Septembar 20, 2024, 09:30:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Intenzitet treninga  (Pročitano 2037 puta)

Van mreže gavra

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Intenzitet treninga
« poslato: Februar 27, 2014, 03:33:22 posle podne »
Interesuje me koliki je intenzitet treninga okvirno najoptimalniji za napredak. Kad kazem intenzitet mislim na to koliko cesto treba da se rade serije do otkaza, da li u svakoj vezbi treba po neka serija da bude do otkaza i slicno. Ja trenutno radim po jednu osnovnu vezbu (mislim na bp, mp, sq, dl) po treningu, i u samo jednoj seriji idem do otkaza. Posle osnovne dodam nekolko izolacionih u kojima ne idem skoro nikad do otkaza. Inace sam jako podlozan pretreniranosti pa me interesuje sta mislite na ovu temu i kako vi radite.. hvala unapred
« Poslednja izmena: Februar 27, 2014, 03:34:57 posle podne gavra »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Intenzitet treninga
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2014, 03:50:03 posle podne »
Stvar je previse individualna da bi ti neko mogao dati konkretan odgovor... jedino sto je sigurno da ces pre doci u stanje pretreniranosti ako radis dl do tokaza nego ako radis biceps pregib do otkaza, isto u sto manjem rep rengu radis do otkaza to su ti vece sanse da se pretreniras... mada je previse faktora ukljuceno u celu pricu ako si cesto bolestan/malaksao/imas nesanicu moguce je da se pretreniras i onda bi trebao smanjiti ili frekvenciju ili volumen treninga ako to nije slucaj pici kao i do sada :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Intenzitet treninga
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2014, 04:18:05 posle podne »
Stvar je previse individualna da bi ti neko mogao dati konkretan odgovor... jedino sto je sigurno da ces pre doci u stanje pretreniranosti ako radis dl do tokaza nego ako radis biceps pregib do otkaza, isto u sto manjem rep rengu radis do otkaza to su ti vece sanse da se pretreniras... mada je previse faktora ukljuceno u celu pricu ako si cesto bolestan/malaksao/imas nesanicu moguce je da se pretreniras i onda bi trebao smanjiti ili frekvenciju ili volumen treninga ako to nije slucaj pici kao i do sada :)
bravo
x 2200 na kvadrat ANTIKATAOBILCKO OKRUZENJE
od kojega ovisi i moze da se menja  rep range :D,ako je ono ok a da nema bojasni od katabolizma i pretreniranosti

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Intenzitet treninga
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2014, 04:44:31 posle podne »

 
     Ako imas brdo hrane i mnogo vremena za oporavak, kvalitetnu suplementaciju onda ima smisla ubaciti vezbanje do otkaza. Npr, tri treninga sedmicno, manji broj serija. A opet pitanje je kako ce to podneti tvoji zglobovi i CNS..
 Pre par dana je Kolasinac pricao kako nikada ne trenira previse zestoko i do otkaza a da mu je najbolji rezultat ustvari onaj koji ostvari na takmicenju.
 
    Ako si pocetnik onda ti to ne treba - mada 90% pocetnika tako trenira i na kraju se pita zasto je napredak mali.
 
Ja  sam pokusao da vezbam nesto kao Mentzer u jednom periodu pre par godina i naravno nista nisam dobio - sva sreca pa se nisam povredio.   
 
   Ima smisla ponekad ubaciti seriju do otkaza ali kao sok tehnika za telo a ne u kontinuitetu tako raditi. Intenzitet se moze podici na brojne nacine - smanjis odmor izmedju serija npr, povecas br ponavljanja i sll..

Meni licno na prvom mestu je odmor - onda hrana pa tek trening ( 3-4 puta sedmicno u trajanju od 1h baziran na osnovnim vezbama ) i suplementacija tek na kraju.
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Intenzitet treninga
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2014, 04:47:10 posle podne »
Citat
- onda hrana pa tek trening
suplemtacija na kraju

vidis
ovo je bas cudno
meni je uvek na pravom mestu
HRANA-SUPLEMTACIJA-ODMOR-TRENING
Hrana i sups su mi pre odmora uvek ,jer se ne mogu ni odmoriti ako potrebe celija nisu zadovoljene da bi mogle da urade adekvatan refresh
probaj... ;) ;)
bices iznenadjen

Van mreže gavra

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Intenzitet treninga
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2014, 04:59:21 posle podne »
Hvala svima :)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Intenzitet treninga
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2014, 05:17:23 posle podne »
moguce sto Pedja kaze da treba da pojacas hranu ako ti je to cesto problem... trebao bi da dobijas bar 0.5-1kg mesecno :) ako treniras intenzivno i jedes kako treba
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym