Septembar 20, 2024, 05:57:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Da li je ovaj program dobar?  (Pročitano 4273 puta)

Van mreže marko97

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Da li je ovaj program dobar?
« poslato: Mart 01, 2014, 12:29:14 pre podne »
Pozdrav.Imam 17 godina visok sam 186cm i tezak 83kg.treniram aktivno mesec dana u kucnoj teretani pa da pitam da li ovaj program valja ili da pravim neki drugi.
Noge,biceps
Grudi,triceps
odmor
Ramena, ledja
Noge, biceps
odmor
Znaci dva dana radim pa jedan odmaram.Ili bi bilo bolje da radim grudi i biceps, ledja i triceps, ramena i noge?Ili nesto trece?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2014, 08:21:24 pre podne »
zasto biceps dva puta ned?
zoostaje pretpostavljam pa bi hteo da mu ga malo das?

Van mreže marko97

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2014, 08:26:11 pre podne »
Jednostavno mi se uklopi u program dva dana vezbam pa pauza.Da li je to dobro?Moze li doci do pretreniranosti ako tako radim i kako bi bilo najbolje da radim?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2014, 08:30:36 pre podne »
A I ovo za noge 2x nedeljno...

Van mreže marko97

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2014, 08:54:41 pre podne »
Ja sam pocetnik i nisam bas upucen pa ako biste mi pomogli oko nekog okvirnog plana pa cu da vidim sta mi odgovara.Mozda neki nedeljni plan od 4 treninga?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2014, 09:43:08 pre podne »
Jednostavno mi se uklopi u program dva dana vezbam pa pauza.Da li je to dobro?Moze li doci do pretreniranosti ako tako radim i kako bi bilo najbolje da radim?

kako bas da se ruke uklope?
a sto nisi procitao bilo sta na ovu temu pa bi video da tebi kao nekome ko ima 15-16 god i ko je tek usao u teretanu je potrebno pre svega da naucis PRAVILNO IZVODJENJE osnovnih vezbi na kojima treba da ti se bazira neki split program
tek nakon mesec i vise dana,mozes da razmsiljas onda o nekom programu malo,malo slozenijem ali sigurno ne u ovom smislu da radis tako kako si zamislio
ima ovde na forumu,zastia mnogo tema o tome
a npr
ja da sam na tvom mestu,ja bih prvie 4 ned,radio 3 treninga nedljeno i mozda podelio na gornji i donji,mada cak i za to nema potrebe vec da radis citavo telo,kroz vezbu ili dve (osnovne) itd itd

Van mreže marko97

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2014, 10:11:39 pre podne »
Znam pravilno izvodjenje vezbi trenirao sam jedno 3 meseca, pa pravio pauzu od godinu dana posto sam imao probleme sa kolenom.Ne uklapaju se uvek ruke nego radim po ovom sistemu 2 dana vezbam pa pauza.Tako da nekad radim 4, a nekad 5 puta nedeljno.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2014, 10:54:54 pre podne »
cim radis biceps 2 puna nedeljno, imam osecaj da mislis da je biceps veci misic od tricepsa

Van mreže marko97

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #8 poslato: Mart 01, 2014, 11:49:45 pre podne »
Da li bi bilo bolje da radim ovako:
Pon
Grudi, biceps
Uto
Ledja, triceps
Sre
odmor
Cet
noge
Pet
Ramena

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2014, 11:54:06 pre podne »
sigurno da bi bilo

Van mreže YoungStrong

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
  • Clear your mind of can’t.
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2014, 03:44:19 posle podne »
jel ok program : ponedjeljak-grudi,triceps; utorak-ledja, biceps; srijeda-noge, ramena; petak, subota kardio ?

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2014, 04:19:25 posle podne »
jel ok program : ponedjeljak-grudi,triceps; utorak-ledja, biceps; srijeda-noge, ramena; petak, subota kardio ?
     
     
      Ja bih noge i ramena razdvojio, dosta ljudi tako trenira ali onda obicno nesto ostane kratko...
 
     Onda bi mogao sredom da napravis pauzu ili laksi kardio , cetvrtak noge, petak ramena i subota ako je potrebno kardio....
 
       
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže boom.boom

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2014, 06:30:51 posle podne »
Definitivno razdvoji noge i ramena! Donja zona tela zahteva i dva treninga bez problema, a kamo li još trpati i ramena u to. Ja bih još zamenio triceps sa bicepsom da bude grudi/biceps i ledja/triceps. Pokreti (pa i mišići) su u ovoj kombinaciji antagoni.

Van mreže boom.boom

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2014, 06:43:44 posle podne »
A što se tiče samog programa slažem se sa Pedjom da bi trebalo da se fokusiraš samo na osnovne vežbe i to sa dobranim utreniravanjem forme izvodjenja! Na tvom mestu bih radio BP, DL, MP i SQ u kombinaciji sa vežbama sa sopstvenom težinom. Eventualno po koja dodatna vežba za donju zonu. Recimo da je to 5/3/1 triumvirat ali bez ikakvog zamaranjam oko procenata. Tako terati nekoliko meseci (tipa jedno 5-6) pa tek onda da vidiš kud-šta-kako dalje.

Van mreže hackerrr

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Da li je ovaj program dobar?
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2014, 08:39:55 posle podne »
Jednostavno mi se uklopi u program dva dana vezbam pa pauza.Da li je to dobro?Moze li doci do pretreniranosti ako tako radim i kako bi bilo najbolje da radim?

kako bas da se ruke uklope?
a sto nisi procitao bilo sta na ovu temu pa bi video da tebi kao nekome ko ima 15-16 god i ko je tek usao u teretanu je potrebno pre svega da naucis PRAVILNO IZVODJENJE osnovnih vezbi na kojima treba da ti se bazira neki split program
tek nakon mesec i vise dana,mozes da razmsiljas onda o nekom programu malo,malo slozenijem ali sigurno ne u ovom smislu da radis tako kako si zamislio
ima ovde na forumu,zastia mnogo tema o tome
a npr
ja da sam na tvom mestu,ja bih prvie 4 ned,radio 3 treninga nedljeno i mozda podelio na gornji i donji,mada cak i za to nema potrebe vec da radis citavo telo,kroz vezbu ili dve (osnovne) itd itd

ja bi za naturalca uvijek dao da trenira tako.. upper lower, 2-3x tjedno. ili pull push legs .. sinteza proteina ne traje toliko dugo. mislim da je 72 sata. i bolje je cesce pogoditi misic, nego 7 dana odmaranja bezveze. pricam za naturalca.... iako kod nekog nece biti neke znacajnije razlike na kraju, ali sam sam primjetio da dosta bolje napredujem kad sam povecao frekvenciju treninga s 1x tjedno na 2... naravno volumen treninga je manji nego onda. na pocetku je mal zeznuto,ali tijelo se navikne, i kasnije upale nisu vise tolike..