jede 500??? Ili koliko god tamo da ima... I to u 5 obroka...

quote author=Vladar link=topic=2978.msg70511#msg70511 date=1164809549]
Ne znam kakav je sastav ovih praskova koje pije, predostavljam da su visokoproteinske varijante...
Vi mislite da je ovo malo?
Ja sam radiji da pojedem vise puta u toku dana po neku porciju od 300-400 grama mesa, ili cak i malo manje ali da je cesce, rasporedjeno tokom citavog dana, nego da sibnem 1kg odjednom.... Ovo je neka mass varijanta, predpostavljam da u fazi priprema obori UH i znacajno poveca unos proteina, mada kazem opet ne znam za ovaj sastav ovih praskova... Da li ih je samo prekomponovao da bi izreklamirao sponzora pa mozda mimo njih unosi jos hrane... ne znam... ali mislim da 5 cvrstih obroka nije losa varijanta ako i uzmete u obzir da je covjek vrlo cesto na putu, pa je i moguce da ima ove dodatke koji mu zamjenjuju obroke.... nisam siguran, eto neka moja vidjenja, generalno mi ne izgleda lose iz moje neke perspektive, e sad da li on kao MRO treba da unosi jos vise ne znam...
[/quote]

Znaci evo sam sam sebe citirao, takodje sam rekao u kasnijem odgovoru da mi je logicno da neko krene sa 3-4gr po kg kao sto rece Sarcev.

Iz ovog mog posta valjda bi trebalo da zakljucite da sam sumnjicav, a ja tu nisam umio sracunati 500gr proteina jer nisam znao sastav ovih dodataka. Inace bih i jos drugacije odgovorio.

Da li Cutler laze nemam pojma, prenio sam info da bi komentarisali i da bi mi neko rekao koliko ima grama u ovim dodacima. Pomenuo sam da je covjek na putu i da mi nije izgledalo lose unositi 5 cvrstih obroka, i gomilu dobrih dodataka. Niti sta tvrdim, niti sam ga ja hranio, ovo je info sa njegovog sajta, vrijedjelo je prenijeti i da lijepo svi daju svoje misljenje o tome.

Pun mi je q off tema, i volim da se diskutuje o pravim stvarima, ne da se svadjamo niti ubjedjujemo, vec da konstruktivno razgovaramo.

Nema mjesta na svijetu gdje sam rekao da je potrebno 1gr po kg, ja unosim onoliko koliko stignem, a da se kako mogu uklopiti prije bi unosio na mojih 145kg 1000gr nego 145gr, iako mislim da 1000gr proteina cak ni za Cutlera pogotovo u offseason gdje mora unjeti isto toliko uh, mi zvuci malo previse tako da je predpostavljam da je istina negdje izmedju, u fazi priprema kada obori uh sigurno izadje jace u proteinima.... Nego da se ne vracamo na tu pricu, to je moje vidjenje, koje je opet amatersko, i potpuno cu prihvatiti ako nisam u pravu...

Ali da me prozivas za neku budalastinu od 1gr-1kg stvarno nema smisla...

Dalje odlicno znam kako rade casopisi, prenio sam odgovore nekih profesionalaca u podforumu Clanci, a to vrlo vjerovatno nisu pisali ti profesionalci, ali odgovori su korektni ko god da ih je pisao, a i racunao sam da ce mladje privuci imena i da ce procitati i poslusati takve neke stvari...

Koliko znam ce se vidjeti iz mojih komentara, mislim da ne znam uopste puno, ali da imam neka iskustva i znanja koja mozda nekome mogu biti zanimljiva, imam i volju da napredujem i ucim, i nemam problem sa tim da bilo koga ko mi na normalni nacin neke stvari predoci koje imaju veze sa mozgom i poslusam, nisam sujetan, a tebi sam odgovorio prethodni put zato sto ti pristup nije dobar...
Lijepo sam ti napisao, necu da se ponavljam...

