Jul 04, 2024, 12:56:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje za cardio junkie :) Kuper  (Pročitano 7963 puta)

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« poslato: Septembar 16, 2013, 09:57:01 posle podne »
 Pitanje za cardio junkie :)

 Poz drugari. Molio bi za jedan savjet od iskusnog clana koji se razumije malo vise  u kardio tj. trcanje.

 Vec 2mj. pokusavam da spremim kuperov test ali mi ne uspijeva.

Treba da pretrcim 3000+m za 12min. Treniram vec 2 mj. 3-4 puta sedmicno.
 
Poceo sam sa duzim džogingom prvih 15tak dana dok nisam dosao u fazu da trcim 10Km za 55min,tada sam presao na kraće relacije i brži tempo.
Problem je sto sporo napredujem , a u zadnje vrijeme cini mi se cak i nazadujem. Ne znam sta cinim pogresno.  Preije 15tak dana sam par puta trcao 2600m medjutim u zadnje vrijeme m ise kvari taj rezultat umjesto da dobijam na vremenu ja nazadujem. Mislio sam da sam se pretrenirao pa sam pauzirao 2 dana,masirao noge dobro se hranio ali dzaba.

U zadnje vrijeme kada dodjem na stadion zagrijem se ,otrcim lagano 2 gruga i zatim trcim kuperov test . Posle toga ako me noge ne bole otrcim lagano 3-5 krugova i to mi je trening.

Prije 3 dana sam trcao hit 30s sprint 30sec lagano hodanje 12 puta ,dusa mi na nos izasla. Odmarao 2 dana izasao na teren ali napredak 0.

Sto se ishrane tice hranim se solidno. 3-4 obroga dnevno, bude tu dosta nekog kuhanja ali gledam da imam makar 1 visoko proteinski obrok , bilo da su bijelanca sa necim ili neko meso i uzmem neke kvalitetne ugljenhidrate .

Sto se dodataka tice .
2 puta whey  dnevno (cc2X40gr. prot), prije treninga 5gr.creatin,cesto popijem i noexplode ali ne stalno. Posle treninga šejk 30gr whey ,30gr glycomaize (ugljeni hidrati) i 5gr. creatina.  Za vrijeme treninga pijem rastvor vode i 15-20ml IRONMAXX AMINOCRAFT (tečne amino kis.). Prije spavanja popijem casein i pojedem jednu NANOX BCAA SHOTS 5000 PRO tabletu.  Mislim da ce te se sloziti da je ovo solidno.

2mj su prosla , imam jos cc 90 dana da spremim test.

Razmisljao sam na sl sistem 6 puta nedeljno.
1. dan 5X4 kruga cc1600m pri tom gledati da  ne trcim preko 8min 
2. dan dzoging, izdrzljivost. cc 20-25krugova 8-10Km 50-55min
3. dan hit 30sec sprint 30sec lagano hodanje 12puta pa 3-5 krugova lagani dzoging.
4. dan pauza
5. dan trcanje kuperovog testa, mjerenje. Posle testa 5 krugova laganim tempom u svaki krug ubaciti sprint 100-150m.

zatim ponavljanje ciklusa i tako do kraja.

 Molim iskusne clanove za savjet. Kome nije mrsko da procita :).

 Da li sam nesto pogresno radio , sta je pogresno po vasem misljenju . Sta mislite o novom  rasporedu treninga. Po vasem misljenu da li je moguce da spremim ovaj test za 60 dana.

Hvala na odgovoru.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #1 poslato: Septembar 16, 2013, 10:20:59 posle podne »
A jel imas teretanu u programu ja mislim da si bez obzira na ishrani u katabolizmu si zbog specificnosti treninga.
Drugo ti si tu u konceputualnoj omasci sto se tice metode treninga ako je cilj da za sto krace vreme pretcis sto vise cemu onda trcnanje po sat vremena ako posedujes vec tkzv bazu samo se umaras bezveze.
Pa onda posle sprinteva lagano cemu ako je cilj  tog treninga eksplozivnost.
Iskreno ja mislim da si u periodu kad treba da promenis nacin treninga. Ja bi ovako po danima Teretana celo telo, Ekplozivnost, odmor, Kuperov test, izdrzljivost, odmor, ponovo.  Jedno mesec dana da probas.
Ne iskljucujem mogucnost da si vec pretreniran.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2013, 10:23:08 posle podne icko »

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2013, 11:48:56 posle podne »
Teretanu sam mislio cak da izbacim dok neprodje ovo, ne treniram vec cc 7 dana.  Citao sam na nekim engleskim sajtovima neke pripreme ,oni su svaki par dana ubacili i tu dugu laganu stazu,kao da treniras izdrzljivost na taj nacin. E sad ne znam ni sam.  Ak oje neko spremao ili ako ima neki kondicioni trener molio bih da da svoje misljenje. Usput imam 29god.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2013, 10:03:05 pre podne »
Ti siu stanju apsolutne pretreniransti pod br 1
a pod br 2..nisi napisao nikakve generalije o sebi
za kuperov test bi covek trebalo da bude bar malo u okvirma "paramtera" za koje ljude je taj test i osmisljen

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2013, 05:53:20 posle podne »
Mislis da bi trebao napraviti pauzu par dana? Sta kazes na ovaj sistem sto sam gore napisao, da li je ok??

