Septembar 29, 2024, 12:37:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Test intolerancije na hranu  (Pročitano 1880 puta)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Test intolerancije na hranu
« poslato: Oktobar 25, 2013, 06:59:01 posle podne »
Novo prodavanje magle ili.....

Jel neko od vas to probao ili zna nekog da je radio te testove?
Cuo sam par prica kako da je to "super" bolje se osjecaju smrsali 10km za mjesec dana itd.   ???

Sve mi to izgleda na uzmanje love i prodavanja muda pod bubrege.  ;D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo i jedan mali txt, pa ko nije nista cito o tome:

Test intolerancije na hranu

Jeste li znali da hrana koju svakodnevno unosite u Vaš organizam može biti ŠTETNA za Vaše zdravlje?
Mi u Poliklinici Nemetova nudimo Vam cjelovitu obradu Vašeg nutritivnog statusa -  testom INTOLERANCIJE NA HRANU.

Kada se jednom obavi test intolerancije na hranu, primjenjujemo jednostavan eliminacijski program prehrane  - odnosno iz prehrane se izbacuje sva hrana i sastojci hrane koji pokazuju visoki stupanj intolerancije.
Naime, dokazano je da hrana koja uzrokuje nepovoljnu reakciju intolerancije stvara cirkulirajuće imunokomplekse antigen-antitijelo koji povecavaju tlak krvi, uzrokuju  zadržavanje vode u tijelu  i zbog toga povećanje tjelesne težine . Ovakvim pristupom može se postići gubitak težine čak i veći od 10 kg u mjesec dana, uz istovremenu eliminaciju kontinuiranih zdravstvenih poremećaja .

Simptomi intolerancije na hranu su razni, te osim pretilosti uključuju i druge simptome:
 
·    Dermatološke (osip, svrbež, urtikarija, angioedem, dermatitis, ekcem, psorijaza, akne)
·    Respiratorne (otok nosne sluznice, rinitis, sinusitis, nadražaj ždrijela, astma, suhi kašalj)
·    Gastointestinalne (grčevi u trbuhu, vrijedovi u usnoj šupljini, mučnina, vjetrovi, proljev, zatvor i sindrom iritabilnog crijeva)
·    Neurološke (glavobolja, migrena, vrtoglavica, omaglica)
·    Psihološke (gubitak motivacije, tjeskoba, letargija, depresija, umor, hiperaktivnost kod djece)
·    Druge (artritis, fibromijalgija, otečeni zglobovi,...)


Test intolerancije na hranu je laboratorijski test koji mjeri nivo specifičnog imuno globulina G ( IgG ) na 93 različite namirnice.

Trebamo razlikovati dva različita koncepta te dvije različite kliničke manifestacije.
S jedne strane imamo alergije na hranu čiji mehanizam je već dugo poznat. U tom slučaju alergen (specifični protein iz hrane) izaziva specifični imuni odgovor organizma, a ogledava se kroz slijedeće kliničke manifestacije:edemi, proljev, urtikarija, ekcem, astma, s klasičnom alergijskom kliničkom slikom. Alergija je kompleksni imunološki proces posredovan specifičnim IgE antitijelima na proteine hrane. U laboratoriju se precizno u serum određuje razina specifičnog IgE-a koji je uzročnik alergijske reakcije.
U slučaju alergije nastaje brza uzročno-posljedična reakcija, koja se pojavljuje vrlo brzo, odnosno unutar par sati od konzumacije određene vrste hrane, uključujući i evidentnu kliničku manifestaciju.
 
Drugi proces je teže otkriti jer za razliku od alergije izostaje brza uzročno-posljedična reakcija, a kliničke manifestacije su često manje jasne, nepredvidive. Ovaj proces nazivamo Intoleranacija na hranu, gdje određena osoba pokazuje osjetljivost (ali ne alergiju!) na određenu vrstu hrane.
 
Dakle, imamo situaciju gdje određena vrsta hrane može potaknuti proizvodnju specifičnih IgG antitijela, odnosno imunu reakciju koja se nakon ponovne konzumacije iste vrste hrane očituje abnormalnom reakcijom organizma. U pojedinim slučajevima se radi o probavnim tegobama, a u drugim slučajevima je manifestacija neprimjetna i vrlo je teško povezati s hranom, zbog toga jer dolazi do promjene kronične patologije.
 
Ukidanjem jedne ili više hrane u više od dvije trećine slučajeva dolazi do značajnog poboljšanja slijedećih kliničkih manifestacija koje možemo povezati s intolerancijom na hranu.

Nakon testa intolerancije na hranu  preko 80% pacijenata pokazalo je značajno poboljšanje svojih zdravstvenih problema.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Test intolerancije na hranu
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 25, 2013, 09:56:50 posle podne »
Meni se jedna žena u teretani klela da ju je to spaslo, i na tim testovima je otkrila da joj valjda ne prija piletina, već ćuretina, i tako neke fore i otkad je te neke stvari izbacila iz ishrane da joj je bolje. Nije mi doduše delovala pouzdano.
suck it up, buttercup

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Test intolerancije na hranu
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2013, 12:15:59 pre podne »
ja sam jedno vreme bio intolerantan da ovsene pa me proslo isto i na bademe pa je proslo (nisma znao da je i moguce biti int na tkao nesto xd)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Test intolerancije na hranu
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2013, 06:51:11 pre podne »
Ja sam ga radio,zbog posla,I milsim da nije glupost.Mada iskreno da ti kazem,ako pravilno 'osluskujes' svoj organizam I ne lazes samoga sebe ,tvoj feeling u vezi neke hrane I testa ce biti vise manje slicni :-) .Ono sto zaita mislis da ti skodi,pokazat ce ti I test.Meni je recimo ,pri vrhu,bilo mlijeko ,kafa,banane...