Septembar 09, 2024, 07:19:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: vezbe tricepsa,PROBLEM  (Pročitano 4080 puta)

Van mreže ___S_R_B____

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
vezbe tricepsa,PROBLEM
« poslato: Mart 01, 2014, 09:14:47 posle podne »
S'obirom da sam nov clan bio bi red prvo da se predstavim. Zovem se Radovan, visok 187, tezak 88 kg , dolazim iz BG-a I imam 18 godina.
Imam nedoumicu sa odredjenim vezbama i sa glavama(misica tricepsa)koje one pogadjaju.Svestan sam da je ne moguce izolovati samo jednu glavu(misic radi kao celina),ali me zanima koja glava/e ima najvece angazovanje.
Naime,
1 French press with EZ bar(da li postoji razlika ukoliko se radi sa pravom sipkom?)
2 French press with EZ bar on decline bench
3 Supine triceps extension with dumbbell and neutral grip http://i1.ytimg.com/vi/tigJvGwDgpA/maxresdefault.jpg
4 Overhead triceps extensions with dumbbell and neutral grip
4.1 http://www.menshealth.com.sg/system/files/shared/fitness/dumbbelltriceps_ex4.jpg

4.2http://workoutlabs.com/wp-content/uploads/watermarked/Cable_Rope_Overhead_Triceps_Extension.png[/url]] [url=http://workoutlabs.com/wp-content/uploads/watermarked/Cable_Rope_Overhead_Triceps_Extension.png]http://workoutlabs.com/wp-content/uploads/watermarked/Cable_Rope_Overhead_Triceps_Extension.png[/url]
4.3 http://sportize.me/blog-deporte-fitness/wp-content/uploads/2012/04/BR016-02-300x225.jpg
5 Overhead triceps extensions with dumbbell and rotation
6 French pres(skullcrusher)

Takodje imam jos 2 pitanja:

1 Procitao sam da ukoliko radimo vezbe za listove sa rotacijom noge ka unutra da se vise pogadja unutrasnji deo lista,a ukoliko radimo sa spoljasnjom rotacijom da se pogadja spoljasnji deo.
2 Bio sam kod doktora pre par dana(nista ozbiljno,rutinski pregled),uglavnom,kada je cuo da idem u teretanu,samo me je pogledao i rekao mi u obliku da nisam normalan.Posle mi je objasnijo da ukoliko se u pubertetu izlazem tezinama da to utice na krajeve misica i usporava rast.
Znam,sad ce svi pomisle evo ga jos jedan koji se vodi teretana=smanjen rast.Ne,upravo suprotno,ali stvari koje mi je rekao u tom dijalogu su bile i vise nego ozbiljne sa veoma dobrim argumentima.
Pa me zanima vase misljenje i sugestije koje mi mogu pomoci oko gore pomenutih stvari.

Hvala na izdvojenom vremenu i izvinjavam se zbog opsirnosti(duzine)teksta. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2014, 07:02:50 pre podne »
dobro dosao
sto se tice tog doktora koji ti je to rekao-zaista je tuzno u opste kako im se dozvoljava da sa tim nivoima znanja i dobijaju posao i titule.ali dobro,vec ispricana prica

sto se tice tebe
hmmm
ti sve znas da je tako ali te ipak intersuje kako bi se razvijao pojedinacni segment (glava) tricpesa jer pretpostavljam da si dosao do zakljucka da ti jedna glava zaostaje od druge jel da?
TACNO JE naravno da razlicite vezbe pogadjaju razlicte glave troglavog misica
ali to sigurno ne znaci,da ako si ti zamislio da ti je spoljna glava trise mala i da ti zelis da bude veca,a mi ti ovde kaze da je vezba koju si linkovao odlicna za to,i ti uhvatis da je cepas svaki dan ili svaki drugi u cilju povecanja toga "sta tebi fali" ,da ce da ti donese reuzlate.
Ne radi to tako
ali
pre nego sto se nastavi bilo kakva prica na temu
ajde nabaci sliku ruke pa da vidimo o cemu se tu tacno radi i onda bez problema ti objasnimo na koje vezbe daobratis paznju i sl
ps
napisi i program po koejmu sada vezbas

Van mreže ___S_R_B____

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2014, 08:09:24 posle podne »
Zahvaljujuci dosadasnjem radu,bar u mom slucaju,nije doslo do izrazajnosti jedne glave vise od druge.
Medjutim,gore pomenuta pitanja sam postavio s'obzirom da imam nameru da neke od tih vezbi ubacim u svakodnevni trening.
Nedoumica nastaje kada sam se kosultovao sa privatnim trenerima koji su mi rekli potpuno drugacije informacije.
Od prijatelja sam cuo da na ovom forumu postoji veliki broj aktivnih i vrlo obrazovanih clanova pa sam shodno tome predpostavio da postoji neko ko mi moze pomoci u toj nedoumici.

Pon: Grudi-biceps
Uto: Ramena,trbusnjaci
Sre:Odmor,obicno cepam kardio
Cet:Ledja-triceps
Pet:Noge
Sub:Kardio,trbusnjaci
Ned:Kardio

