Septembar 17, 2024, 04:37:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: KUCNA TERETANA  (Pročitano 7452 puta)

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
KUCNA TERETANA
« poslato: Novembar 10, 2013, 09:18:12 posle podne »
Ovako,imam plan da napravim kuci teretanu..Naravno nece to biti teretana sa novim spravama i full opremom vec samo ono sto meni treba i sto mogu trenutno da priustim..Zanima me sta bi bilo osnovno po vama i sta bi ste vi obavezno uzeli kad biste pravili(ili ovi koji su vec pravili)..??

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #1 poslato: Novembar 10, 2013, 09:32:01 posle podne »
Vidis ja hteo da se selim iz grada za selo, tj da iznajmim neku kucu van grada smor mi ovde u centru, pa razmisljao o istom.
Ja bih kupio sprave iz koriscene teretane, nisu mi problem finansije toliko. Po meni osnovno...
Imati benc , ravni, kosi, da klupa moze da se uspravi da se radi i potisak.
Rack za cucanj, olimpijska sipka sa dosta tegova, z sipka, bucice....
Lat masina, sa doljnim koturom za veslanje, i jbg nesto od noznih ekstenizija. Gledao sam cene, polovno a ok stanje bi me kostalo od 1000 do 1500e, za 2000 kupim celu polovnu teretanu :D
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže thedelbooyy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #2 poslato: Novembar 10, 2013, 09:58:55 posle podne »
jebga dominikanac, nema svako toliko para hahah ;D
peki, zavisi koliko para imas? podesive bucice od 10 do negde 80kg, podesiva bench klupa, obicna sipka, i kriva sipka za ruke i vratilo- to je nesto najosnovnije po mn, sa tim mozes svaki misic lepo pogoditi iz mnogo razlicitih uglova i polazaja.
 

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #3 poslato: Novembar 10, 2013, 11:25:08 posle podne »
Odakle meni sa 18 godina 2000 evra prijatelju? :D Lako bi ja sa 2k ne bi ni pitao ovde..Ovako sam ja zamisljao,ono sto bi mogo da ostvarim:Sprava-(vratilo,propadanja,trbusnjaci),podesive bucice dve sa plocama od 2.5,5,10 kg...Benc klupa i olimpijska sipka za pocetak sa 100 kg tegova.Za sada imam spravu za trbusnjake,imam dvorucni teg za biceps,dzak,fokusere i full opremu sto se tice borilackih vestina(rukavice,zastite,bandazeri,fokuseri,vijace..).Kasnije bih dodao jos 50 kg tegova i neku sobnu biciklu.Mislim da bi mi to bilo ekstra da radim kuci :)
Iz vise razloga planiram da prestanem sa teretanom ali ne i sa treningom naravno.Prvo sledece godine trebam da upisem faks,pa moram da se posvetim tome,a dok odem do teretane odradim trening i vratim se treba mi 3 sata ako ne i vise..Drugo volim da radim sam,tj da treniram sam,imam mnogo bolju koncentraciju nekako..Ima tu jos razloga sitnih tipa ovih sto dodju samo da se slikaju po teretani,pa sve do onih koji jedu sarme i paprike i imaju takmicarske forme i dele savete-kako do takvog izgleda za samo 2 meseca( sa turboslankom na primer :D xDD )..Ali nebitno

Van mreže stojane

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2013, 02:30:21 pre podne »
jebga dominikanac, nema svako toliko para hahah ;D
peki, zavisi koliko para imas? podesive bucice od 10 do negde 80kg, podesiva bench klupa, obicna sipka, i kriva sipka za ruke i vratilo- to je nesto najosnovnije po mn, sa tim mozes svaki misic lepo pogoditi iz mnogo razlicitih uglova i polazaja.
 


sta ce ti bucice od 80kg? :D nisi coleman :D

osim eventualno neko veslanje

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #5 poslato: Decembar 01, 2013, 04:29:32 pre podne »
Sve zavisi pd prostora gde zelois da ti budu sprave i tegovi.Ako ih zelis u stanu sigurno ces zeleti da su lepog izgleda,ali to ima i visoku cenu.Ukoliko imas neki prostor od 20ak m2 moze dosta toga da se napravi sa malo maste .
Dacu ti svoj primer T-sipka 4m cevi fi30 sa i jos nekim sitnicama 500din +500din varenje ,tegove izlijes od betona(cement,pesak,sljunak)u kalupe od plastike koji su 150-200din (plasticarsle radnje)i dok ih lijes stavis plasticnu cevku za kanalizaciju fi32 u sredinu da mozes da dodajes i skidas tezine.
Dobices jos jednu informaciju iz kalupa od 8L dobijas 19-20kg betona , od kalupa od 7L dobijas 15kg . 
Od 50kg cementa racunaj na 140-150kg tegova.
Najteze je dopremiti materijal i mesati malter ostalo se radi sa uzivanjem.

pozdrav

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2013, 10:04:14 pre podne »
T-sipka


Tegovi od 15 i 20 KG i 40KG crni :)


Gladijator bez konstrukcije (tockove za metalna vrata imas na buvljaku 300din komad,a sajlu fi 6 imas u "uradi sam") 


Ravni bendz konstruisan da trpi koliko stavis



Uz zestok trud, izdatak za sve skoro 200 evradi .

Van mreže No limit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2013, 04:58:24 pre podne »
hahahahahaaahahhaa
legendo !!!!!! ;)

Van mreže aca@

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #8 poslato: Januar 05, 2014, 09:30:57 posle podne »
Ja sam opremio jednu sobu posto vise nemam vremena da idem u teretanu svaki dan. Radim po 12 do 15 sati dnevno tako da mi je odlazak u teretanu neizvodljiv. Daleko je od mene,moram kola da palim,trosi se benzin...
Opremio sam jednu sobu sa odlicnom lat masinom koja ima donji kotur,kvalitetna smith masina,kombinovana klupa,dve sipke,dve sipkice za bucice plus 250kg tegova.  Meni sve ovo zavrsava posao.

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2014, 11:29:54 pre podne »
Nastavio sam da treniram u teretani za sad :P Bane mogu samo da ti kazem : SVAKA CAST!!!

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: KUCNA TERETANA
« Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2014, 11:40:05 pre podne »
Neka si nastavio i to je ispravna odluka, ove kucne i podrumske varijante mogu donekle da improvizuju pravu teretanu ,jedina prednost je sto nema gubljenja vremena za dolazak i odlazak i ako cu da se derem pri cucnju nema ko da mi prigovara ili cudno da gleda.