Septembar 21, 2024, 01:23:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Started from the bottom  (Pročitano 8620 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2014, 12:57:49 posle podne »
Citat
Zbog cega tako mislis?

zbog npr 25 god provedenih u ovom sportu ?
a o ostalimpitanjima zasto whey psole trreninga itd itd
pa znas kako
na takva pitanje npr,smo odgovrli pre 8 ili 9 godina kada je ova forum satratovao
A odgovarali smo na osnovnu EMPRISKKUH iskustva kao i na osnovu toga sto to npr radi jedno 5 mil + (verovatno i vise) koji se bave razno raznim oblicma sportova a ne samo sa bodi bildingom

Citat
A drugo pitanje koliko kasikom da jedem tipa musaka, grasak sa mesom itd ...?

 :-X :-X :-X :-X

a ovo..opterecuje bubrege...ova recenica prevazliali okvireno racinalnog i normalnog razmisljnja i svaka daljnja konverzacija gubi smisao ...na zalost.. :'(
« Poslednja izmena: Februar 09, 2014, 01:01:16 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #16 poslato: Februar 09, 2014, 05:28:44 posle podne »
Citat
Hitcamp u pravu je pedja u vezi supsa, nema nista bez toga.
e jbg sada...po tvojim recima ispada da ne treba da treniras ako nemas supsa..glupo je da ih ne iskoristis kada su vec tu,narocito iz razloga  "bubrezi" i predrasuda (i ja sam nekada imao iste predrasude,mada mi je to logicnije nego da kupujes i uzimas sta stignes,il sta god ti neko kaze)...
a sto se cene tice,nikada nisam mislio da je nesto drasticno skupo...ustvari je dzaba, nego su nam prihodi robovski :) ..kada sam racunao neku osnovnu kombinaciju whey+cre+multi ,msm da je meni bilo negde do 3000 mesecno...a whey do 100din po treningu
« Poslednja izmena: Februar 09, 2014, 05:33:15 posle podne Black&Decker »

Van mreže Hitcamp

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #17 poslato: Februar 09, 2014, 06:50:21 posle podne »
Paaa recimo da nisu to predrasude jer se secam da su nam jos assistenti govorili da se tako optereti bubreg ( medicinski fakultet). To da sa jelima poput musake i kasikom opteretite bubreg su glupost. Noo nebitno. Sutra cu pokusati da nadjem prof sa fiziologije koja radi sa djokovicem i ostalim sportistima i da vidim sta ce ona reci za sups!

3 000? Kako bre tako jeftino? Ja gledao whey samo kosta 6000>9000 za 2 kg. koji si to uzimao?

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #19 poslato: Februar 09, 2014, 07:01:51 posle podne »
Hitcamp u pravu je pedja u vezi supsa, nema nista bez toga.


Gde je Peđa rekao da nema ništa bez suplemenata? ::)

Ja skoro 2 godine treniram bez ijednog suplementa, ne kažem da ne bih uzimao npr. whey, bcaa, kreatin da sam u boljoj finansijskoj situaciji, ali da se ne može bez njih to nije tačno i ne sećam se da je Peđa to negde napisao.


@ Hitcamp - jesi ti došao na forum po pomoć ili je tvoja misija ovde prosvetljenje audotorijuma? Ako dolaziš u svojstvu mesije, samo gubiš vreme. Na kraju krajeva, svako radi po svojoj savesti, pa ti ako hoćeš možeš da pređeš i na vegetarijansku ishranu ali ne pokušavaj nikog da ubeđuješ kako je ta glupost ispravna.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #20 poslato: Februar 09, 2014, 07:08:02 posle podne »
ne kazem ja da treba supsi, nego moze i bez nih, ALI ko ima takmicarske anbiciije obavezno je.
Hitcamp, i meni pricaju non-stop doktori, farmaceuti kako ne valja to, necu da imam decu, jedanm mi je reko da vilica moze da mi se iskrivi od kreatina  :o, Nadji negde na internetu Milos Sarcev Q&A, sve ce da ti bude jasno, reko je da i svojoj cerki daje proteinski napitak. Ajde doktore nadji mi jedan jedini nalaz medicinski gde pise da proteini ostecuju jetru,bubrege. POZZ
« Poslednja izmena: Februar 09, 2014, 07:11:16 posle podne Tabletoid »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #21 poslato: Februar 09, 2014, 07:27:46 posle podne »
sada me teras opet na racunicu/// :P