Van mreže boom.boom

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2014, 01:46:14 pre podne »
Redosled treniranja je, po mom mišljenju, ozbiljno pogrešan! Posle grudi raditi ramena, ili noge posle ledja nikako ne ide! Spajanje ruku sa drugom grupom je ok, ali mislim da je učinkovitije raditi ih u zasebnom danu. Savetovao bih ti da split radiš sledećim redosledom:
1.grudi
2.ledja
3.ramena
4.ruke
5.noge
Možeš rotirati ramena i ruke da bi dao ramenima još više prostora za odmor. Medjutim meni je mnogo veći probled podvući se pod šipku za čučanj sa zategnutim ramenima te mi zato dobro dodje razmak izmedju nogu i ramena.
Ruke možeš raspodeliti na grudi i ledja npr. grudi/biceps i ledja/triceps.
A što se tiče dileme oko listova veruj mi da je totalno nebitno. Time se ni pro.bilderi ne zamaraju. Kod lista je važno aktivirati ga većim brojem ponavljanja.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2014, 01:56:00 pre podne boom.boom »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2014, 04:56:25 pre podne »
Zahvaljujuci dosadasnjem radu,bar u mom slucaju,nije doslo do izrazajnosti jedne glave vise od druge.
Medjutim,gore pomenuta pitanja sam postavio s'obzirom da imam nameru da neke od tih vezbi ubacim u svakodnevni trening.
Nedoumica nastaje kada sam se kosultovao sa privatnim trenerima koji su mi rekli potpuno drugacije informacije.
Od prijatelja sam cuo da na ovom forumu postoji veliki broj aktivnih i vrlo obrazovanih clanova pa sam shodno tome predpostavio da postoji neko ko mi moze pomoci u toj nedoumici.

Pon: Grudi-biceps
Uto: Ramena,trbusnjaci
Sre:Odmor,obicno cepam kardio
Cet:Ledja-triceps
Pet:Noge
Sub:Kardio,trbusnjaci
Ned:Kardio


kao sto rece neko,trening moze da bude i bolji a u principu i ne mora-ovisno od cilja
ako je cilj neki korektan izgled uz ovoliku kolcinu kardio treninga-sasvim ok.
Od neke planirane izgradnje misicne mase-tesko
ali
mene bi licno intersovalo sta je trebi trener u stvari rekao i da li je moguce u opste da je nesto neko rekao u tom kontekstu da su gore nabrojane vezbe van konteksta kkoji si ti pitao,i ono sta je jos bitnije
-STA TI U OPTE onda radis tj koje vezbe za tricpes radis ako si planirao da "neke" od gore nabojranih ubacis?
pa onda ce mo lako da resimo sve dileme

Van mreže ___S_R_B____

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2014, 04:50:37 posle podne »
Da slazem se sa vama,tako da cu zameniti ramena I noge I smatram da ce to odgovarati.
Kardio trening cepan 3 puta nedeljno iz razloga sto se spremam za ovogodisnji beogradski polumaraton.Obicno imam jedan ili u nekim situacijama dva kardio treninga.
Vezbe koje trenutno radim za triceps su
propadanja,triceps push down with rope,one arm triceps push down,(reverse grip),kick back
                triceps push down with v bar,tu sam radio sckullcrusher,triceps push down with straight bar and narrow grip

Sto se tice trenera(da napomenem da sam isao u dve razlicite teretane) prilikom rada na skullcrusheru,u jednoj od tih teretana,trener mi je spomenuo da pri toj vezbi vece angazovanje ima duga glava tricepsa,sto sam ja prihvatio,rekoh covek od iskustva.Naravno pitao sam ga za jos neke vezbe I rekao mi je u obliku da koju got vezbu da radim preko glave da dugacka glava preuzima veci deo opterecenja.Nakon toga odlazim u drugu teretanu I pitam privatnog trenera za informacije koje sam dobio u prosloj teretani,na sta mi on odgovara,'Pa nije to bas tako'.Objasnjeno mi je da pri radu franch presa radi vise dugacka,medjutim,da ukoliko se promeni hvat da se tako menja I glava nezavisno da li se radi iznad glave.(normalno bilo je jos kontrarnosti izmedju informacija).
To je u meni stvorilo odredjen nivo nesigurnosti u te informacije I iz tog razloga sam postavio pomenuta pitanja nadajuci se da ce neko moci da mi da pravi odgovor.

Van mreže boom.boom

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2014, 06:21:39 posle podne »
Ali u stvarnosti totalno je NEBITNO! Važna je PRAVILNA FORMA IZVODJENJA i planska raznolikost vežbanja i ceo triceps će biti aktiviran podjednako!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2014, 09:47:44 pre podne »
Citat
prilikom rada na skullcrusheru,u jednoj od tih teretana,trener mi je spomenuo da pri toj vezbi vece angazovanje ima duga glava tricepsa,sto sam ja prihvatio,rekoh covek od iskustva.Naravno pitao sam ga za jos neke vezbe I rekao mi je u obliku da koju got vezbu da radim preko glave da dugacka glava preuzima veci deo opterecenja.Nakon toga odlazim u drugu teretanu I pitam privatnog trenera za informacije koje sam dobio u prosloj teretani,na sta mi on odgovara,'Pa nije to bas tako'.Objasnjeno mi je da pri radu franch presa radi vise dugacka,medjutim,da ukoliko se promeni hvat da se tako menja I glava nezavisno da li se radi iznad glave.(normalno bilo je jos kontrarnosti izmedju informacija).

ja prosto ne MOGU DA VERUJEM o cemu se raspravlja u opste  :-X :-X :-X

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2014, 04:26:42 posle podne »
Ali ove izjave da teretana sprecava rast i "utice na krajeve misica" su zaista nevidjene gluposti.Ja poznajem par ljudi koji rade teske fizicke poslove maltene od kad su prohodali pa su presli dva metra.Po toj logici njima patuljasti rast ne bi ginuo,ali izgleda da su premasili sva ocekivanja tih nazovi doktora i strucnjaka.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2014, 09:37:25 posle podne »
Ja idem u gym, moj brat ne, ja veci i visi od njega...end of story...

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: vezbe tricepsa,PROBLEM
« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2014, 01:18:55 pre podne »
Ja idem u gym, moj brat ne, ja veci i visi od njega...end of story...
Po njihovoj logici ti bi trebao bar za pola metra da budes manji od tvog brata.:)