Septembar 17, 2024, 04:38:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana i eksplozivnost??  (Pročitano 7151 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana i eksplozivnost??
« Odgovor #15 poslato: Novembar 04, 2013, 03:00:36 posle podne »
Ne radi 1 rm nego pola  ili 3/4 od toga.Cisto da ima reper tokom programa.Slazem se sa svime sto je Dzon rekao.

jasno je sve ko dan
ali nije nigde navedeno da radi 3/4 necega od necega milance
vec ja da ne rauzmem,a ovaj momak to sigurno ne razume,veoma pogresno se moze shvatiti
ako mi je 1 rm sa 100 kg-velika razlika je da li radi onda sa 50 ili 75 % od 1
a sto se tice svega.jako lep odgovor ali u sustini z aonoga ko razume sto radi tj kako se radi
i zbog toga sam i rekao u provom postu da mi je ok nacin,jer u sustini on se zalece u celu pricu i pre ili kasnije ce morati da nauci ono sto je dzon napisao

Van mreže Explosiv

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Teretana i eksplozivnost??
« Odgovor #16 poslato: Novembar 08, 2013, 07:30:31 posle podne »
Ako sam dobro shvatio ovih mojih 8 ponavljanja u 5 serija nece uticati na eksplozivnost ukoliko svako ponavljanje ne izvedem maksimalno brzo (a max brzo znaci spustam teg nekim prosecnim tempom a podizem iz petnih zila) ?????? Tj. poenta cele price ja da ako teg ne dizem max brzo (tj. ako ne koristim tezinu i opseg broja ponavljanja koji ce da mi omoguce da dizem teg max brzo) stavicu eksplozivnost po strani??

Inace citao sam dosta tekstova na netu i sklapao kockice ali sam se tek posle ovog slajda : http://www.slideshare.net/BrankaPati/ps-adas-seminar-3-darko-arovi-trening-za-snagu-i-eksplozivnost  odlucio kako cu da radim u teretani jer svi oni tekstovi su se poklapali sa onim sto pise u slajdu pa mi je delovalo logicno pa ako vam nije tesko pogledajte i recite mi koliko sam bio u pravu kad sam poverovao svemu tome sto tu pise.
Najsumnjiviji mi je deo koji kaze da rad sa max. tezinama i brojem ponavljanja od 1-3 NE dovodi do hipertrofije....tj. "nema hipertrofije"