Septembar 29, 2024, 08:18:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: If It Fits Your Macros (IIFYM)  (Pročitano 9114 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
If It Fits Your Macros (IIFYM)
« poslato: Oktobar 04, 2013, 10:26:28 posle podne »
Primer

90 kg covek sa 20% Bf hoce da skine masnoce...

Za odrzavanje mu treba 3000 Kcal
Kalorije smanjujemo na 2400 -  to je 20% cal deficit!
3gr protein per Kg Misicne mase = 240gr Proteina
0.90gr Fat per kg Telesne tezine = 90gr Masti
    (240 * 4) + (90 * 9) = 1770 Kcal!
Znaci 2400-1770=630
Znaci on ima 630 kcal koje mu ostaju da dopuni iz bilo koje hrane koje hoce (palacinke, pica, kolaci, torte, sladoled)
a i dalje ce gubiti kilazu zbog kalorisjkog deficita...
(Ja se osecam glupim vec samim tim sto pisem ove gluposti ali ajde mozda ce nasa diskusija spreciti nekoga da uradi ovu glupost)

Udrite po temi... Bas me zanima sta ima da se kaze o tome!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2013, 10:31:31 posle podne »
Dominikanac, vec je bila rasprava o ovoj temi :)
Kao i sto si napisao, gluposti...
Napraviti povremeni "izlet" sa hranom ok, sigurno se niko ovde ne hrani 365 dana godisnje "čisto", ali racunati je na ovakav nacin je glupo.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2013, 11:24:32 posle podne »
Posto kontam da je dosta povezano sa onim sto sam ja pisao evo sta sam jeo xD
http://www.myfitnesspal.com/food/diary/eXeL0L
nema sve tezine nisam update redovno. Od danas pratim macrose u excelu jel me myfitnesspal iritira zbog puno netacnih podataka...

recimo jedna stvar koju sam primetio kod sebe ne znam da li je zato sto sam imao tendenciju da ubacujem dosta junka ili je jednostavno tako ali spadam u mali procenat ljudi kome low fat dijeta odgovara vise nego low carb :)
inace ja sam imao drugaciji princip al nazalost kalorije su mi dosta nize kao sto mzoes da vidis verovatno jer sma dugo na dijeti...
isto da neko jede 240gr proteina 90gr masti i junk pored toga nebi imao snage da zivi xD
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2013, 07:33:03 pre podne »
Exelol, koliko si dugo na dijeti?

Ja nisam nikada duze od 4 mjeseca bio, a stvarno sam za ta 4 mjeseca napravio odlican rezultat, za prvu ozbiljniju dijetu, eto ti slika dole kako sam odradio prvu ozbiljniju dijetu pa vidi.

Druga bitna stvar, dijeta s radi tako da za sto krace vrijeme uradis sto vise, sto si duze na dijeti vise mucis organizam, vise misice unistavas itd, itd, itd...



Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2013, 07:44:36 pre podne »
Pa zavisi kako sto sto se tice snage tj energije, ljudima isto ne odgovara low carb ponekad, ja sam na low carb pun energije. Ma taj sam primer izvukao negde sa neta gde pisu o toj gluposti od dijete, tako da... Ljudi su ubedjeni da je 5-6 obroka dnevno glupost iz 80-tih, da protein u svakom obroku je glupost, da macro trebas da uneses u roku od 24h, i da se matematicki slozi, i to je to... Al ima je filozofija, mozda ce delovati na nekoga ko ima 30% Bf i to neko vreme, i posle toga cao. Ali jako tesko tj na sasvim drugi nacin na nekog ko je u full treningu i ima Bf % 12 ili 10.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2013, 07:57:42 pre podne »
Posto kontam da je dosta povezano sa onim sto sam ja pisao evo sta sam jeo xD
http://www.myfitnesspal.com/food/diary/eXeL0L
nema sve tezine nisam update redovno. Od danas pratim macrose u excelu jel me myfitnesspal iritira zbog puno netacnih podataka...

recimo jedna stvar koju sam primetio kod sebe ne znam da li je zato sto sam imao tendenciju da ubacujem dosta junka ili je jednostavno tako ali spadam u mali procenat ljudi kome low fat dijeta odgovara vise nego low carb :)
inace ja sam imao drugaciji princip al nazalost kalorije su mi dosta nize kao sto mzoes da vidis verovatno jer sma dugo na dijeti...
isto da neko jede 240gr proteina 90gr masti i junk pored toga nebi imao snage da zivi xD




A sta je pogresno u myfitnespall-u

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2013, 08:37:39 pre podne »
Mozda cu malo izaci is okvira teme,ali ja mislim da je problem kod ljudi koji drze dijetu( I ne sam to) ,u ZAVARAVANJU SEBE I NEDOSLJEDNOSTI.Pa mislim potpuno je irelevantno da li se unosi 1684kcal ili 1738kcal.Mislim da je problem u pristupu,a to je u veconi slucajeva pristup manjeg otpora.Pa narvno da nikoga nece upropastiti kockica cokolade,ili 5 badema,ali stvar je da ako nesto radis da se to radi kako treba ,kako su drugi koji su za to vise kompetentni vec uradili I napisali.Samo kad se sjetim na koliko je stranica otisla Gdin-a Pede tema o ketogenoj dijeti,samo zbog pitanja o tome da li I kako da varaju sami sebe.Kao sto nije presudno dali izmedu serija imas 35 ili 37 sekundi odmora,bitno je po meni imati plan I drzati ae toga.Jer ako. si body builder onda to radi kako treba,ako si moler molerisi kako treba.