Posto sam nesto prenosio u podforumu zenskog BB nisam ranije stigao da vidim ove poruke pa zato odgovaram sa zakasnjenjem.
Pozz
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #65 poslato: Decembar 05, 2006, 06:48:08 posle podne »
@VRANAC

DAKLE....O CEMU PRICAMO KADA I SAMA SADA OPOVRGAVAS SEBE TJ KAZES DA JE TACNO ONO STO SAM JA REKAO..

Citat-Sasvim je logicno da je samim rastom misica veca potreba za proteinima jer je povecana i telesna masa!

TEROIJU O UNOSU 80 GR PROTEINA KOJU SI NAVEO D AJE MENTZER RADIO JE DALKO OD ONOGA STO U OVOM AKSNIJE TEKSTU PRICAS DA COVEK OD 100 KG UNOSI 250 GR PORTEINA STO NIJE ZANEMRALJIVO.

NARAVNO DA NIJE I TO JE SSASVIM RAZUMLJIVA I PRIHVATLJIVA BROJKA...

ALI PONAVLJAM...TI SI NAVEO UNOS OD 80 GR PROTEINA ID A COVEK MOZE DA IDE DALJE..NE MOZE I NECE...TO EJ GLUPSOT..

DALJE

Citat-A kod prirodnog vezbaca kolicina od pola kile ne mora biti ni u kakvom slucaju stetna nego jednostavno ce se sav visak potrositi u energiju!

DA BI NEKI PRIODNI VEZBAC DOSAO DO TACKE KADA CE TROSITI ENERGIJU IZ BELNACEVINA UNESNIH U TOKU DANA MORA KRVNCIKI DA ZAPNE I DA NA SEBI IMA MINIMUM 5% BF I DA MU JE UNOS UH SVEDEN NA MINUM....

MOLIO BIH TE DA MI NAVEDS JEDNO JEDINO IME I UKAZES NA FOTOGRAFIJU TAKO NEKOGA KO BI TO BIO U MOGUCNOSTI DA IZVEDE....IZ PROSTOG RAZLOGA I VEOMA LOGICNOG..

DA UZEMEMO O OBZIR I SVE OVO I DA TAKO NEKO POSTOJI SA TAKVIM PROCENTOM BF I SA MINIMLALINM UNOSOM UH ALI STO JE NAJBITNIJE I NEKA IMA 100 KG ..MADA JAKO TESKO ZA POVEROVATI ONDA CE NEJGOVO TELO AKO UNOSI 200-250 GR PROTEINA REAGOVATI NA TAJ NACIN STO SE DA UDJE U KATABOLIZAM PRE NEGO STO PCOEM DA TROSI ENERGIJU ZI BELANCEVINA..ZASTO..PA IZ RAZLOGA STO CE TA KOLICNA BELANCEVINA BITI UPOTREBLJNA U TOKU CELOG KAO GRADIVNA MATERIJA I STO SE BITI UPOTREBLJAN U TOKU DANA KAO ENERGIJA..

PRILIKOM BILO KAKVE FIZICKE AKTIVNOSTI TAKVOG POJEDINCA TELO CE BUKVALNO U ROKU OD 10 MINUTA DA ULETI U KATALBLIZAM BRANECI SE NA TAJ NACIN OD NEDOSTATKA ENERGETKSE MATERIJE BILO KAVKE VRSTE..JER MI OVDE PRICAMO O UNOSU 250 GR POTEINA U TOKU CELOG DANA A NE PRED TRENING......

JER GLUPO BI BILO DA NEKO CRKAVA OD GLADI CEO DAN I DA UNSES U ORAGINZAM 250 BELANCEVINA PRE TRENING....A I ONA PITANJ JE STA BI SE DOGODILO NA SAMM TRENINGU..

DAKLE...VRANAC..I VISE JE NEGO OCIGLEDNO DA TI POZJNAJES NEKE OSNOVE IZ FUNKCOANSANJA LJUDKSOG METABOLZIMA I DA JE TO NAUCNE IZ NEKIH KNJIGA...I TO STO PISE U KNJIGAMA OPRENOSI OVDE..

