Septembar 20, 2024, 07:50:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u laktovima  (Pročitano 7189 puta)

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Bol u laktovima
« poslato: April 10, 2014, 10:54:19 posle podne »
Da preskočim čitavu priču.
Bol je vjerovatno tetiva ili ne znam kako se zove tačno taj dio, uglavnom je mekan, tačno na lakat, onaj probadajući gadni.
Znam da je od potiska sa čela i od dvoručnog pregiba jer sam se preopteretio kao goveče, pa zato.
Zanima me čime da mažem jer planiram da odmaram do kraja neđelje, da mi bude ovo kao deload week.
Sinedol, fastum, te fore ili ima nešto drugo za mazanje?
Znam i za onaj elastz joint, ali bih nešto jeftinije ako mogne da prođem :)

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2014, 09:57:14 pre podne »
   

       

               
Da preskočim čitavu priču.
Bol je vjerovatno tetiva ili ne znam kako se zove tačno taj dio, uglavnom je mekan, tačno na lakat, onaj probadajući gadni.
Znam da je od potiska sa čela i od dvoručnog pregiba jer sam se preopteretio kao goveče, pa zato.
Zanima me čime da mažem jer planiram da odmaram do kraja neđelje, da mi bude ovo kao deload week.
Sinedol, fastum, te fore ili ima nešto drugo za mazanje?
Znam i za onaj elastz joint, ali bih nešto jeftinije ako mogne da prođem :)
   

         

                       Gel ce samo maskirati bol, ja sam uvek za preventivno delovanje :

              -  pre treninga zagrevanje, posla istezanje
              - izbaci vezbe koje ti smetaju i smanji tezinu
              - ubaci u ishranu omegu 3 i seme lana i neki sups za zglobove

          e sad posto te vec boli - led 2-3 puta dnevno i neki gel koji ti je pri ruci ( mozda lioton ili ihtiol... )
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2014, 11:11:21 posle podne »
Пробаћу, хвала :)

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2014, 10:40:08 pre podne »
   

       

               
Da preskočim čitavu priču.
Bol je vjerovatno tetiva ili ne znam kako se zove tačno taj dio, uglavnom je mekan, tačno na lakat, onaj probadajući gadni.
Znam da je od potiska sa čela i od dvoručnog pregiba jer sam se preopteretio kao goveče, pa zato.
Zanima me čime da mažem jer planiram da odmaram do kraja neđelje, da mi bude ovo kao deload week.
Sinedol, fastum, te fore ili ima nešto drugo za mazanje?
Znam i za onaj elastz joint, ali bih nešto jeftinije ako mogne da prođem :)
   

         

                       Gel ce samo maskirati bol, ja sam uvek za preventivno delovanje :

              -  pre treninga zagrevanje, posla istezanje
              - izbaci vezbe koje ti smetaju i smanji tezinu
              - ubaci u ishranu omegu 3 i seme lana i neki sups za zglobove

          e sad posto te vec boli - led 2-3 puta dnevno i neki gel koji ti je pri ruci ( mozda lioton ili ihtiol... )
Sve ovo što je rekao Milan i još kupi glukozamin. Bol će se smanjiti znatno, možda čak i potpuno nestati. Ja sada rijetko osjećam bol u desnom laktu kako sam ovo sve uradio. Još jedan savjet, obzirom da je meni potisak sa čela super vježba, radi je na kraju, tako da će ti laktovi već biti dosta dosta zagrijani, a i triceps će biti umoran tako da će i manja težina odraditi svoje. Kao prvu vježbu najbolje je da radiš potisak na lat-mašini za triceps ili recimo sa užetom.
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže bbc

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 220
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2014, 06:17:59 posle podne »
za mene x3m joint odlicna stvar,malo jeftinija od elasti jointa,ali radi posao,preporuka..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2014, 06:19:18 posle podne »
Elasti joint je nesto najbolje sto sam ikada probao za zglobove ikada, od mene sve preporuke...

