Septembar 09, 2024, 07:30:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Trening, ishrana, suplementi...  (Pročitano 2074 puta)

Van mreže Agatonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Trening, ishrana, suplementi...
« poslato: Avgust 26, 2013, 01:56:52 pre podne »
Procitao sam jedan dobar deo foruma i ne planiram da postavljam glupa, vec odgovorena pitanja ni sad ni ubuduce.  ;D
Suplemente sam kupio jos pre nego sto sam uopste i nasao ovaj forum jer kapiram da nije ok traziti savet i misljenja ovde a onda kupovati na drugom mestu, planiram da ostanem aktivan i u treningu i na forumu jer sam naucio dosta korisnih stvari tako da, sledeceg meseca ce da bude druga prica :)

Inace, imam 19 godina, visina 187, tezina 77. Iskustvo u teretani malo skoro nikakvo, trenirao sam mozda par meseci prosle godine.
Citajuci forum, napravio sam neki moj plan ishrane, treninga i suplementacije tako da mi samo treba neko strucno misljenje.

(9:00) - Obrok 1 
150gr Ovsenih pahuljica + 3 kuvana jajeta + mleko + 2 omega 3 kapsule

(12:00) - Obrok 2
200gr Pileceg belog + 200gr krompira +salata

(16:00) - Obrok 3
200gr Pileceg belog + 200gr krompira +salata

(17:50) - Suplementi
10gr glutamina + 5gr kreatina

(18:00) - Trening

(19:00) - Suplementi
10gr glutamina + 5gr kreatina + 1.5 merice whey + 30gr dex

(21:00) - Obrok 5
200gr tunjevine + 200gr pirinca + Ella sir + 2 omega 3 kapsule


Sto se tice treninga posto sam pocetnik, amater, ne planiram da idem u teretanu jer kuci imam skoro sve sto mi je potrebno za neki pocetak jel dobro ovako :

Ponedeljak : Full Body
Utorak : Noge
Sreda : Odmor
Cetvrtak : Full Body
Petak : Noge

Vikend : Kardio

Napisao sam "Full Body" ali ustvari mislim bez nogu, odvojio sam noge zato sam imao naprsnuce fibule, proveo u gipsu nekih mesec dana prosle godine i od tad sam van treninga tako da na nogama moram dosta da radim.
Plan mi je prvo da promenim malo nacin zivota, ishrane a tek onda da dobijem nekih 10ak kila.
Znam da sam vas malo udavio ovolikim postom ali sta da se radi, zanima me vase misljenje o ishrani, suplementima i treningu.


I jos jedno pitanje, sta se od suplemenata pije u danima kada ne treniram i kada i koliko, hvala unapred i pozdrav :)
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2013, 02:51:26 pre podne Agatonovic »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Trening, ishrana, suplementi...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2013, 09:49:27 pre podne »
Generalno,plan ti je dobar,samo bih ja predlozio neke korekcije:
Obrok br.1:Malo proteina iz kvalitetnih izvora(samo 3 belanca).Bolja varijanta bi ti bila da izbacis to mleko,a da ubacis jos recimo 3 belanca,pored ta 3 cela jaja.
Obrok br.2:Ovde ubaci 300g krompira sa tih 200g mesa
Obrok br.3:Ovde ubaci 300g krompira sa tih 200g mesa
Supse oko treninga su ok...
Obrok br.5:Ovde bih smanjio kolicinu pirinca sa 200g na 150g,tunjevinu bih prebacio u neki od gornjih obroka i zamenio sa 200g pileceg belog.Ellu sir bih izbacio iz ovog obroka,i od nje napravio jos jedan obrok,nakon ovog,tj.obrok pred spavanje,gde bih ubacio i neke dobre masti...

Kada je rec o treningu,mozes ovako na pocetku,dok telo ne uvedes u celu pricu,s tim sto nema potrebe i svrhe da dva puta nedeljno radis noge...
Kasnije bi bilo dobro da sastavis neki dobar split,i po njemu treniras.Jedna misicna partija po treningu,bi bilo idealno.Ali otom potom...

Od suplemenata u danima kada ne treniras,mozes da uzimas 5g kreatina ujutru,whey mozes sa prvim obrokom,tj.ovsenima,a glutamin u danima pauze,mozes da uzimas ujutru na prazan stomak,i pred spavanje.

Van mreže Agatonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Trening, ishrana, suplementi...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2013, 12:53:14 pre podne »
Mozda su neka od ovih pitanja vec pitana, mislim sigurno jesu ali u zurbi sam nekoj i stvarno nemam vremena da trazim....
Jel postoji neka zamena za ovsene pahuljice?  :-\ Prvih par zalogaja sa mlekom i whey-om su bili ok ali jos uvek mi je muka kad pomislim uopste na ovsene  :-\
I kazite mi, ovi suplementi, sa koliko se vode piju od prilike posto se i kreatin i glutamin slabo ili uopste ne rastvaraju u vodi?

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Trening, ishrana, suplementi...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2013, 01:27:44 pre podne »
ubaci u šejker  i mućkaj :D

a ovsene menjaj rižom / krompirom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening, ishrana, suplementi...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2013, 06:27:58 pre podne »
Citat
I kazite mi, ovi suplementi, sa koliko se vode piju od prilike posto se i kreatin i glutamin slabo ili uopste ne rastvaraju u vodi?

pa u koliko vode ti mutis ako ti se kreaitn i glutamin ne rastvaraju?

Van mreže Agatonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Trening, ishrana, suplementi...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2013, 02:45:18 posle podne »
Kad pijem onaj pre treninga(glutamin+kreatin) uvek ostanu mrvice na dnu pio sa 500ml ili sa 200ml vode.
Jel moze to u casi da se pije, sa dosta malo vode?  ;D

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Trening, ishrana, suplementi...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2013, 03:03:16 posle podne »
Kad pijem onaj pre treninga(glutamin+kreatin) uvek ostanu mrvice na dnu pio sa 500ml ili sa 200ml vode.
Jel moze to u casi da se pije, sa dosta malo vode?  ;D
Moze al sejker upravo sluzi za te mrvice i grudvice,znaci uzmi taj sejker kosta 200 din :D i da ti sluzi dobro
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Agatonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Trening, ishrana, suplementi...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2013, 04:08:30 posle podne »
Pogresno smo se razumeli, imam 2 sejkera ali bice da jednostavno nisam dovoljno muckao ;D