ALI VRANAC..TO NIEJ TACNO....JEDNOSTAVNO NIEJ TACNO..

MI OVDE PRICAMO O POVECANJU MISICNE MASE POVECANIM UNOSOM PROTEINA A NE O NEKOM PLAJVAZU KOJI SEDI PRED TV A FIZICKA AKTIVNOST MU JE SVEDENA NA NULU...

A TTAKVOM PLJAVAZU JE ODSITA POTREBNO 150-200 GRAMA PROTEINA DA BI ODRZVAO OSNOVE METABOLICKIH PROCESA U ORGANIZMU...

OVO SADA NEMA VEZE SA UPOTREBOM AAS...I NEMOJ DA SE TOGA HVATAS KAO PIJAN PLOTA,JER PO TVOM SINTZU PROTEINA MOZE DA URADE SAMO LEKOVI.......NIJE TACNO..

SINTEZA PROTEINA JE JEDNA OD OSNOVA METABLOZCKI PROCESA A TO STO JE ONA BOLJA PRI UPOTREBI AAS JE TACNO...ALI DA JE NEMOGUCA UGRADNJA PROTEINA VISE OD 2GR PO KG TEZINE JE GLUPOST BEZ UPOTREBE AAS...

ALI AKO STO REKOH GORE..PROBAJ DA STGNES JAJA I URADI NESTO OD CLE PRICE..POVECAJ UNOS PROTEINA,VARIARJ UH I VIDTI CES USPEH..

DOK GOD BUDES ISAO TEROIJIM..MA JA T NE MOGU JER NEMAM POTREBE ZA PROTEINIMA I TO RADE SAMO ONI KOJI UZIMAJU AS...NECES NIGDE STICI..

JA CU TI DATI U SVAKOM TRENUTKU 5 LJUDI KOJI NE UZIMAJU AAS A KOJI UNOSE VISE OD 3-3.5 GR PROTEINA PO KG TEIZNE...

NEKI SU VEOMA USPESNI TAKMCARI...NATRUAL!!!!!


Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #66 poslato: Decembar 05, 2006, 07:22:55 posle podne »
Hteo bih nesto da kazem za dnevnik:

Pedja, ono sto smo videli je tvoja ishrana kada si u pripremama za takmicenje? To znaci da tada imas povecan unos proteina?

Cutlerova ishrana je u off seson? Znaci da ima manji unos proteina nego u pripremnom periodu?

Obojica ste napisali neke smernice kojih se manje ili vise prodzavate s tim sto sigurno poneki obrok zamenite, danas unesete manje, a sutrea nesto ili znatno vise?

Ako je tako znaci da je ovaj Vladarov post u principu oslikava Cutlerov nacin ishrane, s tim sto i on ima varijacije.


Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #67 poslato: Decembar 05, 2006, 07:30:25 posle podne »
Zasto mi je poruka izbrisana?
Sve vreme sam ovde prozivan kako lazem, a onda kad sam izvukao neke citate i ostavio linkove na kojim se mogu naci celi tekstovi, poruka mi je izbrisana.
Ocigledno je da vas ne zanima planinarenje i niste upoznati sa nekim stvarima oko tog sporta, ali umesto da se edukujete o istom vi nekog optuzujete kako laze, ne zeleci da spoznate istinu.

A verovatno ce te i ovu poruku da izbrisete.

@Big Rasha
Ma nisam trenirao vise od 10 dana. Uhvatila me neka prehlada. Evo sad upravo krecem na trening, ali uopste nisam siguran da cu uspeti da ga odradim zbog neispavanosti.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #68 poslato: Decembar 05, 2006, 07:35:11 posle podne »
Mogu i da te banuju za te linkove...