pa kazem NA MESECNOM NIVOU...neces sve potrositi..i bolje ako mozes da priustis kupis sto vecu kolicinu
izracunaj koliko kosta gram nekog wheya,i racunam neki ekonomicni sejk 40ak+grama wheya...do najjeftinijeg do najskupljeg ce se kretati od 80 do 115 din po sejku
...ako racunas 4xtrening nedeljno +ponekad za dorucak..bice oko 1500+mesecno za neki jeftiniji whey

kreatin je dzaba,da ga ne komentarisem,jos 5-10 grama po dozi,mesecno do 1000din max...dymatize super multi 2000din na 120tableta

odu pare uglavnom,potrosis na nesto drugo ako ostane....zajebo sam i dinkica sa racunicom :)
bitno je da se dobro krka i trenira za pocetak...ostalo su nijanse

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #22 poslato: Februar 09, 2014, 07:29:33 posle podne »
ma... ne mogu.......
« Poslednja izmena: Februar 09, 2014, 07:31:15 posle podne filip85 »

Van mreže Hitcamp

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #23 poslato: Februar 09, 2014, 07:59:53 posle podne »
Evo da ne citiram i da ne odg na sve pojedinacno.

Prvo kao student 6 god medicine moralna odgovornost mi je da upozorim druge dal nesto valja ili ne. Nisam dosao da solim pamet ali imam svoje misljenje o tome, HOCU I ZELIM da ga podelim :). Zato FORUM i sluzi valjda zar ne :) ?! Ne kazem da sve znam, ne kazem da su doktori bezgresni kao i studije razne ali prosto ipak ih morate saslusati jer oni su minimum 7 god ucili o necemu plus godine staza i specijalizacije ( ucili a ne citali iz hobija). Prosto tvrdim da endokrinolog neki sije bilo kog sportistu na svetu sto se tice znanja o proteinima i suplementima!!  :)

To sto Nadja Higl reklamira neku sups, Boze moj. Da znate samo sta farmaceutske kuce rade :D . Jedan primer: neki dr radio studiju i zakljucio da lek A nije toliko dobar i da ima vise nezeljenih efekata od leka B. Spremao se da to izlozi na kongresu kad nedelju dana pre toga culi ovi iz farm kuce leka A i ponudili mu dooobru svotu novca da iskulira to o nezeljenim dejstvima njihovog leka. Taj dr se nije pojavio na kongresu. Sta je bilo, zakljucite sami ... ;)

Poenta je da para vrti gde burgija nece. I sami gledate po tv-u kako doktori reklamiraju sve i svasta. Znaci nisu doktori svetinje i njihova istrazivanja ali cu uvek pre otici kod doktora nekog koga znam da je strucan nego da mi prodaje neko pricu, znas meni nije nista, svi koriste itd.

Videcu ovih dana da odem do faxa pa da nadjem tu doktorku i da je pitam za misljenje pa cu da vidim. Jedna vec poznata doktorka koja se bavi ishranom mi je rekla da iskuliram sa suplementacijom ali nije mi objasnjavala jer je sva u speedu.

A to o Milosu Sarcevu sto daje svojoj cerkici protein je nebuloza. Molim te uzima sa rezervom to. On je BODIBILDER a ne doktor. Kad te on sjebe sa savetima ili koga vec, on ne odgovara za to. Kad ti diplomirani doktor kaze tako nesto a ti se sjebes, on krivicno odgovara za to JER JE UCIO ZA DOKTORA A NIJE SE BAVIO BODIBILDINGOM IZ HOBIJA :) !

