Septembar 25, 2024, 06:21:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan ishrane(misljenja,korigovanja)  (Pročitano 1646 puta)

Van mreže obraz1389

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Moj plan ishrane(misljenja,korigovanja)
« poslato: Novembar 14, 2013, 06:28:50 posle podne »
pre svega pozdrav,imam 21 godinu,bavim se borilackim sportovima od svoje 7 godine sve do sad :) Doduse imam i staza u teretani ali uz pauze. Cilj mi je 3,4 kvalitetnih kila gore,i da zategnem postojece. Da ne bih isao u off topic,otvoricu svoju temu u podforumu gde se prica o treninzima sa tegovima,posto bih ubacio teretanu naravno uz sve ovo,pa ko je voljan nek baci oko i tamo bicu mu zahvalan :)
75kg,184cm.
Ovde cu izneti neki svoj plan ishrane,posto bih pored toliko ispisanih tema o tome ispao bezobrazan kad bi trazio da mi neko pise istu :D pa neka neko iskusniji proceni da li vredi nesto,ako ne da menjamo.

obrok1. 6:00h (pre teretane) Musli+Vocni jogurt+multivitamin

07:00h trening u teretani. 5gr monohidrata+ 20gr malto(pola sata pre)  PWM merica ipo whey-a+5gr monohidrat+malto+c vitamin.

obrok2. 07:30h - 5 celih jaja + 2 belanca,omega3
obrok3. 12:30h - 1 tunjevina + 350gr krompira+salata
obrok4.  15:00h - belo meso 150gr + prilozi (povrce) + 150gr pirinca (ovo jedem u rostiljarnici posto sam na poslu do 17h)
obrok5.  18:00h (pre treninga kick boxa) 250gr mesa + 200 gr pirinca+salataomega 3
U pwm stavljam samo mericu whey-a,posto mi kreatin ne odgovara na ovom treningu+c vitamin.
obrok6.  23:00h - Ella sir + Blend + 150gr mesa + orasi ili lesnici.

Na poslu,izmedju obroka 3 i 4 popijem blend sa mlekom i pojedem neku vocku (jabuka,mandariina,banana)
Ako ima neko ideju sta bi jos mogao na poslu da improvizujem neka slobodno predlozi.

Da napomenem da treninge Kick Boxa imam 5 dana u nedelji,i da mi je to prioritet,i da u teretanu idem radi povecanja snage i preformansi na kick boxu. Treninge u teretani cu imati ponedeljkom,sredom i petkom,subotom samo plivanje,nedelja odmor ceo dan. Ovakav vid treninga i ishrane cu voditi naredna tri meseca,pa cu uporediti rezultate. Ko je voljan neka da neki savet,kritiku,misljenje :)





Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Moj plan ishrane(misljenja,korigovanja)
« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2013, 09:09:22 posle podne »
A trening ti traje pola sata? :D Mislim za pola sata stignes do teretane,odradis trening i onda jedes :)

Van mreže obraz1389

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Moj plan ishrane(misljenja,korigovanja)
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2013, 11:03:43 posle podne »
8:30 iskorigovano ! Oci si mi otvorio,gad bles ju :D

Van mreže obraz1389

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Moj plan ishrane(misljenja,korigovanja)
« Odgovor #3 poslato: Novembar 14, 2013, 11:05:11 posle podne »
daj baci neki komentar za ishranu,nemoj mi greske u kucanju samo gledati :D

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Moj plan ishrane(misljenja,korigovanja)
« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2013, 11:45:13 posle podne »
aj kada niko nece da se bakce oko ovih 11312312312x napisanih tema tema,ti dam neki savet za ishranu ovako povrsno...

1 obrok*** nemas proteine(a ujutru i posle treninga su ti najpotrebniji),samo uh,od kojih je dobar deo secer
ubaci u to neke brzo valjive = mericu whey ili ako neces prebaci ova jaja u 1. obrok...
musli ti nisu najsrecniji izbor,pogledaj u nut. tabeli koliki je procenat secera do UH. ...zamena ovsene

2 obrok ..obrok posle treninga... kada vec imas whey (brzi prot.) ne trebajuti ova jajca ..vec cepaj po mesu..pilece belo+krompir (pirinac)

izmedju obroka 5 i 6 malo veca pauza...mozes to i da razvrstas na 3 ...tipa sve sem blenda iz zad.obroka  2 sata pre spavanja blend pred spavanje

uglavnom cela prica ti se svodi na oko 3grama prot/kg mase + oko 5-6 uh...ujutru i posle treninga gledaj brzi prot. + uh,uvece spori prot,sve ostalo uh+prot ...ne znam kako ces sa treningom, bolje tu trazi savet da ti ne bude malo mnogo pogotovo sto oces kile +..

p.s. i ne znam sta je svima sa ovim ciframa gramaze pirinca,svi pisu nesto 150-200-250...pa to je puna serpa kada naburi :) sirovog ga merite