Septembar 20, 2024, 12:19:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: sve funkcionise, ali....  (Pročitano 3086 puta)

Van mreže uGadnuBabuRastem

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
sve funkcionise, ali....
« poslato: Novembar 06, 2013, 04:55:29 posle podne »
ukratko: 36 godina, nikad u sportskom "fazonu", vecita frka oko kilograma, konstantne dijete... elem, dete poraslo, teretana 300m od stana nema vise niti jednog izgovora za lencarenje :))) ispostavi se da je decko koji radi izuzetno  ljubazan i od velike pomoci u pocetnom periodu (citaj dadilja oko vezbi, i bas se trudi da pomogne), za divno cudo pocetne upale i nisu bile nesto prejake, postepeno pojacavam treninge s ciljem da koliko toliko dodjem do neke kondicije za ozbiljnije vezbanje posto mi bas prija i planiram da nastavim. Napredak je ocigledan samo imam jos par nedoumica koje nisam sigurna ni hocu li dobro formulisati...
1. sta sa kozom? ako nastavim da gubim kilograme ovom brzinom ( iako se ne trudim zaista vise mi je cilj da ubrzam  stalnim dijetama usporen metabolizam) uskoro cu imati problem sa viskom koze. Postoje li preparati ili sta vec moze da pomogne u tom slucaju?
2.trening mi je u popodnavnim satima i nisam u mogucnosti drugacije da se organizujem tako da nisam sigurna posto zavrsavam oko 18h imam jedan ili dva obroka pre spavanja sto je oko 23h?
3. s obzirom na moje godine i cinjenicu da nikada ranije nisam imala nekih preteranih fizickih aktivnosti da li je ok sadasnjih 4 treninga sedmicno?
iscitala sam dobar deo foruma ali nisam naisla na slicnu situaciju iako sam dosta toga procitala i primenila pa se nadam da ce mi neko moci pomoci i oko ovoga:)))

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: sve funkcionise, ali....
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2013, 06:26:20 posle podne »
To sto si pocela vjezbati je odlicno, bez obzira na godine nikad nije kasno za poceti.

1. sve zavisi koliko je koza elasticna s obzirom na godine tesko da ce se povuci. to moze bit rjesenje hirursko zatezanje koze.

2. nije bitno kad je trening u toku dana, bitno je da ga uklopis sa ostalim obavezama u toku dana. i obroci kasno navaece nisu problem samo je bitno da su kvalitetni (o tome imas na forumu)

3. 4 treninga sedmicno je OK, ravnomjerno rasporedjeni u toku sedmice naravno. ako ti to bude puno osjeti ces sama.

To je bilo ukratko i dobro dosla na forum pozz :D
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: sve funkcionise, ali....
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2013, 08:50:48 posle podne »
Krema za strije!!! Obavezno. Pa kasnije, ako nema strija a ipak ima viska koze - moze operacija.
Al za sad, moj ti je savet da koristis kremu za strije.
I da, to sto kilogrami lete sad, ne znaci da ce do kraja tako biti. Polako i udarices u "zid" staces.
Zato dok je vreme citaj o ishrani, kreni da primenjujes znanje i nemas problema.

Van mreže uGadnuBabuRastem

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: sve funkcionise, ali....
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2013, 09:10:34 posle podne »
hvala oboma za savete...iscitala sam deo o ishrani i nasla mnogo korisnih informacija. Videcemo kako se sve bude dalje odvijalo sta i kako, ne verujem da ce biti potrebe za hirurske intervencije nije to bas ni toliki  visak kg sve i da nista ne pomogne ne moze to biti bas preveliki problem sad na moju visinu od 175 sam teska 75 kg....samo me zanimalo sta i kako posto ne volim nista da prepustam slucaju.
A ako bas zaskripi onda cu opet pitati iskusnije od mene....da ne bude sledeca tema : sve sto niste zeleli da znate o treniranju a bicete primorani da otkrijete :))

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: sve funkcionise, ali....
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2013, 09:18:31 posle podne »
nije to bas ni toliki  visak kg sve i da nista ne pomogne ne moze to biti bas preveliki problem sad na moju visinu od 175 sam teska 75 kg...

Ja mislila imaš barem 100 kako si počela o višku kože ;) Uživaj, biće okej i samo hrabro!

A nadimkom sam se oduševila još otkad si se registrovala - CARSKI  ;D
suck it up, buttercup

Van mreže uGadnuBabuRastem

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: sve funkcionise, ali....
« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2013, 09:25:20 posle podne »
nadimak je...odgovarajuci :) hehe.....ne, nije tako strasno nego sam sklona sitnicarenju izgleda...bice to sve ok nadam se uz adekvatnu negu naravno:)

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: sve funkcionise, ali....
« Odgovor #6 poslato: Novembar 09, 2013, 10:17:11 pre podne »
Ljudi o kakvim vi operacijama pricate???Pa nema 66 godina,nego 36.Ej ne sekiraj se oko godina I toga ja imam 40 I smrsavio sam 24-25kg,koza naravno da se opusti,I naravno da se tesko povlaci,ali se povlaci.Uz redovan trening ,pravilnu ishranh I hidrataciju ( iznutrami izvani),sve ce doci na svoje .Samo strpljenje I istrajnost.

Van mreže uGadnuBabuRastem

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: sve funkcionise, ali....
« Odgovor #7 poslato: Novembar 09, 2013, 08:30:40 posle podne »
ma ok je sve..nego nisam navela koliki je tacno taj visak pa ljudi skontali da je  mnogo veci...mea culpa :))) kupila kremu protiv strija i nekoliko bocica ricinusovog ulja za koje mi maserka rece da deluje navodno dubinski i pojacava stvaranje kolagena...tako nesto i bice sve ok za koji mesec ...skinula 5 dakle jos 5 :))