Van mreže Vranac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Kopaonik - turistički portal
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #69 poslato: Decembar 05, 2006, 10:44:27 posle podne »
@Pedja

Kada sam rekao za Mike Mentzera nisam taj podatak izneo kao preporuku, nego samo podatak iz njegove knjige, kao kontratezu o kili proteina. Sada da li on laze verovatno da laze, kao sto mu ne verujem ni da je dovoljno trenirati 4,5 puta mesecno.  Ali ta njegova izjava je verovatno data da bi rekao ljudima da ne kupuju suplemente jer je on ce zivot preko clanaka ratovao sa suplement kompanijama.

A iznad njega sam izneo Frank Zane-ov clanak gde kaze da unosi oko 180 grama, i njemu bih ti mogao reci da verujem, s obzirom da je imao takmicarsku tezinu od 80 kilograma, kao sto verujem i u Cutlerovih priblizno pola kile.

A sto se tice toga da se  1000 gr ne bi potrosilo u energiju ako nemas manje od 5% bf,   i skladistenje u salo je moguce od viska proteina, jer i to su kalorije.

Sto se tice mog unosa, ja sada kao pocetnik unosim priblizno 2 grama po kg i za sada imam napredak, kada dodjem do zastoja razmislicu o promeni ishrane.  I


« Poslednja izmena: Decembar 05, 2006, 10:45:58 posle podne Vranac »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #70 poslato: Decembar 06, 2006, 07:38:33 pre podne »
@Pedja

Kada sam rekao za Mike Mentzera nisam taj podatak izneo kao preporuku, nego samo podatak iz njegove knjige, kao kontratezu o kili proteina. Sada da li on laze verovatno da laze, kao sto mu ne verujem ni da je dovoljno trenirati 4,5 puta mesecno.  Ali ta njegova izjava je verovatno data da bi rekao ljudima da ne kupuju suplemente jer je on ce zivot preko clanaka ratovao sa suplement kompanijama.

A iznad njega sam izneo Frank Zane-ov clanak gde kaze da unosi oko 180 grama, i njemu bih ti mogao reci da verujem, s obzirom da je imao takmicarsku tezinu od 80 kilograma, kao sto verujem i u Cutlerovih priblizno pola kile.

A sto se tice toga da se  1000 gr ne bi potrosilo u energiju ako nemas manje od 5% bf,   i skladistenje u salo je moguce od viska proteina, jer i to su kalorije.

Sto se tice mog unosa, ja sada kao pocetnik unosim priblizno 2 grama po kg i za sada imam napredak, kada dodjem do zastoja razmislicu o promeni ishrane.  I



....

STO SE TICE MENTZERA.......TACNO..STALNO JE RATOVAO SA NEKIM..

STO SE TICE ZANE...MISLIM DA JE IMAO VISE OD 80KG..ALI NIJE NI BITNO..I VERUJ DA JE UNOSI VISE OD 180 GR..

OVO OKO RPTEINA NISI DOBRO SHVATIO....JA SAM TEBI OBAJSNIO JEDNU DRUGU STVAR A TI ODO NA DRUGU...NARAVNO DA SE I VISAK PROTEINA MOZE TALZOITI KAO SALO...BAS O TOME I RPICAM.

JA TEBI GOVRIH SASDVIM NESTO DRUGO AL TI NE RAZYUMES ONO STO GOVRIM I STVRANO NEMAM VISE SANGE ZA OBAJSNAJVANJE...

KAO STO REKOH..TI RPOBAJ....

DOK GOD BUDES IMAO MASNOCA NA SEBI..TELO CE TORISU MASTI IZ UH I MASTI..

KADA VISE NE BUDES TO IMA..VERUJ DA TI 100 GR PROTEINA ILI 150 NECE BITI DOSTA JERL CE TELO DA TI IDE U KATABOLIAM BUKLVANO PIRLIKOM HODANJA.....UFFFF....STVARNO JE TESKO PO 200-TI PUT OBAJSNJVATI NESTO,A TI NIKAKO DA SHVATIS....