189cm
89KG
29god

Trenirao sam dugo (uglavnom teretana) ali ne treniram par god i poceo sam ponovo 2mj prije pocetka spremanja kupera ili prije ukupno 4mj.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2013, 06:54:23 posle podne »
Ti siu stanju apsolutne pretreniransti pod br 1

Bluu, druze, posle trece recenice:
Treba da pretrcim 3000+m za 12min. Treniram vec 2 mj. 3-4 puta sedmicno. (10km npr?!?!)
Nisam ni hteo da citam dalje. Pedja je rekao ono sto i ja mislim.
Inace, lakse mi je da kopam ili da me ceo dan biju nego 20 minuta da trcim, toliko volim taj sport :D Ali kako god, po logici stvari ti si umoran, pretreniran...
Odmori 4-5 dana, za to vreme drzi UH na 200+gr dnevno, i onda kreni sa trcanjem.
Napuni rezerve, odmori misice, rastereti se psihicki i onda pokidaj. Nemas pojma koliko odmor od 5 dana moze da znaci. Pogotovo posle 2 meseca takvog tempa.
Spavaj, jedi lepo, pij tecnost dosta, uzmi vitamine i minerale pogotovo - trcis i znojis se sve izadje na vodu, trebaju ti garant.

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2013, 09:27:44 posle podne »
Hvala na odgovoru.
Uzimam kompleks vitamina i minerala i  2X500mg C vitamina. Pokusacu sa odmorom 4-5 dana,da vidim hoce biti pomaka. Za vrijeme odmora da nastavim korisztiti ovu suplementaciju, whey,casein,amino,creatin ili da prepolovim sa proteinima (trenutno unosim cc 2,5-3g prot. po KG )  i uzimam cesce pirinac,krompir itd.. ?

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2013, 11:28:04 posle podne »
Meni su sprintevi od 400 m mnogo pomogli.

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #8 poslato: Septembar 18, 2013, 12:13:44 pre podne »
Ma znam druze ali je Kuper malo specifican, ja da imam 23god kao ti  letio bih oko stadiona koliko se spemam.  :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #9 poslato: Septembar 18, 2013, 08:53:04 pre podne »
Četiri puta nedeljno ti je dovoljno, pa eventualno posle mesec-dva da povećaš na pet, pa opet posle na šest, i to šesti na primer da ti bude trčanje u parku ili nekoj šumici, nešto neobavezno. Ali svaki put kako povećavaš broj treninga, tako prvo smanjiš intenzitet da bi izdržao taj novi. Ja sam samo profi atletičare čula da treniraju 6 puta nedeljno, i čak se i njima to smuči.

Ponedeljak npr: 100m trčiš, 200m hodaš, 200m trčiš, 200m hodaš, 300m trčiš, 400m pauza (odnosno 3-4min) x koliko krugova možeš
Utorak: fartlek (odvratni)
Sreda: (odmor) ili sprintevi / ubrzanje
Četvrtak: dužine, iliti tvoja izdržljivost; ako ne možeš u cugu 40min da trčiš, onda idi tipa 5x4min, ili piramidalno 4min-6min-8min-6mn-4min sa pauzama između od tipa 2minuta
Petak: deonice; 4x200m, ili kako već si u stanju

Računaj vreme (sekunde) na 100m, kako ti napreduje brzina.
Ne zaboravi da prvo trčiš dva-tri kruga zagrevanja laganim kasom, pa odmor, pa malo razmrdavanje i izmahivanje kukova, pa trčanje, pa opet hodanje/istezanje, pa onda najsporiji kas još krug-dva da istreseš noge malo.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #10 poslato: Septembar 18, 2013, 11:36:36 pre podne »
Hvala na odgovoru.
Uzimam kompleks vitamina i minerala i  2X500mg C vitamina. Pokusacu sa odmorom 4-5 dana,da vidim hoce biti pomaka. Za vrijeme odmora da nastavim korisztiti ovu suplementaciju, whey,casein,amino,creatin ili da prepolovim sa proteinima (trenutno unosim cc 2,5-3g prot. po KG )  i uzimam cesce pirinac,krompir itd.. ?

mnogo proteina
ne radis na masi
ne kapiram od kuda suplemetacija za MASU a ovamo apsolutno drugacija koncepcija treninga
meni se sve cini da ti ovde nama nesto precutkujes jel da?

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #11 poslato: Septembar 18, 2013, 06:03:34 posle podne »
Ma ne vec sam iz teretane krenuo da spremam test,nastavi osam sa istom ishranom, mislio sam  da cu poboljsati oporavak misica sa solidnim unosom proteina i aminok,posto imam konstantno upale. Znaci da rezem prot. i vise trosim ugljenohidrate....
Ok. Smanjicu malo sa brojem treninga n, pokusacu sa laganijim sistemom.

Hvala na inf.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #12 poslato: Septembar 18, 2013, 06:33:40 posle podne »
pokusaj

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #13 poslato: Septembar 18, 2013, 07:28:42 posle podne »
Ma znam druze ali je Kuper malo specifican, ja da imam 23god kao ti  letio bih oko stadiona koliko se spemam.  :)
Mislim da za kupera nema potrebe da radis vece kilometraze vec da samo povecavas postepeno intenzitet treninga...Retko kad istrcim preko 3 olimpijska kruga u jednoj seriji ali takvim tempom da mi zadnja loza i listovi oteknu(odradim tako do 5 serija).Kupera radio skoro i pokidao.Eventualno s vremena na vreme odradim trcanje slabijeg intenziteta pola sata do sat.









Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Pitanje za cardio junkie :) Kuper
« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2013, 07:29:16 posle podne »
I da intervalno trcanje, fartlek i takve stvari doooosta pomazu...