Septembar 12, 2024, 01:54:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.273 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago  (Pročitano 4841 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
"Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« poslato: Novembar 01, 2006, 02:03:45 pre podne »


Kada je Victor Martinez-a kao svoga naslijednika opisao,  Ronnie Coleman  je  podigao puno prasine, on je rekao da kada bude dotle doslo , ali pravo pitanje je hoce li Victor toliko cekati? 8)
Potencijal.   
Ne postoji jedna tako dvosmislena rijec, svejedno u kome jeziku.U jednome trenutku onome koga opisuje odaje pocast zbog velicine , sugerira beskrajne mogucnosti. On ima tako puno potencijala.  A vec u slijedecoj sekundi moze poci nizbrdo, i onda se kaze,  on je imao tako puno potencijala.

Victor Martinez je ucestvao do sada na jedanaest takmicenja , znaaci 11 puta je stajao na bini, i daleko je od toga , da bi pao u ovu drugu kategoriju. Na kraju krajeva nitko drugi nego Mr. Olympia Ronnie Coleman ga je kao favorita za njegovoga nasljednika oznacio, kada on jednom svoju velicanstvenu karijeru prekine( :lol:)  Ipak iako je on na dva naveca bodybuilding takmicenja , Mr Olympia 2005( peto mjesto), i Arnol Classic(trece mjesto), uspio uci medu prvih pet, ne moze se covjek oteti dojma da je svaki put nesto ostalo kao mogao je...
Ako Victor ovaj put nesto kondicijski ne zezne, ako Victor samo malo tvrdi izade, ako Victor konacno uspije citav paket da presentira...
Martinez je svijestan tih vise ili manje pogrdnih komentara, i ono sto mu se mora priznati jeste da on prihvata kritiku.Ako ste promatrali njegove pripreme u iscekivanju Mr. O. onda ste mogli da primjetite kako on ovaj put zeli da zatvori usta svim kriticarima.
Cilj pred ocima. Prosle godine je bio malo nervozan, zato sto je po svaku cijenu htjeo vise punoce, i imao strah na tome putu da greske napravi-rekao je nakon njegovih priprema. Jedan od najboljih savjeta koje sam godinu prije dobio je bio , ravan na binu da izadem , tvrd ako ne uspijem moje tijelo po mojoj zelji da povecam, Upravo to sam uradio, imao sam strah biti par kg, tezi. Svakako da sam mogao biti puniji, moje tijelo tvrde, ali nisam htjeo nista riskirati.
Martinez je potvrdio njegovo peto mjesto na Mr. O.gdje je bio tek drugi put , sa isto tako odlicnim trecim mjestom na Arnold Classic 2006. Usprkos teskoj povredi grudi, koju je dobio samo cetiri tjedna prije, zauzeo je jedno odlicno trece mjesto iza pobjednika Dexter Jackson-a, i drugoplasiranoga Branch Warren-a. Propustiti Arnold Classic nije bilo tema za njega.
Ja sam tu moju povredu mogao da iskoristim kao izvinjenje da se ne pojavim, rekao je o povredi, ali ja sam jednostavno nastavio da treniram koliko sam mogao. Ti se osjecas down i obezhrabljen si, ali nije bitno. Ja sam definitivno mogao biti bolje plasiran, ali postoje poteskoce koje su protiv mene. Meni nije preostalo nista nego da sacekam slijedece takmicenje a to je 2006 Mr. O.
Ovaj put nastupa ovaj 33 godisnjak jednu godinu stariji i mudriji, i kune se da nece vise da ponavlja greske kao prosli put. Kao jednu od glavnih razlika on navodi razliku u formi u off-season. Prosle godine poceo sam sa nekih 130 kg moju dijetu.Ove godine bio sam ispod 123 kg. Po prvi put bio sam u stanju ,za vrijeme off-season da drzim dobru tezinu, sa kvalitetnom masom, i tako da budem u maloj prednosti. Nisam morao da umrem u pripremama.
Prosle godine sam zapoceo moje pripreme nekih 15 tjedana prije takmicenja. Ove godine sam , zbog moje tezine , zapoceo nekih 12 tjedana prije.I sada izgleda , da najmanje tri tjedna prije imam super formu. Vec nakon dva tjedna na dijeti spustio sam tezinu sa 123 na 118kg. Sto znaci kada sam tri tjedna prije u formi onda mogu da ostatak priprema lezernije nastavim, sacuvam moju energiju. tako da u tjednu kada je takmicenje mogu da doslovno explodiram.
Martinez nije samo broj svojih ucestvovanja na takmicenjima reducirao, od cetiri 2005 na samo dva 2006, nego je puno prije pred dan d., zapoceo vise trening jedinica da uradi.
Prosle godine sam isao tri puta (u danu :shock:) u studio, dva puta na cardio i jedanput trening sa tezinama -objasnjava Martinez, koji je na Arnold-u imao 116kg a na Mr . Olympia zeli nastupiti sa 113,5 kg. Sa time sam zapocinjao nekih tri tjedna prije takmicenja, ovaj put sam to zapoceo osam tjedana prije. Vise volim da lezim dobro sa vremenom, i da mogu da dotjerujem "sitnice" .Ne zelim se vise stresirati,da bih bio pravovremeno u formi. To je stara skola za mene, nemam volje jednostavno za tako necim.
"Konacno - dolazak na Thron", ipak ne zavarava se Martinez, on zna da citavo to pricanje o njegovoj formi ispred Mr. O. samo jedno je ,naime pricanje. Pricati i raditi su dve razlicite stvari , to je vjerojatno i razlog zasto se Martinez, iako je svoje oci usmjerio prema Thronu,  zbog Coleman komentara ne da ucinitim ludim.
On je jedan gigant, kaze Martinez, sa osmijehom, do sada nije niti jedan vladajuci Mr. Olympia skinut sa throna od 1984, Sammir Bannout(izgubio od Lee Haney-a)je bio zadnji koji je na vrhuncu njegove karijere morao da napusti thron.Dorian Yates se je povukao, ostaje pitanje kako ce biti kod Ronnie-a?  Ako uspijem, onda to nije samo uspijeh, to je taj "uspijeh" To bi bilo super , ako razmislis o tome sta sve ulazes, tvoj trening moral. Ti pobijedujes sve sto je on napravio, i respekt koji je on kao sampion dobio, to se sve vraca na tebe.
Dali ce on uspjeti skinuti Coleman-a, ili ne, sa jednim dobrim plaziranjem ce Martinez u svakome slucaju jedan komad respekta da zasluzi, i da nastavi dalje da realizira njegov ogromni potencijal. Za mene je to jedan instrument koji motivira, dodaje Martinez, zrtve moraju biti date, puno toga je u igri, to nije samo trophej, to je sansa koja se dobija samo jednom u zivotu...ovo je moja.