STO SE TICE TVOG NAPEDKA..DRAGO MI JE DA NAPREDUJES...ALI OPET GRESIS...A POCETI CES DA STAGNIRAS VEOMA BRZO AKO TI JE ISHRANA ZANSOVNA NA 150-180 GR PROTEINA VERUJ..JEDINO STO TE DRZI U OVOM MOENTU JE UH...ALI AJDE OVAKO....AJD NAM NAPISI SVOJ DNEVNI REZIM ISHRANE...

A NE MORAS DA MENJAS SVOJU ISHRANU AKO POCEMS DA STGANIRAS...SAMO POVECAJ UNOS PROTEINA.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #71 poslato: Decembar 06, 2006, 07:40:19 pre podne »
Hteo bih nesto da kazem za dnevnik:

Pedja, ono sto smo videli je tvoja ishrana kada si u pripremama za takmicenje? To znaci da tada imas povecan unos proteina?

Cutlerova ishrana je u off seson? Znaci da ima manji unos proteina nego u pripremnom periodu?

Obojica ste napisali neke smernice kojih se manje ili vise prodzavate s tim sto sigurno poneki obrok zamenite, danas unesete manje, a sutrea nesto ili znatno vise?

Ako je tako znaci da je ovaj Vladarov post u principu oslikava Cutlerov nacin ishrane, s tim sto i on ima varijacije.


..

OPET PONAVLJAM...VLADAR JE OVO PRENEO SA NEKOG SAJTA.....VERUJ DA CUTLER UNOSI MNOGO VISE PROTEINA NEGO STO JE OVDE NAVEDENO...MNOGO VISE.......

IGRA TJ ZNATI IGRATI SE ZSA UH JE NAME OF THE GAME.......TO JE GLAVNO..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #72 poslato: Decembar 06, 2006, 07:42:07 pre podne »
Zasto mi je poruka izbrisana?
Sve vreme sam ovde prozivan kako lazem, a onda kad sam izvukao neke citate i ostavio linkove na kojim se mogu naci celi tekstovi, poruka mi je izbrisana.
Ocigledno je da vas ne zanima planinarenje i niste upoznati sa nekim stvarima oko tog sporta, ali umesto da se edukujete o istom vi nekog optuzujete kako laze, ne zeleci da spoznate istinu.

A verovatno ce te i ovu poruku da izbrisete.

@Big Rasha
Ma nisam trenirao vise od 10 dana. Uhvatila me neka prehlada. Evo sad upravo krecem na trening, ali uopste nisam siguran da cu uspeti da ga odradim zbog neispavanosti.
......

JA SAM TI IZBRISAO ONA POST JER NEMA NIKAKVE VEZE SA NICIMMM..

OVDE NIKOME NE TREBA SHEMA TJ RAZR4ADA PLANA ZA NEKO PENTRANJE NA NEKU PLANINU JER OD TOGA NIKO NEMA NISTA A NE VERUJEM DA BILO KOGA ZNAIMA...

TEBI NIKO NIJE REKAO DA LAZES SAMO DA IMAS MNOGO NELOGICNSOTI U CELOJ PRICI..

ALI TO SADA VISE NISTA NIJE NI BITNO...BITN JE ONO STO SMO REKLI U DRUGOM PSOTU..

JEDES MANJE OD 600 GR PROTEINA JEDNOM NEDLJENO...TU SE SVAKA PRICA ZAVRSAVA...

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #73 poslato: Decembar 06, 2006, 10:57:48 pre podne »
Pola nisam ni citao ovdje od ovih duzih tekstova AL JA CU SE GO SKINUTI I TRCATI CENTROM GRADA AKO RASHA I OSTALA KOMPANIJA KOJA PAMETUJE POJEDE KILOGRAM PROTEINA DNEVNO AL RECI CU REDOVNO MJESEC DANA KONSTANTNO. etoo
Sad da Rasha pogresno ne shvati ovo se ne odnosi na njega jer je i sam rekao da ne pojede toliko, ali vidim da ovdje ima nekih mudrih ljudi koji tako zbore.
...

