Septembar 20, 2024, 10:58:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pravi izbor suplemenata  (Pročitano 2258 puta)

Van mreže shone11

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pravi izbor suplemenata
« poslato: Avgust 31, 2013, 06:14:26 posle podne »
Pozdrav svim forumasima  :) imam par nedoumica pa ako biste bili ljubazni da me usmerite na pravi put.
Imam 23 godine,student sam,visok 189cm a tezak 65 (pravi primer ektomorfa), ovu kilazu vucem od 1 razreda srednje skole samo se visina menjala...resio sam da nesto uradim povodom toga,znaci zelim da povecam svoju telesnu masu brzo. Kad kazem brzo ne mislim na period 2,3,4 meseca  ali zelim da nabacim bar 10kg u roku od 6 meseci. Trenirao sam BJJ(brazilsku jiiu jitsu 3x nedeljno rekreativno) igram fudbal aktivan sam ovako inace dosta, hranim se u menzi 2x i kuci jedem minimum 2x (hrana u menzi je raznovrsna,masna :D domacinska) kuci jedem uglavnom jaja,kupujem dosta puta pilece belo meso,virsle,salamu i ostali junk food tog tipa...e sad...
Preslisao sam dosta foruma i tema vezanih za masu...
1) sto se tice ishrane, znam da moram da pojacam kolicinski vise to nema sumnje,bar 6 obroka dnevno na svaka 3 sata da jedem
2) oko suplemenata da vidimo:
- Dvoumim se izmedju MUTANT MASS(6.8kg) i ELITE MASS(4.5kg) (dymatize nutrition) koji bi imao najbolji efekat za mene kao pocetnika,
- uz ovo sam hteo da uzmem i CREATIN michronized(1kg) (dymatize nutrition)
-BCAA kapsule ili mutant amino(300tab) ili Dymatize super amino (500tab)
-Kompleks vitamina Daily formula(100 tab)(Universal nutrition)
Ako imate neko vase misljenje slobodno iznesite, neku kombinaciju proteina i gejnera mozda ili sta vec, zelim da imam sto bolji pocetak posto imam motivaciju nenormalnu da promenim sebe i svoje telo na bolje.
3) sto se tice treninga:
-Za masu po svemu sudece najbojle su OSNOVNE vezbe,na vasem sajtu sam video spisak svih e sad da li da radim mrtvo dizanje,posto su mi mnogi rekli da to preskocim jer dolazi do povrede?
-Prve dve nedelje sam mislio da radim celo telo, ponedeljak, sreda , petak, po 2 vezbe za svaku grupu misica po 2 serije(+ 1 zagrevanje) od 8-10 ponavljanja, utorak i cetvrtak 45-60 min plivanja relaksacija misica i naravno vikend odmor. Kroz te dve nedelje da naucim pravilno da radim sve uz disanje,dizanje spustanje sve, a kasnije bih radio svaki dan 1 grupa misica, znaci ponedeljak Grudi, utorak Noge, sreda ledja, cetvrtak Ruke, petak Ramena...posle 4 nedelje takvog programa menjao bih na split sistem 4x nedeljno GRUDI/triceps Ledja/biceps Ramena/kvadriceps Noge/jezgro ABS ...
 Trening zelim da mi bude iskljucivo  od ujutru 9:30 - 10:45 max (10-15 min lagani kardio i zagrevanje zglobova) spavanje bar 9,10 sati i sto manje aktivnosti,iskljucicu maximalno kardio i sve ostalo sto mi crpi kalorije.


Hvala unapred  :)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Pravi izbor suplemenata
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2013, 07:03:03 posle podne »
volja je super stvar, ali imas jako puno stvari ovde koje si pogresno doziveo... trebalo bi da citas jos pre nego sto se upustis u neku avatnturu - da ne izgubis motivaciju zbog slabih rezulatata.

Evo par linkova, poz  ;)

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,27416.0.html

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Pravi izbor suplemenata
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2013, 07:06:29 posle podne »
Nemoj na pocetku zadavati sebi visoke ciljeve da ne bi doslo do odustajanja.
Ako imas volje kreni lagano i postepeno sa svakim segmentom.

Ishrana: Ne moras da se lomis sa 6 obroka, nije bas lako jesti na svaka 3 sata ako radis ili ako si student. Mozes sebi da 'isprogramiras' 4-5 kvalitetnih obroka u zavisnosti od finansijske mogucnosti (PWM shejk ne racunam u broj dnevnih obroka).
Gledaj da jedes sto kvalitetnije tipa:
1 - Jaja + Ovsene + neke masti (ljesnici,bademi,orasi,itd..),
2 - Meso + Riza/Krompir + Povrce + Maslinovo/Laneno ulje
3 - Meso + Riza/Krompir + Povrce + Maslinovo/Laneno ulje
4 - Meso + Salata (Nekad mozes i odje ubacit ljesnike,bademe,maslinovo ili laneno ulje)
5 - Jaja + Nemasni sir, ukoliko si u mogucnosti blend proteina + ella sir

Gledaj da imas neki nivo Proteina,UH i masti tokom dana, odredi koliko mozes fino pojesti pa variraj iz dana u dan nekad jedi tacno koliko ti odgovara, iduci dan pojacaj ako te psiha posluzi, i sve tako, uglavnom ispod odredjenog nivoa za tvoju kilazu ne spustaj.
Masti ne moras bas u 4 obroka od 5, ali mislim da nece odmoci ukoliko ne budes pretjerivao.

Suplementi:
Vidji koliko su ti isplativi ti Gaineri. Mislim da je najbolja opcija uzeti Amino Whey Hydro + Mix ugljenih hidrata i shecera. Dugo ce ti trajat AminoWheyHydro od 3.5kg ako budes uzimao Mjeru Ipo nakon treninga + nekih 30-40g UH.
Kreatin, gledaj da bude sto kvalitetniji i isplativiji. Tj da bude sto sitniji prah a kolicina i cijena da su ok.
BCAA, nemoj u tabletama, uzmi u prahu, ako si ok finansijski uzmi od THE Nutrition BCAA 1kg i miran si za naredna 2 mjeseca.
Ukoliko mozes, uzmi Vitamine i Omega 3.

Trening:
Odradi kao sto si zamislio.
Nije bitno toliko sta ces raditi, vec kako ces raditi. Gledaj da postujes formu izvodjenja vjezbe, da drzis pod tenzijom misic dok radis i da sto vise bola trpis tokom treninga.
Ako bi mogao da imas trening partnera bilo bi idealno da ti pomogne oko 'onih' zadnjih ponavljanja da izvuces maximum.


Bice tu jos par iskusnijih ljudi da ti sve jos bolje kazu, ali eto neki okvir ;)
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2013, 07:26:18 posle podne FGeR »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pravi izbor suplemenata
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2013, 11:21:41 pre podne »
mislim da je fger rekao sve!!