ps. ovaj razgovor je voden nesto prije Mr. Olympia 2006
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2006, 11:32:07 pre podne »
Sad ce morati da skida Jay-a sa trona i ja jedva cekam taj dan :D

Bravo thor
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2006, 03:51:06 pre podne »
Sve je to tacno sto si napisao svaka cast
Sto se mene tice od svih Pro Bodybildera veoma prijatan i dobar kao covek mozes sa njim pricati sat vremena i na svako pitanje ce ti rado odgovoriti na bilo koje pitanje
I to dosta ljudi isto tako misli

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #3 poslato: Novembar 21, 2006, 12:49:58 pre podne »
Sve je to tacno sto si napisao svaka cast
Sto se mene tice od svih Pro Bodybildera veoma prijatan i dobar kao covek mozes sa njim pricati sat vremena i na svako pitanje ce ti rado odgovoriti na bilo koje pitanje
I to dosta ljudi isto tako misli
hallo dado, malo je takovih koji danas nadu vremena za svoje fans, a pogotovo onih koji ti iskreno odgovore na pitanja
milos je jedan od tih, drago mi je da si pricao sa njim ja sam ga jednom vidio u bostonu ali jako kratko, takko da ne mogu nista reci
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #4 poslato: Novembar 21, 2006, 04:24:40 pre podne »
Milosa jos nisam imao prilike da vidim Bio sa na dosta seminara od Arnolda Classica pa na dalje Zelja mi je jednog dana da ga upoznam

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #5 poslato: Novembar 21, 2006, 09:25:58 pre podne »
Milosa jos nisam imao prilike da vidim Bio sa na dosta seminara od Arnolda Classica pa na dalje Zelja mi je jednog dana da ga upoznam
mislim ti si pricao s victorom,a meni je drago da je on jedan od tih tipova sa kojima se moze popricati,
milosa sam naveo u kontexu da je i on jedan od tih sportista koji si uzmu dosta vremena za svoje fans,
ja sam pricao par puta sa nekoliko atleta koji su vladali pocetkom 90 i u najlosijem sjecanju mi je ostao flex wheeler koji je bio strasno arogantan
izvini sto sam te zbunio malo sam to zbrkano napisao
pozz
kakovo je vrijeme u cikagu?
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #6 poslato: Novembar 21, 2006, 07:03:27 posle podne »
No razumio sam ja tebe sta si hte reci a sto se tice Flex  Wheelera koji i jeste arogantan Greg Kovac me je razocarao isto
Vreme u Chicagu znas kako se zove Windy city Kad je zima i jos ka vetar udari imas osecaj da ce se zalediti

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2006, 10:18:29 posle podne »
Ok, thor, evo i malo slicica.
Victor, Mr Olympia 2006  3. Place
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: "Lovac na Thron--Victor Martinez" ps.samo za tebe dado cikago
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2006, 10:29:18 posle podne »
Bravo rapid...evo ga moj favorit
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!