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2014, 09:46:38 posle podne »
da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde.
Kada radim bench pucka mi rame, onako bas ce cije klik, ne tovarim tezine, sa 50 kg radim
isti slucaj je kad radim uski benhc, tad puca rame kao ludo. ima li neo predstavu sta mi je, i kako to da sprecim

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2014, 12:58:37 pre podne »
da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde.
Kada radim bench pucka mi rame, onako bas ce cije klik, ne tovarim tezine, sa 50 kg radim
isti slucaj je kad radim uski benhc, tad puca rame kao ludo. ima li neo predstavu sta mi je, i kako to da sprecim

Nisi se zagrejao dobro.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2014, 06:54:43 pre podne »
jesam, zagrevam se 10 min najmanje, i plus kad radim grudi, odradim 2-3 veze za rotacionu manzetnu

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2014, 08:44:49 pre podne »
da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde.
Kada radim bench pucka mi rame, onako bas ce cije klik, ne tovarim tezine, sa 50 kg radim
isti slucaj je kad radim uski benhc, tad puca rame kao ludo. ima li neo predstavu sta mi je, i kako to da sprecim

Nisi se zagrejao dobro.
   
               
            Ja cu ti opisati moj slucaj i kako sam resio problem a ti mozda nadjes nesto korisno...

  Rame sam povredio na potisku sa klupe iz razloga sto sam vezbao ego a ne misic. Preterivao sam sa kilazama i rame je sve vreme trpelo opterecenje dok su grudi bile kao palacinke.
      U medjuvremenu sam smanjio kilaze, naucio pravilnu tehniku, izbacio benc ( radim kosi, kosi na smitu, kontra-kosi sa buckama - neutralni hvat tj dlanovi okrenuti jedan prema drugom i situacija je mnogo bolja.

       - zagrevanje na pocetku, istezanje na kraju
       - izbaci benc neko vreme, vidi kako ti rame reaguje na kosom, sa buckama
       - kada radis potisak pazi da ti laktovi ne beze skroz u stranu
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2014, 01:23:33 posle podne »
Ramena povredjujete jer lose radite benc. Najpopularnija vezba a ujedno i najlosije izvodjena. Par ljudi mi se zalilo na rame/lakat/kolena ne nameravajuci da promeni tehnike pod izgovorom da ih tako bolje pogadja.  To sto ne mogu da spavaju od bolova nije razlog da menjaju nesto :)
Laktovi moraju da budu blizi telu a ne pod 90 stepeni u odnosu na telo, jer rame onda trpi rotaciju u drugoj ravni gde moze da trpi, a vecina bb izvode benc gde rame strada, jer je u polozaju slicnom kaf se rade razvlacenja,  a tu i ne moze preterano da trpi tezinu.
Isto tako se i prevrrmeno otvaraju laktovi ka spolja sto ostecuje rotatore.
Preslab zadnji deo tela tj zadnje rame i gornja ledja koji moraju da budu armirani da bi trpeli pritisak koji benc vrsi na njih.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2014, 01:42:10 posle podne »
da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde.
Kada radim bench pucka mi rame, onako bas ce cije klik, ne tovarim tezine, sa 50 kg radim
isti slucaj je kad radim uski benhc, tad puca rame kao ludo. ima li neo predstavu sta mi je, i kako to da sprecim

Nisi se zagrejao dobro.
   
               
            Ja cu ti opisati moj slucaj i kako sam resio problem a ti mozda nadjes nesto korisno...

  Rame sam povredio na potisku sa klupe iz razloga sto sam vezbao ego a ne misic. Preterivao sam sa kilazama i rame je sve vreme trpelo opterecenje dok su grudi bile kao palacinke.
      U medjuvremenu sam smanjio kilaze, naucio pravilnu tehniku, izbacio benc ( radim kosi, kosi na smitu, kontra-kosi sa buckama - neutralni hvat tj dlanovi okrenuti jedan prema drugom i situacija je mnogo bolja.

       - zagrevanje na pocetku, istezanje na kraju
       - izbaci benc neko vreme, vidi kako ti rame reaguje na kosom, sa buckama
       - kada radis potisak pazi da ti laktovi ne beze skroz u stranu
zagrevam se i istezem naravno, bench nisam radio jedno 2-3 meseca. Rame ne boli kad radim kosi sa bickama, ali sa sopku, dididi.
probacu i ovaj milanov savet, malo da ojacam trapez i zadnje rame

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #12 poslato: April 15, 2014, 01:55:11 posle podne »
Covece bre, nepreskaci vezbe u teretani, nema tu malo ovo malo ono. Radi sa nekim razumnim kilazama, ali sve misicne partije.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #13 poslato: April 15, 2014, 02:07:58 posle podne »
na osnovu cega si zakljucio da ne radim sve misicne partije

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Bol u laktovima
« Odgovor #14 poslato: April 15, 2014, 02:18:46 posle podne »
probacu i ovaj milanov savet, malo da ojacam trapez i zadnje rame