TEBI JE KAKO VIDIM SVKO MUDAR KO ZAGOVARA TEROIJE DA NE TREBA JESTI BELANCEVINE DA BI RASTAO...

E JEBIGA..NA TVOJU ZALSOT NIJE TAKO..I NIKADA NECES BITI BODY B AKO BUDES SLSUAO TE MUDRACE.....

A TI SE I DALJE ZANOSI SA TIM DA MZOE..

DEJO..TEBI NIKO NIJE KRIV STO TI FINANCIJSKI MOMENAT NE DOZVOLJAVA DA SE HRANIS BOLJE....I TO EJ TAKO..I ZATO IZLGEDAS TAKO KAKO IZLGEDAS..NE KAZEM DA JE LOSE..ALI TAKO CES IZLGEDATI I NAREDNIH 100 GODINA AKO BUSES RAZMISLJAO U TOM PRVCU DA TI JE DOVLJNO 100 GR PROTEINA DNEVNO I DA BUDES USPESAN..

.....ZAPATMI....TO JE BUDALSTINA........

Ma Pedja malkice si me pogresno shvatio, ja jesam za high protein diet, al problem je u tome kad mi Rasha kaze da je 600 grama proteina nista razumijes.
A ti i sam iz iskustva znas kakva disciplina treba za tih 400-500-600 grama (nebitno koliko) proteina dnevno, a kamoli hiljadu.
Jel se slazes sa mnom??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuter Off season ishrana i trening!!!
« Odgovor #74 poslato: Decembar 06, 2006, 11:03:39 pre podne »
Pola nisam ni citao ovdje od ovih duzih tekstova AL JA CU SE GO SKINUTI I TRCATI CENTROM GRADA AKO RASHA I OSTALA KOMPANIJA KOJA PAMETUJE POJEDE KILOGRAM PROTEINA DNEVNO AL RECI CU REDOVNO MJESEC DANA KONSTANTNO. etoo
Sad da Rasha pogresno ne shvati ovo se ne odnosi na njega jer je i sam rekao da ne pojede toliko, ali vidim da ovdje ima nekih mudrih ljudi koji tako zbore.
...

TEBI JE KAKO VIDIM SVKO MUDAR KO ZAGOVARA TEROIJE DA NE TREBA JESTI BELANCEVINE DA BI RASTAO...

E JEBIGA..NA TVOJU ZALSOT NIJE TAKO..I NIKADA NECES BITI BODY B AKO BUDES SLSUAO TE MUDRACE.....

A TI SE I DALJE ZANOSI SA TIM DA MZOE..

DEJO..TEBI NIKO NIJE KRIV STO TI FINANCIJSKI MOMENAT NE DOZVOLJAVA DA SE HRANIS BOLJE....I TO EJ TAKO..I ZATO IZLGEDAS TAKO KAKO IZLGEDAS..NE KAZEM DA JE LOSE..ALI TAKO CES IZLGEDATI I NAREDNIH 100 GODINA AKO BUSES RAZMISLJAO U TOM PRVCU DA TI JE DOVLJNO 100 GR PROTEINA DNEVNO I DA BUDES USPESAN..

.....ZAPATMI....TO JE BUDALSTINA........

Ma Pedja malkice si me pogresno shvatio, ja jesam za high protein diet, al problem je u tome kad mi Rasha kaze da je 600 grama proteina nista razumijes.
A ti i sam iz iskustva znas kakva disciplina treba za tih 400-500-600 grama (nebitno koliko) proteina dnevno, a kamoli hiljadu.
Jel se slazes sa mnom??
...

TACNO TAKO..TU SE SALZEMO....SAMO NE VOLIM DA SE NEKO ZALDJUJE SA TEROIJMA O UNOSU 150 GR POTEINA I DA IZLGEDA VRHUSNKI..NE MOZE I NECE...BEZ ILI SA AAS