Septembar 17, 2024, 04:07:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko plana treniranja !  (Pročitano 2471 puta)

Van mreže Vukasin97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Pomoc oko plana treniranja !
« poslato: Jul 28, 2013, 03:58:22 posle podne »
Pozdrav svima novi sam na forumu ali i u svetu bodybuilding-a i treniranja (treniram tek mesec-dva)...Imam jedan problem,pricao sam sa nekim drugarima koji treniraju i pitao za plan treniranja,kako,sta,kad itd...Oni su mi skoro svi rekli da treniram ovako:
1.dan: grudi/biceps
2.dan: ledja/triceps
3.dan: ramena/noge
4.dan: odmor
-i tako sve u krug
-sa tim sto moram da ubacim i trening za stomak u neki od ovih dana
E sad zbunio sam se kad sam na internetu i forumima procitao da ljudi treniraju oko 4-5 puta nedeljno i da neki po 2 dana odmaraju a ja samo 1 dan  ???
I kada sam predlozio nekim drugarima jedan plan koji sam nasao na internetu tj ovaj
1.dan: grudi/biceps
2.dan: noge/stomak
3.dan: odmor
4.dan: ledja/stomak
5.dan: ramena/triceps
6.dan: odmor
-i tako u krug
....i kada sam predlozio rekli su da oni tako nikad ne bi trenirali jer npr. grudi bi radio na svakih 7 dana a kao to je preveliki odmor  ???
Moram da napomenem da ja treniram po onom gore prvom planu vec mesec-dva i ima malo napredka u snazi ali u izgledu vrlo,vrlo malo  :P
Ja sam trenutno malo zbunjen pa bih zato zamolio za pomoc i savete oko plana treniranja ! pozdrav  :)

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2013, 05:40:49 posle podne »
Pozdrav svima novi sam na forumu ali i u svetu bodybuilding-a i treniranja (treniram tek mesec-dva)...Imam jedan problem,pricao sam sa nekim drugarima koji treniraju i pitao za plan treniranja,kako,sta,kad itd...Oni su mi skoro svi rekli da treniram ovako:
1.dan: grudi/biceps
2.dan: ledja/triceps
3.dan: ramena/noge
4.dan: odmor
-i tako sve u krug
-sa tim sto moram da ubacim i trening za stomak u neki od ovih dana
E sad zbunio sam se kad sam na internetu i forumima procitao da ljudi treniraju oko 4-5 puta nedeljno i da neki po 2 dana odmaraju a ja samo 1 dan  ???
I kada sam predlozio nekim drugarima jedan plan koji sam nasao na internetu tj ovaj
1.dan: grudi/biceps
2.dan: noge/stomak
3.dan: odmor
4.dan: ledja/stomak
5.dan: ramena/triceps
6.dan: odmor
-i tako u krug
....i kada sam predlozio rekli su da oni tako nikad ne bi trenirali jer npr. grudi bi radio na svakih 7 dana a kao to je preveliki odmor  ???
Moram da napomenem da ja treniram po onom gore prvom planu vec mesec-dva i ima malo napredka u snazi ali u izgledu vrlo,vrlo malo  :P
Ja sam trenutno malo zbunjen pa bih zato zamolio za pomoc i savete oko plana treniranja ! pozdrav  :)
ova druga varijanta je ok,treba svaki misic da radis jednom nedeljno,a sto ne radis jedan misic na dan?zar moras split?a drugo normalno da nisi napredovao u izgledu kad misic nije imao vremena da se oporavi,ali mislim da je najveci problem ishrana?napisi nam kako se hranis..
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Vukasin97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #2 poslato: Jul 28, 2013, 07:32:10 posle podne »
Pa razmisljao sam i da radim jedan misic na dan al ne znam kako da sklopim plan onda  :P pa ako vam nije tesko mozete i vi da mi napisete  ;) Ishranu sam koliko toliko regulisao al opet jos uvek ucim o ishrani i eksperimentisem  :) trudim se da imam 6 obroka na dan a poceo sam da pijem pre neke 3 nedelje i proteine (Scitec Nutrition-Whey professional)...e sad malo i da napisem o obrocima pa da me ispravite gde gresim a verujem da imam dosta gresaka al ne stidim se jos sam pocetnik  :)
1.obrok-oko 9 ujutru : par kuvanih jaja (odstranim nekoliko zumanaca) sa sirom : tunjevina ; sardina ; ovsene pahuljice ; musli...uz svaki od ovih obroka popijem i po jednu dve solje mleka
2.obrok-oko 12:30 : pilece belo meso sa nekim povrcem ili neke snicle koje su mi ostale od predhodnog dana  ;D
3.obrok-oko 15:00 : obicno ono sto mama spremi - pasulj,gulas,snicle....u 90% slucajeva imam neku slatu uz jelo i pirinac
4.obrok-oko 17:30 : uglavnom jedem 90% onoga sto mi je ostalo od predhodnog obroka  :-[
5.obrok-oko 20:00 : ovsene pahuljice ili musli
6.obrok-oko 22:00 : par belanaca sa "ostacima" hrane od svih ostalih obroka (sta se nadje) i po jedna-dve solje mleka :P
Naravno nekad ne uspem da ispostujem sve ovo ali se trudim ali kad ne ispostujem onda mi proteini zamene obrok...a proteine pijem posle treninga i uvece pred spavanje.
Moram da naglasim da ne jedem samo ovo sto sam napisao gore ali ovo gore mi je glavno.
Ocekujem kritike,a moze i neka pohvala  ;)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2013, 08:57:36 posle podne »
Pa evo ti split:
1.Grudi/listovi
2.Ledja
3.Off
4.Noge
5.Ramena/trapez
6.Ruke
7.Off

