Septembar 29, 2024, 04:16:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga  (Pročitano 2101 puta)

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« poslato: Mart 03, 2014, 03:25:14 posle podne »
Pa da pocnem:D
Imam 16 godina za 2 mjeseca punim 17 godina aktivno sam vjezbao mozda 2 godine bodyweight vjezbe znaci vratilo sklekove propadanja..Poceo sam u teretani prije mjesec dana ali nisam isao redovno mozda 2 nedelje ukupno.Za sad pauziram do sljedece nedelje kad opet pocinjem ali u drugoj teretani koja mi je tu na 2 min od kuce mislim da je razlog bio zasto nisam isao u onu prije jer mi je bilo muka mlatit pjeske 25 min do tamo.Zbog skole za sad mogu samo da vjezbam 3 puta nedeljno znaci isao bih utorak cetvrtak i subota i radio bih ovako:uto:ledja grudi
cetvrtak:noge,subota:ramena ruke.Malo detaljnije ovakav bi mi bio trening za grudi npr:Bench press 4x5 Kosi bech 4x5 razvlacenje bucicama 4x5.Mislim da je uredu da radim jednu nedelju 5-8 ponavljana 2 nedelju 8-12 ponavljana a onu trecu povecam tezine i opet u krug,sta vi mislite o tome?Sto se tice ishrane tu je bas situacija losa jedem 3 puta dnevno uglavnom za dorucak jogurt i neku pastetu ili sendvic sa salamom kad sam druga smijena kao sad u skoli pojedem picu ili palacinku ili nekad nista zavisi od toga jesam li gladan ili ne.Kad dodjem kuci oko 6:30 7 jedem supu i najcesce meso krompir pirinac ili cevape nekad picu zavisi.Opet za veceru neki sendvic ili pasteta znam da je ovo prelose pa sam odlucio da sastavim ishranu za sebe pa da me vi savjetujete da li da mijenjam sto ili ne da napomenem da sam visok oko 180 ne znam tacno manje vise koji cm i imam tacno 70 kg i samo da napomenem da cu ovako pokusati jer ja tek imam 16 godina ne znam da li ce roditelji da prihvate da ja imam ovakav plan ishrane i to i nije bas jeftio kolko sam ja izracuna da bi ispalo para na mjesecnom nivou.Pa da napisem plan:
Obrok 1 casa ovsenih sa 2 dl mlijeka 4 jaja ili kajgana sa 3 jaja
trening
obrok 2 150 gr pileceg bijelog 150 gr pirinca
obrok 3 kad sam u skoli veca integralna kifla u njoj 100 gr tunjevine sa 2 lisa zelene salate
obrok 4 150 gr pileceg bijelog krompir,salata
obrok 5 200 gr ella sira ako bude imao gdje da se kupi jer mislim da ga nema u Crnoj Gori sta bih mogao umjseto toga?
Svaki savjet je dobro dosao :)
I da na kraju ovako po ovom principu ishrane i treninga bih isao jedno 2 mjeseca onda bih povecao na 5-6 nedeljno i kupio bih whey prtein
« Poslednja izmena: Mart 03, 2014, 03:29:00 posle podne Agent 007 »

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2014, 03:54:57 posle podne »
.Za sad pauziram do sljedece nedelje kad opet pocinjem ali u drugoj teretani koja mi je tu na 2 min od kuce mislim da je razlog bio zasto nisam isao u onu prije jer mi je bilo muka mlatit pjeske 25 min do tamo. 
 
 - Ako ti je ovo bila muka kako ce tek da bude kad odradis cucanj i iskorak..   
   
  - Sto se treninga tice ako si vec pocetnik i u teretani treniras tri puta sedmicno mozda je bolje da jedan period radis osnovne vezbe za celo telo ( cucanj, benc, rameni potisak, veslanje u pretklonu, pregib sa sipkom, triceps potisak ) i naucis pravilno izvodjenje. Posle kada krenes redovnije napravi podelu po misicnim partijama.
   
  -     A hrana kao sto si sam rekao - dosta losa. Znam da je tesko kad imas 16-17 god i ogranicene finanasije ali od pasteta, salama, pica moras da pobegnes sto pre.
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2014, 04:05:45 posle podne »
Nije problem raditi to ja sam radio cucanj sa 50 kg 4 serije po 7 puta i bechn za pocetak kolko sam isao tih 2 nedelje samo mogao sa 50 kg bez problema 4 serije po 10. Znam da je prije ishrana bila uzas ali pitam za ovaj program ishrane sto sam sad napisao nece vise biti pica gaziranih sokola bureka u mojoj ishrani

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2014, 04:50:52 posle podne »
Nije problem raditi to ja sam radio cucanj sa 50 kg 4 serije po 7 puta i bechn za pocetak kolko sam isao tih 2 nedelje samo mogao sa 50 kg bez problema 4 serije po 10. Znam da je prije ishrana bila uzas ali pitam za ovaj program ishrane sto sam sad napisao nece vise biti pica gaziranih sokola bureka u mojoj ishrani

   
                 Ok, ne moras da se mnogo opterecujes sa tezinom kojom podizes - to vremenom dodje na mesto ali forma je ta koja je tebi u pocetku bitna.
   
      Izbor namirnica je daleko bolji ali... 180cm, 70kg - nisi napisao koji ti je cilj, verovatno masa. A to znaci da ti treba jos kvalitetnih UH, zdravih masti - npr lesnici, badem a sto se Elle tice - ima i drugih sireva sa niskim procentom mlecne masti. Ne mor bas da bude 0 %.
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2014, 08:00:40 posle podne »
Ajde da cujem jos necije misljenje.Nadam se da ce general vidjet pa da i on da svoje misljenje o ovome :D

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2014, 08:46:37 posle podne »
Malo hidrata
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2014, 10:02:05 posle podne »
Sta da dodam jos od hidrata i u kojem obroku to da dodam?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2014, 09:55:39 pre podne »
Ajde da cujem jos necije misljenje.Nadam se da ce general vidjet pa da i on da svoje misljenje o ovome :D

misljenje koje ti je rekao MILan B je vise nego ispravno
moras da promenis mnoge stvari i pristupe i sve ce da bude ok

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2014, 05:12:17 posle podne »
Mozete li mi napistati sto konkretno da promjenim?Ako nije problem.

Van mreže vonMoger

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • train hard, feel good.
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2014, 05:28:40 posle podne »
jel hoces da smrsas ili masu?

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potreban savjet u vezi ishrane i treninga
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2014, 05:37:11 posle podne »
Cilj mi je masa.