Septembar 20, 2024, 06:23:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Košarka i teretana  (Pročitano 4450 puta)

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Košarka i teretana
« poslato: Maj 09, 2014, 10:28:19 posle podne »
Pozdrav svima,
imam jedno pitanje pošto ovde ima zaista stručnih ljudi. Naime treniram košarku imam 58kg i 175 visinu. Jeste malo za košarku ali... ;D E moje je pitanje, pošto mi treba da se udebljam na bar 72-75 kg-a kako bi to išlo. Dnevno bih mogao uneti dovoljan broj proteina, UH, znači ishrana i nije problem, ali morao bi trenirati po zakonima powerliftinga, jer jednostavno mi treba snaga... E sad, znači kako bi ja mogao ostvariti tu kilažu... Dnevno morao bih trenirati po cijeli dan košarku, trčanje,šut, tehnika....pa mi je malo upitno kako dobiti čistu mišićnu masu... Ali opet većina košarkaša trenira na taj način, pa opet imaju određeni broj kg-a...
E sad ako neko ima kakve ideje koje ja ne znam, nešto, rado bih da znam...

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2014, 10:35:32 posle podne »
Jel ne funkcioniše onaj plan ishrane koji si okačio? Ako je tako, pojačaj. Jedi, jedi, jedi, jedi, jedi, jedi, jedi. Po mogućstvu iz što boljih izvora.
suck it up, buttercup

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2014, 11:19:19 posle podne »
Ma razumem ja to jedi, jedi ali poenta je da se bojim da cu dobiti salo a ne mišiće, zapravo realnost je i jedno i drugo, nikako samo mišići :P

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2014, 01:36:57 pre podne »
Ne opterecuj se dobijanjem sala,jer zasad ga neces dobiti sigurno.Imas ispod 60 kilograma,tako da samo jedi.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2014, 10:26:00 pre podne »
Ajde izračunaj TDEE pa se javi.
suck it up, buttercup

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2014, 01:26:23 posle podne »
Nemoguce dobit masu sa tako jakim kardio treninzima,bar moje iskustvo dok sam trenirao fudbal,cekaj kraj sezone pa onda nabacuj masu
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2014, 03:49:14 posle podne »
Kada sam usao u teretanu (uporedno sa kosarkom) posle mesec dana dobio sam 9kg-a, secam se ko juce, stric mi dao neke amino kiseline i ja ih popijem posle kosarkaskog treninga, a ortaci auuuu hemicaru, sjebaces bubrege :D To su bila vremena

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2014, 06:07:53 posle podne »
Tegovi otvaraju apetit, to ne treba da se potcenjuje. Puno cura koje znam su ušle u teretanu da smršaju i na kraju se ugoje, jer kad krenu sa tegovima išta da rade ne mogu više da žive na jednoj jabuci na dan i ode sve u đavola.
suck it up, buttercup

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2014, 08:43:57 posle podne »
http://www.tablicakalorija.com/kalorije-aktivnosti.html

Secam se kad sam bio mladji, posto se vratim sa mora budem jedno 5-6 kg tezi. Tako zenskoj populaciji padnu ti tegovi, kao npr ovaj vid aktivnog odmora.

« Poslednja izmena: Maj 11, 2014, 08:46:26 posle podne sky »

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2014, 11:40:15 posle podne »
A izvinjavam se samo jedno pitanje, koja je razlika u cepanju mišićnih vlakana, kada se trenira sa tegovima, i sa telesnom težinom... Ili kada se rade recimo samo zgibovi za ledja ali sa opterećenjem, tako da se uradi recimo 8 komada a ne 30-40 ili nešto slično za izdržljivost.

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2014, 11:45:05 posle podne »
Izvinjavam se što pišem 2x zaredom, ali


Adam RAW 2013 - Heavyweight Calisthenics Inspiration

mislio sam na nešto ovako... Može li od ovog biti značajnih rezultata...Mislim svakako da se ne može meriti sa teretanom, recimo kod profesionalnih BB-a ali može li se ostvariti značajnija hipertrofija?

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2014, 12:16:03 pre podne »
Zaista impresivno sta covek radi i kako izgleda. Ali, prvo nema 96kg, drugo ovo sto je on postigao je kombinacija teretane i ovih gimnastickih vezbi. Klasican video na koji ce klinci da se naloze i krenu da rade hiljade zgibova.

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #12 poslato: Maj 13, 2014, 12:26:03 pre podne »
Zaista impresivno sta covek radi i kako izgleda. Ali, prvo nema 96kg, drugo ovo sto je on postigao je kombinacija teretane i ovih gimnastickih vezbi. Klasican video na koji ce klinci da se naloze i krenu da rade hiljade zgibova.
Možda si u pravu ali ja nisam rekao da se ''ložim'' na njega, nego sam postavio pitanje, kakav napredak može biti od ovakvog treninga. Pozz i živ bio.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2014, 05:43:06 pre podne »
Citat
BB-a ali može li se ostvariti značajnija hipertrofija?

ne

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Košarka i teretana
« Odgovor #14 poslato: Maj 23, 2014, 07:18:04 posle podne »
Samo da pitam, koji bi mi geiner preporučili za masu, i koliko mogu maksimalno uzeti kalorija iz njega. Pozz.