Septembar 27, 2024, 12:03:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Moji recepti  (Pročitano 46619 puta)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moji recepti
« Odgovor #75 poslato: Maj 17, 2014, 08:38:00 posle podne »
Ovo savršenstvo nažalost izgleda jako ružno na slici, aaaali... da ne dužim, evo recepta pa vidite sami:

- pakovanje smrznutih malina (može bilo koje smrznuto crveno voće, ali su maline i kupine najzahvalnije)
- 20ak grama wheya od čokolade
- malo kokosovog brašna
- malo cimeta

Sve to u činiju, možete u mikrotalasnu da se malo otopi (malo!) ili sačekajte pa dodajte par kašika vode i onda krenite da gnječite da se stvori ovakva kaša. Nemam sad ali bih ubacila nekad i mlevenih badema, itd. Šta volite.

Na slici je porcija (pola smese).
suck it up, buttercup

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Moji recepti
« Odgovor #76 poslato: Maj 21, 2014, 10:31:46 posle podne »
Da nema neko slucajno neki recept za sutlijas al' da nije hard gain :D Nego neka light verzija ...  ::)
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moji recepti
« Odgovor #77 poslato: Maj 21, 2014, 11:27:37 posle podne »
suck it up, buttercup

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Moji recepti
« Odgovor #78 poslato: Maj 22, 2014, 11:28:22 pre podne »
Hvala puno... Btw svidelo mi se jos par recepata, tako da cu morati da probam i to :D
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže miss_D

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 209
Odg: Moji recepti
« Odgovor #79 poslato: Maj 22, 2014, 03:45:13 posle podne »
Evo mog danasnjeg rucka, jela sam i pirinac dok sam spremala ovo... glad :D
Meso je preukusno, samlela sam belo meso, luk, dodala zacin za pecenu piletinu i svezu nanu, jaje. Kasikom vadila cufte i ispekla na teflonu bez masnoce ikakve, mada sledeci put cu staviti malo kokosovog ulja, ovako brzo zagori
I'm not finished when I'm tired, I'm finished when I'm done

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Moji recepti
« Odgovor #80 poslato: Maj 22, 2014, 03:49:28 posle podne »
@milena koliko zasladjivaca u taj pirinac i kog (verovatno stevia)? Po ukusu ili ?
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moji recepti
« Odgovor #81 poslato: Maj 22, 2014, 04:07:18 posle podne »
@miss_D - svaka čast! To je baš na foru ovih mafina koje ja pravim. Ali nisam pokušavala da pržim. Takve kao burgere sam htela da naređam na rešetkice u šporetu, podignem to odmah isprod grejača i tako da pečem. Navodno okrene se samo jednom, posle 7-8 minuta.

suck it up, buttercup

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Moji recepti
« Odgovor #82 poslato: Maj 22, 2014, 04:10:37 posle podne »
Kako su nam vredne clanice foruma,jos da i mi muski pocnemo po pedantnosti u pripremi obroka da vas pratimo... :)
Gde bi nam bio kraj... ::)

Van mreže miss_D

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 209
Odg: Moji recepti
« Odgovor #83 poslato: Maj 22, 2014, 04:17:32 posle podne »
ovo je bilo gotovo za manje od 15min, stvarno se brzo ispece! jedino sto mi je blender crkao  ::) pa nisam mogla da ga bolje sameljem... sto vise luka slobodno dodaj. Sigurno da moze i na papiru za pecenje dobro da ispadne
I'm not finished when I'm tired, I'm finished when I'm done

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moji recepti
« Odgovor #84 poslato: Maj 22, 2014, 04:20:17 posle podne »
@milena koliko zasladjivaca u taj pirinac i kog (verovatno stevia)? Po ukusu ili ?

Ako je tečni, onda štricni jednom ;D pa posle ako treba još. Ako je stevia u prahu onda kašičicu.

Još jedan savet - kad hoćeš taj sutlijaš oblik, ja stavim jednu mericu pirinča (50g) i jednu manju čašu vode. Odnos dakle 1:2. Pustiš da prokuva 2-3min, skloniš sa vatre i poklopiš i pustiš da se magija desi - da se napravi ta skrobasta masa, jer pirinač i upije i pusti malo skrob, jedno 10min. Onda cimet i zaslađivač i savršeno :)
suck it up, buttercup

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Moji recepti
« Odgovor #85 poslato: Maj 22, 2014, 04:23:00 posle podne »
Hvala hvala punoooooo  :)
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moji recepti
« Odgovor #86 poslato: Jun 15, 2014, 11:39:02 pre podne »
A u nedelju, palačinka od muslija.

Classic musli i 3 jajeta, super je :)

suck it up, buttercup

Van mreže Bella

  • Lepotica
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 100
Odg: Moji recepti
« Odgovor #87 poslato: Jun 17, 2014, 10:14:37 posle podne »
 Evo da podelim i sa vama ovaj jednostavan recept(na zalost slike ovoga puta nema, brat i ja vec pojeli a iskreno nisam se ni setila da napravim neku slicicu)  ;(  U svakom slucaju pravicu o5, bas mi se dopalo.

Dakle u pitanju je MUSAKA SA TUNJEVINOM:
  2 konzerve tunjevine
  1kg krompira
  2 glavice crnog luka
  3 jajeta
  2 kasike meggle sira sa malo mleka( a moze i samo 100ml mleka)
  od zacina biber i so

1.Najpre iscedite tunjevinu,zatim na malo ulja proprzite crni luk, sklonite tiganj sa sporeta i dodate tunjevinu, malo bibera i sve izmesate.
2.Oljustite krompir, izrendate na krupnije i posolite.
3.Polovinu krompira poredjate na dno tepsije(vatrostalne cinije, ko ste ima) ,zatim preko fil od tunjevine, i nakon toga jos onu polovinu krompira.
Na kraju pomesajte jaja, sir i mleko koje mozete odmah preliti i staviti na pecenje ili na pola pecenja(ja sam tako ovoga puta).
Ukoliko odmah prelijete , pokrijte obavezno folijom kako preliv ne bi brzo zagoreo a krompir ostao ziv, i 20ak minuta pred kraj sklonite foliju i vratite da se zapece.

Plasila sam se malo ukusa, ali sam se prijatno iznenadila. :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moji recepti
« Odgovor #88 poslato: Jun 17, 2014, 10:28:48 posle podne »
Svaka čast za ideju! Jedva čekam da probam.:)

Jesi li koristila tunjevinu u salamuri ili sa uljem pa si cedila? Mislim, jel na to ceđenje misliš?
suck it up, buttercup

Van mreže Bella

  • Lepotica
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 100
Odg: Moji recepti
« Odgovor #89 poslato: Jun 17, 2014, 10:35:49 posle podne »
 Jedna je bila u salamuri a druga u ulju(te dve sam imala trenutno), mada ukoliko je u ulju, ono se moze iskoristiti za przenje luka.
 A sledeci put cu sve praviti upola, mislim na kolicinu. :)