Oktobar 05, 2024, 12:29:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.332 poruka u 18.766 tema - 20.974 članova - Poslednji član: Alokin97
X3MShop banner

Autor Tema: Da li postoje namirnice koje ne treba kombinovati u jednom obroku?  (Pročitano 2387 puta)

Van mreže slay900

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Da li postoje namirnice koje ne treba kombinovati u jednom obroku?
« poslato: Oktobar 04, 2013, 01:23:49 pre podne »
Na ovih par slucajeva sam naisao na nekoliko foruma a citao sam i u novinama
Krompir sa mesom u istom obroku nije preporučljiv, jer su obe namirnice koncentrovane i sadrže istu vrstu hranljivih materija, što predstavlja napor za organizam i doprinosi gojenju. Sa mesom je bolje jesti mahunarke.
Meso ne treba jesti sa: pirinčem, knedlama, sirom, hlebom ili jajima. Mogu se kombinovati dve vrste mesa odjednom.
Procitao sam da meso u kombinaciji sa krompirom ili rizom veoma steti zidovima crijeva i da se krompira ne moze svariti nego se jednostavno "raspada" u crijevima.Kazem,procitao sam.
Zelim da povecam misicnu masu i u zadnje vrijeme jedem bas ove kombinacije posle treninga mada i prije trening,znaci pilece bijelo i jaja,p.bijelo i pirinac,p.bijelo i sir,jaja i sir.
Da li je NPR posle treninga dobro odmah pojesti 100 gr suvog grozdja i jednu bananu i zatim pola sata posle treninga 100 gr pirinca,100 gr p.bijelog i dva bjelanceta.
Novi sam na forumu,ne zamjerite ako ovo moje pitanje malo smijesno izgleda ali ipak zdravlje je u pitanju pa tek onda izgled tijela.Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li postoje namirnice koje ne treba kombinovati u jednom obroku?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2013, 06:14:50 pre podne »
-to sto si citao u neku reuku i jeste i nije tacno.samo neznam,na koji nacin se nekome moze dokazati dok ne bude imao probleme (stomacne) da je idelano da se konzumira npr meso i vlakna,umesto meso i neki komplexan UH.
Za krompir to i nije u potpunosti tacno,a pogtovo zapirinac,ali za testa,hlebove i ostale izvore Uh koji spadaju u smece-pa jeste.
Tako da svasta moze da se nadje na internetnu ,od velikih gluposti do idelanih stvari,ali generalno gledajuci-gde ima dima ima i vatre.

sto se tice tvog potanja
nema razloga da se jede grozdje i banana posle treninga osim u sucaju kada imas WHEY protein
ali i to si citao ,ali izlgeda da nisi iscitao do kraja tu vrstu problematike
tako da ako nemas whey
nema razloga za suvim grzodjem tj prostim secerm
vec idi kuci i konzumiraj obrok od belanca i princa npr..

Van mreže slay900

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Da li postoje namirnice koje ne treba kombinovati u jednom obroku?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2013, 02:36:53 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru.
Buni me i dalje to sto sam bas od jednog bodybildera citao da "ako vec ne zelite ili nemate novca za whey protein,uzimajte posle treninga bananu i suvo grozdje odmah posle treninga a tek kasnije bjelanca i td. .. "

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Da li postoje namirnice koje ne treba kombinovati u jednom obroku?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2013, 02:42:56 posle podne »
Ako nemas whey,ne trebaju ti prosti seceri posle treninga.
Ili jedi belanca cim zavrsis trening,ili lepo sacekaj dok stignes kuci,i onda uzmi jedi kompleksne uh i proteine...

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Da li postoje namirnice koje ne treba kombinovati u jednom obroku?
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2014, 11:48:13 posle podne »
Smeju li vlakna (sve vrste salata i povrca) i skrob (pirinac krompir zitarice) da se mesaju? Negde sam procitao da nesmeju nikako. Jel to istina ili... nesto drugo. (dijeta - rotacije)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li postoje namirnice koje ne treba kombinovati u jednom obroku?
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2014, 09:02:27 pre podne »
Smeju li vlakna (sve vrste salata i povrca) i skrob (pirinac krompir zitarice) da se mesaju? Negde sam procitao da nesmeju nikako. Jel to istina ili... nesto drugo. (dijeta - rotacije)

pa nema smisla bas nesto posebno da mesas krompir i ovsene
ono..
em i zvuci odvratno,ali o ukusima se ne raspravlja pa onda ono..ali nema razloga mesati ta dva izvora UH
a zast ne messati skrobaste i vlakanste..to je glupost