Jun 27, 2024, 11:17:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.244 poruka u 18.758 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Kruzni???  (Pročitano 20709 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kruzni???
« Odgovor #45 poslato: Novembar 13, 2006, 08:49:59 posle podne »
sve ja to razumem , sve sto si rekao zasto Chad to radi to znam ali ja se pitam kakve koristi imaju Roni , Gunter , Melvin i ostali od toga , sta oni mogu da dobiju od toga , ako on njima nemoze da pomogne da bi napredovali , ako je tako onda bi bilo logicnije da Chad njima placa da se vodi kao njihov trener ili sta vec a ako bi tako bilo to bi vec iscurelo u javnost odavno a imalo bi i negativan medijski efekat na one koje trenira

Gore sam ti naveo neka moja razmisljanja kako bi to moglo da bude... da li imaju i neki finansijski dogovor to mi takodje izgleda potpuno moguce, da li razmjenjuju iskustva, da li su prijatelji ili sat vec pa izjave da saradjuju sa Chadom potpuno je moguce... ja to ne mogu znati ali meni zvuci vrlo nelogicno da je Chad sa njima 24/7 i da on diktira sve i da je on najzasluzniji za Ronnievih 8xMrO, kao sto on to voli da predstavlja javnosti, kroz recimo MD gdje nastupa kao Contest Guru...

Poliquina sam pomenuo u kontekstu toga da dobro prodaje svoje ideje izmedju ostalog preko neta, kao sto znas ima sajt gdje mozes sve procitati ako platis clanarinu i sve je to potpuno ok, znaci naveo sam primjer kako uspjesni treneri uzimaju novac, a nisam ga ne znam kako ocrnio, kao sto ni ne govorim nesto potiv znanja Chada, nego meni jednostavno zvuci nevjerovatno da je on taj koji ih trenira (a kao sto rekoh uopste ih ne trenira nego daje savjete u pogledu ishrane i dopinga) vrhunske profesionalce kao da su oni od juce a ne hiljadu godina u sportu... to je bila moja poenta... Mozda ja i grijesim... ali meni je ta varijanta nerazumljiva...

PS. Sto skaces za Poliquina stari, necemo ga nista uvrijediti ako ga dovedemo u kontekst sa Chad Nicholsom, uostalom ti si ga naveo kao trenera  BB sampiona?
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kruzni???
« Odgovor #46 poslato: Novembar 13, 2006, 09:04:07 posle podne »
ja sam Chada naveo zato sto izgleda kako izgleda a trenira koga trenira , nisam govorio o njegovom znanju jer nisam procitao nista sto je on napisao jer neznam i da li je nesto i napisao , ja sam govorio o onome sto je pedja rekao odnos kako neko izgleda i koliko zna , ja tvrdim da to nije u nikakvom odnosu , kao npr. sto nije u odnosu znanje nekog fudbalskog trenera i njegovo fudbalsko umece ka primer

Poliquin mi je omiljeni ,  i ne skacem ipak je on vrh vrhova

Zbog toga sam ja i odgovorio u startu na tvoj komentar... Chad NE TRENIRA te momke, barem sam ja u to ubjedjen i koliko citam njegove columne on samo govori o tome da ih savjetuje u pogledu ishrane i u to sumnjam,... Znaci treba ti bolji primjer za to sto si htio da kazes Pedji... neki gdje provjereno znas da postoji odnos trener-sportista, a ne ovaj gdje su po mom sudu neke druge stvari u pitanju...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kruzni???
« Odgovor #47 poslato: Novembar 14, 2006, 12:19:29 pre podne »
Ok stari, mozda ja grijesim, mozda 8xMR.O i covjeku sa 28 godina iskustva u bodybuildingu treba trener 24/7 poput Chada Nichollsa da mu pojasni par stvari vezanih za trening, telefonom ili kako god...

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kruzni???
« Odgovor #48 poslato: Novembar 14, 2006, 09:32:05 pre podne »
markoni..mora da ti bude jasno...ljud9ma kao sto je ronnie..ne treba chad...njemu treba neko ko je objekitavn...zvao se on chad ili kako drugacije..nije bitno...

d amu ukaze na eventualne greske itd...

ali da ne duzim temu posto vidim da neke stvari ne razumes sto je i logicno jel si veoma kratko u ovom sportu da bi znao sta se sve dogajda iza zavesa.....

zavrsna rec..

za fil rocky 4 stallonea je spremao franco colombo...

neznam dali znas kako je tada izlghedao franco...a kako je na snimnju izlgedao stallone..

ali sam stallone jer  rekao..da  niakda nije bio u bolljoj formi ali aKADA MU JE FRNACO ISPOSTAVIO RACUN ZA TO MORAO JE KUCU DA PRODA DA BI PLATIO..

ring a bell markoni brate...