I naravno mislim da je deficit deficit,ali pitanje je gdje bi odvelo da umjesto 630kcal sladoleda I cokolde,to uneses kroz kvaalitetne namirnice
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2013, 08:49:27 pre podne sirius »

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2013, 01:11:31 posle podne »
Svaka ljudi vama cast na toliko detaljnom pristupanju ovome. Protein uvek isti unos stoji, ako treba da se doda ide 200gr mesa gore, uh ako ide dole smanjim ovas ili pirinac i to je cela matematika

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 05, 2013, 03:34:41 posle podne »
@tenssa pola godine :)

@dominikanac sto je najace imam ja ok snage na low carb ali kad drzim masti na 60+ gr koliko god uha da jedem ne mrsavim cak sam na keto za 3 nedelje spustio jedva 2ipo kg... Inace posle raspodele makronutrijenata raspodela proteina u vise obroka je druga stvar koja najvise utice na napredak sto se ishrane tice po meni xD
inace ja ne jedem hleb,pice,bureke uopste... ne jedem hranu kojoj ne mogu da aproksimiram macrose tacno... jel na 100gr pice mozes imati 5gr proteina mozes da imas 25 sto i nije tolika razlika koliko je u mastima mzoes da imas 5gr masti mzoes 40gr a to ti je 35x9=315kcal pa da ubacis svaki drugi dan tako nesto ode brutalno u off sa macrosima... zato neko ko jede napolju previse ne moze znati da li IIFYM ne radi recimo ili je problem do njegovog izbora hrane xd cak i belo kad kupujes sam kad ga spremis ima 1gr masti na 100gr kad kupis grilovno na losem mestu ima 10gr na 100gr xD

@sirius ne govorim o malim odstupanjima to je ok nego recimo najvise volim da povlacim naamirnice iz recent i ako jednom ovuces neku netacno stalno ti stoji u recent ne moze da se obrise... i sad ako ja povucem pilece belo na kom pise da ima 10gr carbsa i 10gr masti xD i slucajno se neki drugi put zajebem u zurbi i izvucem taj budem u offu sa macrosima brutalno xd

@bole da generalno ti uvek mozes izbaciti ~30gr rize da smanjis uh za 20gr :) ali recimo ako danas odlucis da pojedes 1 bananu 200gr grozdja opet moras racunati xD da bi postavio akvivalent :) i tehnicki i ti koristis IIFYM samo indirektno :) ja imam razlicit unos proteina po danima i razlicit unos uha a samim tim menjam i  unos masti iz omega 3 i badema xd

eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 05, 2013, 03:38:59 posle podne »
Gledaj, za pola godine ako nisi zavrsio defku onda negdje debelo grijesis...sem ako nisi imao skidati 30+ kilograma...Ja sam za ovih 4 mjeseca definicije skinuo oko 15 kg ako se ne varam, a moglo je to jos bolje izgledati da sam prije slikanja odradio izbacivanje vode i ostalo sta treba...

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 05, 2013, 05:57:26 posle podne »
E pa bas iz ovog razloga sam otvorio ovu temu, zdrava diskusija nikom nije skodila, a i nauci se ponesto. Jedan od glavnih razloga koji zagovaraju je takodje jelo 3 x dnevno a ne 5-6 puta kako vecina nas ovde to radi. Odoh da citam vise o tome, a i o katabolizmu za koji kazu da je nemoguce postici ako jedes samo 3 puta dnevno i trcis manje od 100 km.
U stvari tek sada raspravljajuci sa ljudima (na spanskom forumu) vidim koliko je u stvari moje znanje povrsno. Mislim jesam naucio "sta i kada, i mozda kako", ali svakako nisam naucio  "zbog cega". Imacu hobby sledecih par nedelja :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 05, 2013, 06:23:00 posle podne »
inace jos 1 jako velik razlog zasto su ljudi za IIFYM je online coaching... da se ne vode IIFYM-om klijenti bi smarali coachove sta sad da radim pojeo sma xxx sto nisam trebao... ovako je resenje uvek isto...
isto do god je neko konzistentantan u onome sto radi imace rezultate pa makar i da to nije optimalan nacin...\

Ben Pakulski Talks Clean Eating vs. If It Fits Your Macros (IIFYM)
jedan dobar video na ovu temu :)

i da skidao sam 30kga...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 06, 2013, 12:25:57 posle podne »
Da sjajan video, do duse rekao je nesto sto svi mi znamo i sto je jasno kao dan :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže simas

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 08, 2013, 10:02:14 posle podne »
ako moze jedno pitanje vezano za ovu temu?

ako mi je bmr 2247kcal,a tdee oko 3090,dali treba da kalorije koje potrosim za vreme dva treninga (ujutro/uvece) koje se ukupno krecu od oko 1500kcal ubacujem u bmr ili u tdee?

dobre odluke dolaze iz iskustva,a iskustvo opet dolazi iz losih odluka...

Van mreže Beats by Dre

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: If It Fits Your Macros (IIFYM)
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 08, 2013, 10:13:54 posle podne »
tenssa
jel si ti odjednom bio na dijeti 4meseca ili sa pauzama