Ispada sad da pljujem po svim bodibilderima i da sam neki teski hejter ali nije tako ljudi. Ja se prvi przim na gym i dobar izgled ali sve sto narusava moje zdravlje NA DUZE STAZE ne bih koristio.  :) ;)


Citat

    Ne preferiram hemiju ( proteine u ostalu ekipu, zato sto sto bi placao nesto vestacki ako mogu prirodnim putem)


 :-X
neces daleko da stignes sa ovakvim nacinom razmisljnja u to budi uveren

Ne znam sto se tako ljudi uvrede ili gledaju kao da sam lupio ne znam kakvu glupost. Pa da sam i lupio pa sta ? Pocetnik sam, to je valjda dozvoljeno right? Ili ovde sve same mudonje koje su u teskim treninzima pa samo razmenjuju napredne tehnike  ;D
« Poslednja izmena: Februar 09, 2014, 08:04:58 posle podne Hitcamp »

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #24 poslato: Februar 09, 2014, 08:11:37 posle podne »
Pa vi doktori ne razlikujete suplemente od steroida. Svaka vama cast, za tolike godine studiranja, al ucite po jednom sablonu. I plus ste podmitljivi, sto si i sam potvrdio. Tako da, okacim ja to vase znanje macku o rep, kad nemate nesto drugo.

I da, sto si dosao ovde po pomoc? Sto ti endokrinolog neki ne pomogne?

I izrazavaj se kao svet, ako si buduci "akademski gradjanin".
« Poslednja izmena: Februar 09, 2014, 08:14:28 posle podne BUKAS »

Van mreže Hitcamp

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #25 poslato: Februar 09, 2014, 08:24:23 posle podne »
Ok, evo nista vise necu da pricam protiv sups. Neka radi ko sta hoce, njegovo telo njegova stvar. Ispade da sam ja ovo sve zlonamerno rekao ;) .

A to zasto nisam otisao kod endokrinologa paa zato sto ne uce uopste o sups ili veoma malo znaju vec lece ljude koji imaju ozbiljne bolesti i probleme sa hormonima. Da ne bih dosao do toga, zato se prvo informisem ovde a i kod njih preventivno za sups ...

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #26 poslato: Februar 09, 2014, 08:27:03 posle podne »
Slusaj buduci doktore, ako oces moze se frljamo i medicinskim studijama. Ti lepo za to sto si izrekao navedi studiju pa da nastavimo pricu, al ne neku iz Blic Zene, nego sto se moze naci u PubMed-u i sl.

To ja sam student 6. god. medicine nije nikakav argument, ali bas nikakav. Pa sve i da si svrseni doktor opste prakse ti dovoljno znanja na faksu o toj tematici nisi dobio.

A to sta doktori reklamiraju i kako reklamiraju, obrati paznju. Retko kad on eksplicitno za neku x dijetetiku kazu da radi nesto. Nego tipa "podrzva", "povoljno deluje" i sl. izrazi koji sustinski nista ne znace.

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #27 poslato: Februar 09, 2014, 09:24:38 posle podne »
Ti kao student 6. godine medicine bi mogao da zamolis nekog kolegu u laboratoriji da ti napravi whey.
Ako mislis da to nije moguce ,u  velikoj si zabludi  ,jer danasnji studenti medicine od 20-ak i kusur godina to vec sami rade.

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #28 poslato: Februar 09, 2014, 09:46:10 posle podne »
Ti bre hitcamp lupas takve gluposti da ovo nisam u zivotu video....Pa kod mene u Krusevcu doktori su vise ljudi ubili nego izlecili bre...Covek ima upalu slepog creva oni mu operisu bubreg,ja otiso sa temp. 40 i upalom pluca oni mi kazu "lezi kuci cepaj cedevitu" ALOOO BREEEE o kojim doktorima pricas,sta ucite vi koji djavo? Milion ovakvih slucajeva znam ,tako da nemoj da se pravis pametan mnogo ovde,jer ti pricaju ljudi koji praktikuju tvoju teoriju 10plus godina -.-

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Started from the bottom
« Odgovor #29 poslato: Februar 09, 2014, 10:05:49 posle podne »

Prvo kao student 6 god medicine moralna odgovornost mi je da upozorim druge dal nesto valja ili ne. Nisam dosao da solim pamet ali imam svoje misljenje o tome,

Lepo pise na svakom whey-u (naprimer) da je za sportsku ishranu i suplementaciju, i za fizicki aktivne ljude. Nije za baba Milku ili deda Miroslava. :)