Septembar 28, 2024, 01:16:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Low test simptom  (Pročitano 4186 puta)

Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Low test simptom
« poslato: Mart 17, 2014, 06:36:20 posle podne »
Zdravo svima, imam 33 godine i sve simptome niskog testosterona, uclanio sam se ovde jer smatram da  cu dobiti kompetentnije misljenje i korisniji savet nego  na medicinskim forumima. Nisam nikad koristio nikakve steroide niti bi(nemam nista protiv onih koji to rade)Bio sam kod urologa izlozio sam mu problem, poslao me je na laboratorijske analize gde mi nadjen jako slab spermogram,free testosteron 20.30 pg/mL  Prolaktin 139.7  po njegovom misljenju ovo je sasvim u redu,dao mi je neki lek na bazi bilja koji je obican test booster (koji je u sustini djubre u odnosu na ostale) da bi popravio spermogram i libido. E sad pitanje ako neko moze da kaze jel'ovaj free tetosteron u redu za moje godine?? i sta bi mogao jos da proverim i kom doktoru da se obratim,endokrinologu?meni je ovaj rekao da ako je free test u redu nema potrebe nista dalje da se gleda?Ovo moje stanje njije od juce ima sigurno 3-4 godine libido ne 0 nego u je minusu, bez energije, nesanica,bez koncentracije.....da ne nabrajam  jedva i vezbam, apetit isto slab taman malo vratim tonus a izgubim ga brzo, inace nisam debeo cak naprotiv visok sam 177cm i 69-70 kg ,normalna tezina mi je bila 75-76 bilo kakav savet i misljenje su vise nego dobro dosli,jer mi je najblaze receno vise svega dosta.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Low test simptom
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2014, 12:20:42 pre podne »
Ishrana? Stres?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low test simptom
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2014, 06:05:13 pre podne »
Ishrana? Stres?



upravo
+
ukoliko kazes da vezbas,da li su koristeni bilo kakvi preparati?

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Low test simptom
« Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2014, 08:28:18 pre podne »
A hormoni tiroidne zlezde?

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Low test simptom
« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2014, 10:54:37 pre podne »
Je l treniraš?
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Low test simptom
« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2014, 02:42:13 posle podne »
Treniram koliko mogu, najvise da bi se oslobodio stresa,  ne mogu vise kao pre da vezbam jer ocigledno da mi fali masa
i snaga,vidite po tezini i visini, zato treniram svaki drugi dan po jednu grupu misica+deo koji zaostaje, nekad i svaki dan, najvise zavisi od raspolozenja.prepearati? samo whey ako na to mislis- sterodi nikad ,nikakve lekove ne uzimam.Ishrana-trudim se da jedem izbalansirano, apetit neki i nemam, jedem piletinu ,curetinu, ribu i jaja,pirinac, proso. heljdu, krompir, trudim se sto vise zelene salate, brokoloija, karfiola kelja, u opste sto vise presnog da jedem , ne pijem mleko, hleb  ne jedem,  skoro nista slatko ne jedem sem banane  i ponekad i plazme,przeno jako retko, pijem sokove od pomorandze , limun ,grejp, to je to...uzimam vitamine c, b komlex, cink , magnezijum,riblje ulje i ovaj test booster  koji  je u sustini da ne kazem sta...Tiroidnu nisam proveravao,zato sam i pitao gde bi trebalo da odem i sta da proverim,posto  nisam zdravstveno osiguran. Mnogo bi mi znacilo da mi kazete nesto o ovom mom rezultatu  slobodnog testosterona jel' vam to u redu za moje godine?? Hvala vam puno na  pomoci, puno mi znaci!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low test simptom
« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2014, 02:46:16 posle podne »
ovde je defitivno stres uzeo dosta toga
ja licno mislim da bi trebalo da izvadis nalaze krvi tj analize na
kortizol
LH
FSH
nije ovo neki neznam kakav problem oko free testa
prolaktin je ono..mogao bi i bolje,ali u tome i jeste fora
visok nivo kortozila sa sobom moze da povuce ostale paramtere kao sto ej prolaktin,a da neki ostanu u okviru ref vrednosti kao sto je free test i onda negde dolazi do karambola

Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Low test simptom
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2014, 03:11:19 posle podne »
hvala ti puno, znaci nije bas nesto ni free test dobar??Samo mi reci gde bi trebalo da odem kod endokrinologa ili sta???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low test simptom
« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2014, 03:16:56 posle podne »
hvala ti puno, znaci nije bas nesto ni free test dobar??Samo mi reci gde bi trebalo da odem kod endokrinologa ili sta???

pa mozes u bilo koji privatni lab da trazis vadjenje ovih hormona
a kod endokriniloga mozda onda,tj posle dobijanja reuzlatata
ali kazem
uhvatio si se sa slobodan test a da nemas pojma da li je bilo sta drugo poremceno.
ne mora on nista da znaci-na zalost
a kod tebe,nije stanje alarmanto

Van mreže nebojsaprotic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: Low test simptom
« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2014, 03:32:22 posle podne »
dešava se da prolaktin skoči zbog tvog straha od igle i od bodenja. u bolnici kad se radi analzia prolaktina ubaci se braunila i onda se tri puta u toku dana vadi krv i gleda se koliko je prolaktin pa se preko srednje vrednosti izračunava.

Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Low test simptom
« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2014, 03:49:55 posle podne »
@Pedja Pa nisam se ja uhvatio  toliko nego je doktor, lepo sam ga pitao jel' to sve u redu, dal' treba jos nesto, na sta je on decidirano rekao ako je free test u redu   i prolaktin ok ,nema potrebe za  daljim nalazima.... Zalosno je sto ocigledno ti znas vise od njega, a i tacno sa osecao da ce mi neko ovde  sigurno dati neki bolji savet i pomoc, poslusacu te za ove testove ili cu vec naci nekog endokrinolga pa da vidimo sta i kako. Tebi veliko hvala jos jednom  (sto se mene tice mozete ovo lock ako se to radi na vasem foumu)
@Nebojsa Nisam znao za to, ali se nesto  i ne plasim igle... hvala i tebi za odgovor

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low test simptom
« Odgovor #11 poslato: Mart 18, 2014, 03:54:26 posle podne »
@Pedja Pa nisam se ja uhvatio  toliko nego je doktor, lepo sam ga pitao jel' to sve u redu, dal' treba jos nesto, na sta je on decidirano rekao ako je free test u redu   i prolaktin ok ,nema potrebe za  daljim nalazima.... Zalosno je sto ocigledno ti znas vise od njega, a i tacno sa osecao da ce mi neko ovde  sigurno dati neki bolji savet i pomoc, poslusacu te za ove testove ili cu vec naci nekog endokrinolga pa da vidimo sta i kako. Tebi veliko hvala jos jednom  (sto se mene tice mozete ovo lock ako se to radi na vasem foumu)
@Nebojsa Nisam znao za to, ali se nesto  i ne plasim igle... hvala i tebi za odgovor

drugar
tebi je savet dao koliko ja shvatam,lekar OPSTE prakse
e sad....
mislim da je mnogo toga sa tim receno

Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Low test simptom
« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2014, 04:03:18 posle podne »
Urolog, ali opet ni to ne menja mnogo....pokazao je "znanje".....

Van mreže nebojsaprotic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: Low test simptom
« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2014, 05:10:43 posle podne »
ako si iz Beograda, odlične endokrinologe imaš u kliničkom centru na internoj B, zaista su odlični stručnjaci