Jun 26, 2024, 03:57:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Super serije-potreban savet  (Pročitano 2760 puta)

Van mreže Mare_BP

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Super serije-potreban savet
« poslato: Novembar 16, 2013, 01:13:31 posle podne »
Treniram nekih 9 meseci sa planom da za svaku vecu grupu misica odradim 4-5 vezbi sa 3-4 serije. Manje grupe po 3 vezbe sa 3-4 serije. Trenutni plan treninga mi je ovakav :

1. Ponedeljak - Ledja i triceps
2.Utorak - Noge
3.Sreda-odmor
4.Cetvrtak- Grudi i biceps
5.Petak -Ramena

Odmor do ponedeljka...

Predlozili su mi da radim super serije,ali citao sam po netu razne verzije za to. Uglavnom,koliko sam razumeo kada bih uzeo ramena da radim,izaberem vezbe koje radim na ovim treninzima ( 3,4 vezbe ) i radim jednu za drugom. Ili da radim 2 vezbe jednu za drugom i kada zavrsim krug od 3-4 puta,onda jos 2 vezbe ?

Treba mi savet nekoga ko je radio super serije,da li je to uopste bolje nego ovo standarno treniranje kojim se sada bavim i  da li bi moglo da funkcionise ovako kako sam napisao iznad. Takodje me zanima,kako da rasporedim super serije za 2 grupe misica,npr grudi i biceps ?

Ako ipak nije bolje ovako,da li bi mi preporucili da zamenim ponedeljak i cetvrtak ? Ponedeljkom da radim grudi i biceps,a cetvrtkom ledja i triceps. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Super serije-potreban savet
« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2013, 12:18:05 posle podne »
cao mare
vidi
ti si POCETNIK u ovom sportu
to sto ti zelis da radis (super serije)
nije za tebe
razlog je taj sto ti treba i mozes da napredujes sa OSNOVNIM i ELEMNTARNIM stvarima jos dugo.
Ostavi se slozenih tehnika i sistema treninga,jer tako to ne funkconise
tako da sistem trerninga koji radis je realtivno ok i tbrea da ga se drzis
ono sto tebe muci je verovatno -SPORO NAPREDUJES jel da? :)
A ajde nam napisi kako se hranis?
-

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Super serije-potreban savet
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2013, 04:58:06 posle podne »
Taj nacin treninga koji ti primenjujes je sasvim okej, ja kad sam pocinjao da treniram nisam ni pomisljao na super serije ili drop..dok nisam lepo naucio kako koja vezba, varijacije i sto je bitno dok mi telo nije pocelo da se razvija..posle to ide polako, menjanje treninga itd..

Ono na sta sam ja u tom trenutku najvise obracao paznju je hrana, da ubacim vise obroka u toku dana u priblizno isto vreme da jedem..i iskreno sam imao dobre rezultate. Kasnije sam poceo sa suplementima..Svakako ovde ima iskusnijih ljudi koji ce ti pomoci, ali hrana je kljuc

Pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Super serije-potreban savet
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2013, 05:14:52 posle podne »
Taj nacin treninga koji ti primenjujes je sasvim okej, ja kad sam pocinjao da treniram nisam ni pomisljao na super serije ili drop..dok nisam lepo naucio kako koja vezba, varijacije i sto je bitno dok mi telo nije pocelo da se razvija..posle to ide polako, menjanje treninga itd..

Ono na sta sam ja u tom trenutku najvise obracao paznju je hrana, da ubacim vise obroka u toku dana u priblizno isto vreme da jedem..i iskreno sam imao dobre rezultate. Kasnije sam poceo sa suplementima..Svakako ovde ima iskusnijih ljudi koji ce ti pomoci, ali hrana je kljuc

Pozz

lepo receno tj napisano

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Super serije-potreban savet
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2013, 05:24:40 posle podne »
Pa iskreno, dosta ljudi koji su pocinjali da treniraju gresili su u ishrani, danas se najedu, sutra zaborave da jedu i tako u krug...ali bitno je da su trenirali mnogo, i da nisu mogli da zaobidju benc :)..

Van mreže Mare_BP

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Super serije-potreban savet
« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2013, 09:09:46 posle podne »
cao mare
vidi
ti si POCETNIK u ovom sportu
to sto ti zelis da radis (super serije)
nije za tebe
razlog je taj sto ti treba i mozes da napredujes sa OSNOVNIM i ELEMNTARNIM stvarima jos dugo.
Ostavi se slozenih tehnika i sistema treninga,jer tako to ne funkconise
tako da sistem trerninga koji radis je realtivno ok i tbrea da ga se drzis
ono sto tebe muci je verovatno -SPORO NAPREDUJES jel da? :)
A ajde nam napisi kako se hranis?
-

Ne,napredujem skroz ok,taman :) Samo mi je covek predlozio da radim super serije pa sam hteo malo da se raspitam :D Ako vec preporucujete da ostanem sa ovim sistemom,da vas pitam samo nesto. Sta mislite da li da zamenim onda ova 2 dana sto sam vec pitao,znaci da radim ponedeljkom grudi i biceps,ili da ostavim ledja i triceps ? Jer kada radim petkom ramena,vec imam blagu upalu jer sam prethodni dan radio grudi,to mi naravno ne smeta toliko ali cisto vas pitam jer se slabije razumem kako organizam radi tokom treninga  :D Ne trazim nikakve detalje i sl. samo za ta 2 dana ili da ostavim sve kako je sad  :)

Van mreže MarkoBB

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Super serije-potreban savet
« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2013, 11:51:03 posle podne »
Pa slobodno zameni trening ponedeljka sa treningom cetvrtka, da te prodje upala grudi(ako svaki put imas), do petka kad radis ramena, mada je po meni irelevantno, tvoj osecaj je najvazniji.