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kruzni???
« Odgovor #49 poslato: Novembar 14, 2006, 02:35:13 posle podne »
Oko čega vi zapravo raspravljate?
Da li o trenerima bodibildinga, fitnessa (opšta populacija), sportista?

Ukoliko neko dobro izgleda (to je subjektivna kategorija, zavisi od onoga ko gleda) znači li to da on zna šta radi, i da zna to PRILAGODITI drugome?
Tipičan primer: bodibilder (ne želim da vređam nikoga --- ove je samo primer) koji ima ekstra "rezultate na sebi", koji je koristio ko zna kakve suplemente, dozvoljene ili nedozvoljene, proveo pola radnog dana u teretani, hoce to isto da napravi od momka od 17 godina, koji (a) nema vremena da prvodi u teretani, (b) nema para da trosi na suplemente.... Sa druge strane, želi li taj neko da izgleda kao njegov trener?

Naravno, ukoliko se radi o vrhunskom treneru, vi morate znati da ti ljudi rade 25h dnevno!!!!!! To je posao kao i svaki drugi.... ti ljudi nemaju mnogo vremena za sebe, i zato ponekada imaju problema sa svojim "izgledom", pogotovo ako su stariji.... ili imaju "lošu genetiku"... ili nemaju ženu da im sprema obroke kuci :)

Mislim da ste otvorilio jednu ogromnu konzervu sa crvima (engl. can of workms) počevši ovu raspravu... KAKO SUDITI KO JE "DOBAR" TRENER???? Po njegovom izgledu? Ne verujem...

Nedavno sam ja otvorio ovu istu raspravu na Charlie Francis forumu... po kojim kriterijumima znamo da je neki trener dobar? Tako što ima 100 dece i od toga "napravi" jednog šampiona a upropasti ostalih 99? Vredi zapamtiti da neki sportisti napreduju USPRKOS treningu.... Da li nekog trenera čini uspešnim to što je dva meseca radio sa svetskim šampionom? Ja sam radio dva meseca sa Balkanskom i Evropskom prvakinjom (1-3. mesto), da li to mene čini vrhunskim trenerom? Ona jeste i biće vrhunski sportista samnom ili bez mene, i umesto da neki treneri stvaraju vrhunske sportiste, ti isti sportisti stvaraju vrhunske trenere --- OBRNUTO!!! 
Po meni je trener uspešan ukoliko KONZISTENTNO, iz MALOG UZORKA NE-DAROVITIH STVARA vrhunske sportiste i ogromno relativno poboljšanje (relativno u odnosu na sportistu), a tu i tamo STVORI jednog vrhusnkog šampiona, bez da "sjebe" ni jedno dete/sportistu!!! 

Primeri:

A) Imas stotinjak dece na raspolaganju, i od njih vremenom "napravis" samo jednog vrhunskog sportistu, a ovi ostali se ne pomere sa mrtve tačke i pri tome se ispovredjuju ---- Je si li ti dobar trener? NIKAKO! Ovo se dešavalo u Rusiji i kod nas, gde su konzistentno koristeći ogroman broj dece mehanički i bez individualizacije radili sa svima isto, pa ko preživi biće šampion.... I sad su oni ekstra treneri? Malo sutra
B) Imas dvadesetak ne-talenotvane dece, nula uslova, i iz toga "sranja" uspes da tu decu dovedes do odlicnog nivoa i pokoji od te dece (oni koju imaju genetiku i sl.) postane vrhunski šampion, bez povredjivanja, i to konzistentno radis godinama.... TO JE USPEH! Primer za to je Charlie Francis, koji je u Kanadi, bez velikog broja dece, malog broja crnaca i u hladnim uslovima, bez sredstava napravio ne samo Ben Johnsona (pricajte koliko hocete o dopingu, ali to ne umanjuje njegov uspeh, jer neznate celu pricu --- procitajte Speed Trap knjigu ukoliko vas interesuje) već dvadesetak olimpijskih takmicara, 20-tak svetskih rekorda.... I on je "debeljuca"... WHO CARES! Ja bi pre proveo sa tim covekom 2h trenirajuci nego sa Ronney Colemanom 20meseci.... Al Vermeil je sličan lik....

Mislim da je bolje da batalite ovu temu i odete da trenirate sebe, decu, ili koga god.... i razmislite o cemu sam rekao!
I da, ukoliko nemate rezultate, kako da krenete nekoga da trenirate....???? Prvo znanje, pa tek onda rezultati... NE MOŽE obrnuto!!!!!!!! Svako je nekada bio početnik!!!
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kruzni???
« Odgovor #50 poslato: Novembar 14, 2006, 04:36:48 posle podne »
znao sam da na kraju ce da zavrsi na temu....on koristi ovo i ono i zato je takav.

jebiga buraz..

rest my case........

peace