A sto se tice ishrane:

1.obrok-Ovde jedi jaja i ovsene.
2.obrok-Pilece belo meso,i sa njim uzmi pirinac/krompir
3.Gledaj,ako si u mogucnosti,da ovde ne bude ono sto keva spremi.Jer,obicno to je puno ulja i svakojakih drugih cudesa.Opet mozes ovde meso(junetina,pilece belo),ili ribu(tunjevina,oslic...),i sa njima pirinac/krompir i salatu
4.obrok-Meso/Riba+pirinac/krompir+salata
5.obrok-Nemoj ovako kasno da ides sa uh,osim ako to nije prvi cvrst obrok posle treninga.Ovde imas samo uh,a nema nigde proteina.Ja bih ti predlozio-meso/ribu+salatu+dobre masti(maslinovo,laneno ulje,bademi,lesnici,orasi...)
6.Vidi ako mozes da pronadjes Ella sir,jer on ima minimum masti i uglenih hidrata,bogat je proteinima,i odlican je kao obrok pred spavanje.Ovde takodje pored sira,uzmi dobre masti...

I da...nemoj da koristis whey,kao zamenu za obrok,niti da ga pijes pred spavanje,bespotrebno je.Koristi ga samo posle treninga...

Van mreže Vukasin97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2013, 10:00:58 posle podne »
Hvala na savetima,korisni su ! :D Nego jedino me malo buni ovaj vas program tj da radim ledja dan posle grudi posto dosta njih kaze da ne bi trebalo da se ledja rade odma posle grudi nego da se napravi neka pauza :P ispravite me ako gresim

Van mreže Vukasin97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2013, 10:07:11 posle podne »
E da...zaboravio sam da pitam u koji od ovih dana bi bilo najbolje da radim i stomak ?!

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #6 poslato: Jul 28, 2013, 10:10:44 posle podne »
E da...zaboravio sam da pitam u koji od ovih dana bi bilo najbolje da radim i stomak ?!

Stomak radi 2-3x nedeljno.Nadam se da znas da kada je stomak u pitanju,vecu tezinu ima hrana,a ne besomucno radjenje trbusnjaka...

Van mreže Vukasin97

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #7 poslato: Jul 28, 2013, 10:13:50 posle podne »
Znam,i to pokusavam da objasnim nekim drugarima ali nece da slusaju

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pomoc oko plana treniranja !
« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2013, 10:19:15 posle podne »
Znam,i to pokusavam da objasnim nekim drugarima ali nece da slusaju

Jbg,ljudi su panjevi i pajseri.Pusti ih neka rade 3000 trbusnjaka... :)