Septembar 22, 2024, 01:29:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Rame prema naprijed,pomoc ?  (Pročitano 6917 puta)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #15 poslato: Septembar 16, 2013, 11:17:16 posle podne »
zato sam naglasio horizontalna vucenja i to heavy sa gurtnama po mogucstvu... + zadnje rame
za prednje rame smanjiti intenzitet i volumen... realn ako neko radi military sa 70+kga a zadnje letenje u pretklonu ne moze da radi sa 12.5 kga pravilnom tehnikom sansa da ima ramena ka napred je solicna xd
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #16 poslato: Septembar 17, 2013, 11:44:10 pre podne »
Ma nista tu ne pomaze, i ja imam spustena ramena, mozes ti da nabacis misic gde hoces, tvoj stav tj polozaj tvojih ramena se nece promeniti, tacnije kad ih povuces nazad (svesno ramisljajuci o tome) osecas da ti je to neprirodan polozaj. Bar ja tako

kod mene ista stvar potpuno... Isti problem ima i stara recimo,vjerovatno s njene strane sam i dobio to...

Sumnjam da se moze to ispraviti u teretani. Ja mogu hodati pravilno,izbacit prsa i povuc nazad ramena u neki "prirodan" polozaj,ali bi izgledao kao debil,dakle potpuno neprirodno mi dodje..

Zato što nemate jaka leđa da preuzmu primat i isprave. Ja sam isto imala problem, jednom sam dobila upalu prošle godine kada sam ceo dan hodala "ispravljena". Ove godine, otkad sam ojačala leđa, hodam pravo bez da uopšte obraćam pažnju na to.

Mislim da to nema previse veze...ustvari ne znam,ali da je tako jednostavno ispraviti nepravilno drzanje u jednom danu ja bih to davno napravio... Ledja mi sigurno nisu slabasna,bas naprotiv... Tesko je ispraviti u jednom danu nesto sto te muci citav zivot..U biti,i ne predstavlja mi to neki veliki problem,ne ličim na kvazimoda dok hodam,ali da bi mogao se malo ispraviti,pa i mogao bi.

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #17 poslato: Septembar 17, 2013, 08:51:20 posle podne »
Niko nije napisao da se to radi za jedan dan.. meni je trebalo otprilike 4-5 meseci na 5x5 (stronglifts) da se ispravim.