Septembar 21, 2024, 11:29:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Rame prema naprijed,pomoc ?  (Pročitano 6914 puta)

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Rame prema naprijed,pomoc ?
« poslato: Septembar 13, 2013, 10:28:08 posle podne »
Naime imam problem kad opustim tijelo,ramena su mi izbacena prema naprijed(tj. zgurena).Koje vjezbe bi to mogle ispraviti ?

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2013, 10:43:52 posle podne »
letenje u preklonu za zadnje rame, reverse peck deck, face pulls (mozes naci na netu kako se radi pod ovim imenima)

takodje bi u treningu ledja trebao da radis sto vise horizontalnih pokreta
bent over rows, t-bar rows, jednorucno veslanje.
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2013, 11:01:43 posle podne »
E hvala.Ako ima jos nesto samo daj ;)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2013, 11:35:16 posle podne »
*horizontalnih vucenja :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 15, 2013, 11:26:54 posle podne »
Ojačaj leđa i ispravi se.
suck it up, buttercup

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 16, 2013, 03:12:39 posle podne »
Ma nista tu ne pomaze, i ja imam spustena ramena, mozes ti da nabacis misic gde hoces, tvoj stav tj polozaj tvojih ramena se nece promeniti, tacnije kad ih povuces nazad (svesno ramisljajuci o tome) osecas da ti je to neprirodan polozaj. Bar ja tako
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2013, 04:11:49 posle podne »
mislim da moze da pomogne smao treba vremena...
eliot hulse je bas dosta pricao o tome na svom kanalu... ja sam ga poslusao sto se tice flexibilnosti clankova... i nakon pola godine istezanja od toga da nisam mogao bodyweight squat sad mogu raditi normalno sa ne velikom tezinom ali bar lici na nesto iako treba jos da radim na fleksibilnosti...ja recimo nisma mogao kolenom preci prste i da hocu iako je vecini ljudi to problem(da dok rade cucnjeve kolena idu previse napred) i morao sam raditi super wide stance cucnjeve...

tako isto i za ovo da poveca frekvenciju na bar 2-3 puta nedeljno trebao bi videti bar mali napredak... ne znam kakav trening radi ali ako radi 1 misicnu grupu dnevno kad radi ledja odradio bi full sve a druga 2 treninga 1 vezba za zadnje rame 2 vucenja...

isto ja bi smanjio vezbe za prednje rame 1 vezba 3-4 serije ne vise... posto ima puno ljudi koji odrade 3-4 ispred 3-4 iza 3-4 letenje...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 16, 2013, 04:32:18 posle podne »
Naravno da moze nego kad rade grudi jednom nedeljno pa tu ide i po 12 serija potisaka pa onda poseban dan za ramena pa jos 6-8 serija za prednje rame a zadnje ne rade direktno ili kad rade samo 4 serije.. eto problema.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 16, 2013, 05:47:57 posle podne »
Ja imam spustena ramena kad se nabildujes manje ce doci do izrazaja i imam problem da nosim veoma veliki konfekcijski broj kosulja  jakni i majci da bi mi bile ok u ramenima ali su mi presiroke u struku.

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 16, 2013, 06:09:40 posle podne »
Ma nista tu ne pomaze, i ja imam spustena ramena, mozes ti da nabacis misic gde hoces, tvoj stav tj polozaj tvojih ramena se nece promeniti, tacnije kad ih povuces nazad (svesno ramisljajuci o tome) osecas da ti je to neprirodan polozaj. Bar ja tako

kod mene ista stvar potpuno... Isti problem ima i stara recimo,vjerovatno s njene strane sam i dobio to...

Sumnjam da se moze to ispraviti u teretani. Ja mogu hodati pravilno,izbacit prsa i povuc nazad ramena u neki "prirodan" polozaj,ali bi izgledao kao debil,dakle potpuno neprirodno mi dodje..

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 16, 2013, 06:23:27 posle podne »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 16, 2013, 07:09:13 posle podne »
Ma nista tu ne pomaze, i ja imam spustena ramena, mozes ti da nabacis misic gde hoces, tvoj stav tj polozaj tvojih ramena se nece promeniti, tacnije kad ih povuces nazad (svesno ramisljajuci o tome) osecas da ti je to neprirodan polozaj. Bar ja tako

kod mene ista stvar potpuno... Isti problem ima i stara recimo,vjerovatno s njene strane sam i dobio to...

Sumnjam da se moze to ispraviti u teretani. Ja mogu hodati pravilno,izbacit prsa i povuc nazad ramena u neki "prirodan" polozaj,ali bi izgledao kao debil,dakle potpuno neprirodno mi dodje..

Zato što nemate jaka leđa da preuzmu primat i isprave. Ja sam isto imala problem, jednom sam dobila upalu prošle godine kada sam ceo dan hodala "ispravljena". Ove godine, otkad sam ojačala leđa, hodam pravo bez da uopšte obraćam pažnju na to.
suck it up, buttercup

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 16, 2013, 09:07:12 posle podne »
Ledja po svom misljenju imam najaca od svog tijela,jer nenormalno puno radim i radio sam zgibove,bar gornji dio,a donji vec malo slabiji,al donji i srednji su mozda malo slabiji.Mozda i grijesim,ali mogu uslikat ledja,nije mi ni to problem.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 16, 2013, 09:48:28 posle podne »
Zgibovi bas ne pomazu drzanju ako hoces da budemo iskreni, potrebno ti je da radis ledjne ekstenzije, mrtva vucenja, veslanje u pretklonu sa obicnom i t sipkom usko i siroko trbusnjaci pa cak i cucnjevi.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Rame prema naprijed,pomoc ?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 16, 2013, 10:22:56 posle podne »
sam obim i intenzitet treninga leđa ne znači da se ona po defaultu rade kako treba, često biceps nesvesno preuzima veći deo posla kod veslanja i zgibova pa leđa tu trpe...
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2013, 10:31:38 posle podne filip85 »